עידן רייכל ואייל גולן

עידן רייכל ואייל גולן – מכל הכוכבים בלילה

הייתם מאמינים: מכל הכוכבים המקומיים - נולד חיבור שכזה?

מילים ולחן: עידן רייכל ואבי אוחיון עיבוד והפקה מוסיקלית: עידן רייכל
4/5

הייתם מאמינים: מכל הכוכבים המקומיים – נולד חיבור שכזה? אני יכול לנחש מה עובר בראש של מרימי הגבה על הזיווג: אייל גולן זקוק עכשיו לעידן רייכל כמו מכונת הנשמה לשיפור התדמית, לחיזוק  הקונצנזוס בעידן שרוחות רעות שוב מנשבות ומחבלות. רייכל הוא הקונצנזוס הכי מאחד, ואם הוא משתף פעולה – יש לך תעודת יושר חברתית ואומנותית.  ומה הראש של רייכל חשב כשהוא חבר לאייל גולן? מטרה מיינסטרימית נוחה? יעד אומנותי לכיבוש?
אין בעיה למחוק את ההרהורים המניפולטיביים האלה. בסופו של דבר נשאר שיר. נטו – שיר. שיר אהבה מעולם נטול מגיפות בריאותיות וכלכליות.
השורה "הלוואי יכולנו רק לשכוח מהכול" אומרת  – נמחק את מה שהיה (כשהלב נשבר?),  כי האהבה עדיין חזקה, מתעוררת מחדש, הכוכב שומר מלמעלה, איתה הכל היה שלם, איתה ההרגשה היא בית. המקבץ הנדוש עד דביק נעטף במנגינת עצב ללא מורכבות יתרה, ואין כמו המנעד הגבוה של גולן כדי לעשות את המעבר הטונלי לביטוי הרגש הגואה ("ואת היית שם לצידי / תמיד נשארת").
לא נחפור: רייכל מתיישר על ה"אמצע" לפי דרישה. הוא ואבי אוחיון עשו שירות יעיל לגולןרייכל לא משקר. הוא כתב שיר רגש נעים הליכות, נוגה, נקי, מלודי, מלטף אמיתי. רקע המדבר בקליפ, הלבוש הלבן של השנים,  הוא המראה הכי מנתק-אסקפיסטי שהם יכולים להציע לאומה לחוצה. נדמה לי שהצליח להם. 

עידן רייכל ואייל גולן – מכל הכוכבים בלילה – בימוי ועריכה: דורון סרי

מכל הכוכבים בלילה – מילים

סוף היום / שירים שכבר שכחתי חוזרים אליי
בכל מילה מוצא אותך / עכשיו לצאת אל הרחוב
מכל הכוכבים בלילה – שלך תמיד הכי קרוב
שומר עלינו מלמעלה כל יום, כל יום
הכול, הלוואי יכולנו רק לשכוח מהכול
לשוט איתך רחוק מכאן / אני אוהב אותך
ותמיד עברנו יחד את הכול / איתך הכול שלם תמיד
גם אם נשבר הלב / עדיין אני שר / אני אוהב אותך
ואת היית שם לצידי / תמיד נשארת / גם כשנגמר הכוח לא עזבת
שנינו זה בית/ ואת יודעת את הכול גם בלי מילים
מבט אחד, רואה אותי בפנים / שנינו זה בית

גלריית תמונות

שיתוף הפוסט

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email

תגובה אחת

  1. לגמרי מובן למה גולן זקוק לרייכל אבל למה רייכל חובר לגולן ובעיקר למה הוא צריך את אבי אוחיון כדי לכתוב שיר יפה. שום דבר לא ישטוף את הטינופת שנדבקה בגולן ואכן "הלוואי יכולנו רק לשכוח מהכול" . גם רייכל שינוח קצת ויצבור השראה חדשה כי השירים שלו מתחילים לדמות זה לזה. ודבר אחד טוב: "שנינו זה בית" הוא משפט חזק מאד.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

הכתבות המומלצות

המשך קריאה לפי סגנונות