סנטנה - Africa Speaks

Africa Speaks

סנטנה

הליקון
4.5/5

סנטנה השיקה את הקריירה  לפני חצי מאה עם גרסת כיסוי ל -Jingo של איש ההקשה הניגרי Babatunde Olatunji, ועכשיו, באלבום 25 שלהם, הם יצרו מכתב אהבה לאפריקה. קרלוס סנטנה מאתגר את עצמו באחד האלבומים פורצי הדרך שיצר בהשראת המנגינות, הצלילים והקצב של אפריקה.  הוא גייס את המפיק האגדי ריק רובין, התכנס עם להקתו באולפני שאנגרי לה במאליבו, והקליט שירים, רבים מהם בטייק אחד. אלמנט דרמטי נוסף של Africa Speaks קיים בשיתוף של הזמרת הספרדיה בויקה Concha Buika.
צליל הקונגות בשיר Africa Speaks שפותח את האלבום מעלה זכרונות מהאלבום Abraxas של 1970, וגם בהמשך, אבל האלבום הזה שונה במהות    מהאלבום המסחרי Supernatural של 1999 שבלט בלהיט המיינסטרים “Smooth”. התערובת הפעם נשמעת הרבה יותר פיוז'ן מאלבומי רוק לטיניים באופיים של סנטנה – צלילים אפריקאים, רוק וגם ג'אז ופתיחות לצאת מהגבולות המוכרים שלה.
הטון של בויקה ב -“Oye Este Mi Canto”, למשל, מוסיפים לאווירה האקזוטית שנוצרה בחלקה על ידי מילים בספרדית. פן נוסף באלבום שמחזיר לאלבומים הקלאסיים של סנטנה הוא התיפוף של סינדי בלקמן שמניע את שאר חלקי ההרכב. “Yo Me Lo Merezco” מציג סוג של אלט רוק בצירוף של גיטרה חשמלית עם אורגן Hammond B3 בליווי קולה החזק של בויקה שמשדר שורשיות עמוקה.
“Breaking Down the Door” הוא קאבר נפלא למוסיקה של מאנו צ'או,  אולי הקטע היותר אפריקאי באלבום, עם מעבר ג'אזי יפה בנגינת טרומבון סולו של קרלוס, אבל בגדול  Africa Speaks נשמע קודם כל  אלבום של סנטנה, כולל השליטה של  הגיטרה הוירטואוזית של המנהיג קרלוס בקטע כמו Oya Este Mi Canto .  המקצבים האפריקאים קיימים בו,  אבל הם לא השפיעו על החופש בו הקבוצה מנגנת את השירים.
Africa Speaks אינו אלבום להקשבה באוזניות. צריכים להאזין לו ברמקולים גדולים כמו בהופעה חיה. 50 אחרי שהופיעה בוודסטוק – זוהי סנטנה הישנה הטובה וגם העכשווית והמצוינת, אפילו יותר חופשית ויצירתית.

1. Africa Speaks
  2. Batonga
  3. Oye Este Mi Canto
  4. Yo Me Lo Merezco
  5. Blue Skies
  6. Paraísos Quemados
  7. Breaking Down the Door
  8. Los Invisibles
  9. Luna Hechicera
  10. Bembele
  11. Candombe Cumbele
Santana – Africa Speaks

גלריית תמונות

שיתוף הפוסט

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

הכתבות המומלצות

המשך קריאה לפי סגנונות