דג'אבאן

Brazilian Cafe אמנים שונים

פוטומיו מציגים: קפה ברזילאי Brazilian Cafe

פוטומיו התו השמיני
4.5/5

רבים מהשירים היפים של ברזיל אכן מגיעים מבתי הקפה. לכל משורר ומוסיקאי יש בית הקפה שלו. בהקדמה לדיסק עולים שמותיהם של אנטוניו קרלוס ג'ובים Antônio Carlos Jobim ווינשיוס דה מוראס Vinicius de Moraes שישבו על קפה בחוף איפנמה בשנות השישים והתבוננו בנערה היפה שחלפה על פניהם, Helô Pinheiro, שמה, היא שהייתה ההשראה ל"הנערה מאיפנמה", להיט הבוסה הנצחי. שיר שנולד בבית קפה, ושימש מן הסתם השראה לאינספור יוצרים בברזיל.
פוטומיו מגישים אוסף מארץ הקפה בסדרת הקפה של מוסיקת העולם, תמהיל של סמבה-בוסה נובה-ג'אז ברזילאי מאת הכישרונות החדשים-עולים של ברזיל.
לא כולם חדשים. דז'אבן Djavan (בתמונה למעלה) כבר נמנה על האגדות של המוסיקה הברזילאית. אבל כדאי להכיר את זמרת הג'אז רוזה פאזוס Rosa Passos בשיר Pequena Musica Noturna ("מוסיקה של ערב קצר"), היוצר Márcio Faraco שחי בפריז ב – Na Casa Do Seu Humberto ("בביתו של מר אומברטו") זמרת הסמבה תרזה כריסטינה Teresa Cristina, זמרת הבוסה העכשווית קטיה ב. Katia B והזמרת הנפלאה Ceumar בשיר Felize e Triste ("שמח ועצוב") וגם הפנים הפחות מוכרות של טוקו Toco, המתגורר באיטליה בשיר Outro Lugar ("מקום אחר"), המוסיקאים והזמרים שמגיעים מסלבדור Alexandre Leão ו – Carlinhos Cor Das Aguas ,זמרת הבוסה מרישיה סלומון Marcia Salomon מהפנים החדשות הבולטות במוסיקה הברזילאית בשיר "כשהקרנבל מגיע" Quando o Carnaval Chegar. וגם הלהקה המצוינת Arranco de Varsovia בשיר Forca da Imaginacao ("כוח הדמיון") והדואט לסיום – Pra Que Pedir Perdao ("למה לבקש סליחה") של אנה קוסטה ואוסבלדו קוואלו.
אוסף ברזילאי כמו שכולם אוהבים – אקוסטי, מלודי, תערובת מחניפה של בוסה וסמבה אמצע הדרך עם נגיעות ג'אז. רוך ועדינות. 12 שירים ב-41 דקות, שעושים חשק לעוד 12.

Na Casa Do Seu Humberto – Marcio Faraco

1. Embola a Bola (Carerete)- Djavan
2. Na Casa Do Seu Humberto – Marcio Faraco
3. Para Nao Contrariar Voce – Teresa Cristina and Grupo Semente
4. Tempo Interno – Carlinhos Cor Das Aguas
5. Feliz e Triste – Ceumar
6. Outro Lugar – Toco
7. Viajei – Katia B
8. Pequena Musica Noturna – Rosa Passos
9. Vumbora Amar – Alexandre Leao
10. Quando o Carnaval Chegar – Marcia Salomon
11. Forca da Imaginacao – Arranco de Varsovia
12. Pra Que Pedir Perdao – Ana Costa with Oswaldo Cavalo

בתמונות מלמעלה : Djavan, Ceumar, Marcio Faraco, Rosa Passos, Arranco de Varsovia

Putumayo Presents: Brazilian Cafe

גלריית תמונות

שיתוף הפוסט

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

הכתבות המומלצות

המשך קריאה לפי סגנונות