האחים אברלי Everly Brothers

The Essential

האחים אוורלי

מטרו, בי.אן.אי
0/5

מישהו ב-2019 עוד שומע את האחים אברלי? – שיקום. הסבים והסבתות ירגישו שוב צעירים. ההרמוניות ההדוקות שלהם השפיעו מאוד על הביטלס ועל סיימון וגרפונקל ועל הרבה אחרים.העובדה שיצאו אינספור אוספים של האחים מראה שמדובר בקלאסיקה. ובאמת: שום צמד בעולם מסוגל לבצע את "אול איי הב טו דו איז דרים" כמו שהאחים ביצעו. עוד להיטי ענק: "ביי ביי לאב", "ווייק אפ ליטל סוזי", "דיבוטד טו יו". 22 שירים בסך הכל, ומתברר שהאחים עשו לא רק פופ, אלא רוקנרול, קאנטרי וריתם אנ’ בלוז. רומנטי זה קצב נעורים ראשוני, תמים, פשוט להפליא. אקורדים פשוטים, הרמוניות בסיסיות, טונים מותאמים להפליא. פינה גדולה לנוסטלגיה. 60 שנה לאחור ועדין ממשיכים To Feel Young At Heart.

**** פיל ודון אברלי היו אחד הצמדים והצמתים המרכזיים בהתפתחות הרוקנ’רול בסוף שנות החמישים ובשנות השישים. בוב דילן אמר עליהם: “אנחנו חייבים לצמד הזה הרבה. הם היו המתחילים”. הביטלס כונו בזמנם – “האברלי ברדרס האנגלים”. הצמד הצטיין בהרמוניות בלעדיות בשילוב של מוסיקת קאונטרי, רוקנ’רול ופופ.
ב-1962 נרשמו לצמד 19 להיטים במצעדי הפזמונים. הם התפרקו אחרי ריב ב-1973 וחזרו והתאחדו ב-1983. למרות שמספר להיטיהם ירד בצורה דרסטית, המשיכו האחים להופיע גדולה בארה”ב ובאירופה. ב – 1986 הוכנסו להיכל התהילה של הרוקנ’רול.
האחים, שהפרש הגילים ביניהם הוא שנתיים (דון מבוגר מפיל – הוא בן 76) החלו את הקריירה שלהם בביצוע מוסיקת קאונטרי ב-1945, בתוכנית רדיו משפחתית ששודרה מאיובה. המפנה התרחש כאשר הם עברו לנשוויל באמצע שנות החמישים, שם הוחתמו על חוזה הקלטות.
דון אברלי אמרי בראיון ב-1986, כי הצמד הצליח משום שמעולם לא חבר לטרנדים. “אבל לא היה כאן שום דבר מחושב. הלכנו בעקבות מה שחשנו”.
פיל אברלי נפטר בינואר 2014 בגיל 74 ממחלת ריאה כרונית בבית החולים ברבנק בקליפורניה.

 1. All I Have To Do Is Dream
  2. Devoted To You
  3. Bird Dog
  4. Bye Bye Love
  5. Wake Up Little Suzie
  6. Claudette
  7. Till I Kissed You
  8. Be Bop A Lula
  9. Keep A Knockin
  10. Rip It Up
  11. This Little Girl Of Mine
  12. When Will I Be Loved
  13. Problems
  14. Oh True Love
  15. Who's Gonna Shoe Your Pretty Little Feet
  16. Rockin'Alone (in an old rocking chair)
  17. Put My Little Shoes Away
  18. Down In The Willow Garden.
  19. Long Time Gone
  20. That Silver Haired Daddy Of Mine
  21. Let It Be Me
  22. Take A Message To Mary

גלריית תמונות

שיתוף הפוסט

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

הכתבות המומלצות

המשך קריאה לפי סגנונות