דובי לנץ ואלי דג'יברי הם המנהלים האומנותיים החדשים של פסטיבל ג'אז בים האדום אילת 2012

/5

בפעם ראשונה בתולדות פסטיבל ג'אז בים האדום – ינהלו אותו שני מנהלים אומנותיים. המינוי בא בעקבות התפטרותו של אבישי כהן מניהול הפסטיבל. השניים הם דובי לנץ ואלי דג'יברי. לנץ הוא איש גל"צ, שימש ראש מחלקת המוזיקה של התחנה. עורך ומגיש את התוכנית "הכל זורם" המוקדשת למוזיקת עולם ולג'אז. לנץ היה מנהל אמנותי של פסטיבל "שומעים עולם" בתל אביב, הוא חבר הנהלת פורום פסטיבלי מוזיקת עולם באירופה, בנוסף, הוא חבר המדור למוזיקה של משרד התרבות ובעל תואר "אביר מסדר האמנויות" של ממשלת צרפת. לנץ הוא גם המנהל האמנותי של "פסטיבל ג'אז חורף בים האדום".
אלי דג'יברי הוא מוסיקאי וסקסופוניסט ישראלי ובינלאומי, מאחוריו קריירה של 16 שנים. בוגר ברקלי אשר במסגרת לימודיו זכה ללמוד ולנגן עם ענקי ג'אז כרון קרטר, בני גולסון, ג'ימי היט, קלארק טרי ועוד…
לאחר שסיים בהצטיינות את לימודיו בשנת 1999,הוזמן דג'יברי להצטרף להרכבו של הרבי הנקוק, עמו הופיע ברחבי העולם, בשנת 2002 עבר דג'יברי לניו -יורק וייסד את הרכבו הראשון שכלל כמה מטובי המוזיקאים בסצנת הג'אז העולמית: קורט רוזנווינקל, ארון גולדברג, בן סטריט וג'ף באלרד. החמישייה הופיעה באופן קבוע במועדוני הג'אז הנחשבים ביותר בניו-יורק. באותה שנה הצטרף דג'יברי אל המתופף האגדי אל פוסטר ולהקתו, והפך חלק בלתי נפרד ברביעיית אל פוסטר.
לדג'יברי חמישה אלבומים בינלאומיים, שיתופי פעולה מוסיקאליים עם גדולי סצנת הג'אז העולמית. דגיברי חי כיום על קו תל -אביב -ניו-יורק ומופיע בכל רחבי העולם.
את התקדים – שני מנהלים מסבירים בהנהלת הפסטיבל כצירוף בין "ראש צעיר" המחובר לסצנת הג'אז העכשווית ו"איש מוסיקת העולם הגדול".

גלריית תמונות

שיתוף הפוסט

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email

הכתבות המומלצות

המשך קריאה לפי סגנונות