ניק קייב שתי הופעות בישראל

שתי הופעות סולד אאוט

ניק קייב

/5

זוכר את ניק קייב מפסטיבל הבלוז בנמל חיפה לפני  19 שנה לאחור. הוא חוזר עם הזרעים הרעים The Bad Seeds לשתי הופעות (19-20 בנובמבר) בהיכל מבטחים-מנורה, חודשיים אחרי שימלאו לו 60, עם שירים מאלבומו האחרון Skeleton Tree ועוד שירים מרפרטואר של ארבעים שנות יצירה.
הזרעים רעים שהצטרפו לניק קייב ב-83', היו תוספת משמעותית ליוצר זמר האוסטרלי האקסצנטרי הנפלא הזה, שכותב ושר בקול בריטון דרמטי העמוק אובססיות בנושאים של דת, אהבה, אמריקה, אלימות, מוות בתערובת ביזארית של בלוזים, גוספל, רוק וגם בסגנון שאפיין את חלק ממלוויו – פאנק, כשהם נקראו "מסיבת יום הולדת". אוסף של שירים מלודרמטיים ובלדות עגמומיות. שירים נרטיביים, מטפוריים, עם ההומור שחור טיפוסי, עיבודים אפלוליים שמדגישים את אווירת הקדרות.
"כבר לא בייבי של אף אחד", "לתוך זרועותי", "האם את אוהבת אותי" הן בלדות מרגשות במנגינותיהן, ואין כמו קייב להביע התערטלות רגשית כשהוא שר על מפגעי האהבה. אין כמו קייב לשרטט דמויות של לוזרים יפהפיים, שוטים קדושים. שירים שכבר שנים הולכים לפניו: The weeping song, The Ship Song, Sad Waters, The Mercy Seat .
להיטים? קייב  אינו אמן של מצעדי פזמונים. המושג "המובחרים" של קייב הוא יותר מדויק. "הזרעים רעים" שהצטרפו לניק קייב ב-83', היו תוספת משמעותית ליוצר זמר האוסטרלי האקסצנטרי הנפלא הזה. רבים מהשירים שלו חושפים את האובססיות של קייב בנושאים של דת, אהבה, אמריקה, אלימות, מוות בתערובת ביזארית של בלוזים, גוספל, רוק וגם בסגנון שאפיין את חלק ממלוויו – פאנק, כשהם נקראו "מסיבת יום הולדת". אוסף של שירים מלודרמטיים ובלדות עגמומיות.
השירים נאראטיביים, מטפוריים, עם ההומור השחור הטיפוסי. העיבודים האפלוליים מדגישים את אווירת הקדרות, גם הבריטון הדרמטי שלו. ואין כמו קייב להביע התערטלות רגשית כשהוא שר על מפגעי האהבה. אין כמו קייב לשרטט דמויות של לוזרים יפהפיים, שוטים קדושים. הביצועים הם במינון הנכון מבחינת העיבודים של "הזרעים הרעים", לא פחות לא יותר.
מוסרים לנו כי הכרטיסים למופעים אזלו כבר לפני חודשים, ועם זאת נפתחו מקומות אחרונים בצידי הבמה לטובת מי שמחפש להגיע למופע בכל מחיר. .

וידיאו: The Ship Song

גלריית תמונות

שיתוף הפוסט

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

הכתבות המומלצות

המשך קריאה לפי סגנונות