האתר של מתי כספי

ביקורת אתרי מוסיקה

שארל אזנבור בקליפ של מתי כספי
4/5

"הייתה לי ילדות מאושרת בקיבוץ (חניתה, שם נולד ב-1949). נהניתי להיות לבד עם הטבע. הייתי שקט מאוד. בגן הייתי מבלה שעות בישיבה על ארגז הכביסה המלוכלכת, דופק לפי קצב ושר שירים. הילדות בקיבוץ היא הילדות הכי יפה בעולם… הקיבוץ הוא גן עדן לילדים. אני עדיין בן קיבוץ, גם אחרי כל השנים."
כך נפתחת הביוגרפיה של מתי כספי באתר הרשמי שלו. היא מסתיימת ב: "אני מאמין במוסיקה שלי. מעולם לא השתמשתי במתכוני להיט, גם לא חיפשתי אותם. כל שיר שלי שהצליח שימח אותי. אני יודע שאם אהיה נאמן לעצמי, הקהל יהיה נאמן לי ואני לו."
הביוגרפיה שמתפרשת על 7 עמודי אינטרנט,  אינה כתובה כדי יציאת חובה. גם האתר כולו – מושקע ומעודכן ו… מסחרי כולל פרסומות למופע – "מה זאת אהבה", וגם מוצרים הקשורים בשיריו (צב צעצוע שמנגן את מנגינותיו).
מדורים נוספים: רשימות אלבומי הסולו, הרכבים, אוספים. שיתופי פעולה – ובמרכז הבולט ביותר עם אהוד מנור (אהוד קרא למתי "נפש תאומה", כמו שם הדיסק שיצא מאוחר יותר)
בתחום הוידאו – אופס תקלה: קליפים רבים של מתי כספי שנמצאים ביוטיוב הוסרו בגלל "הפרת זכויות יוצרים". נשבע לכם שזה מה שכתוב? כלומר: מתי כספי באתר המוסיקה שלו – כאילו מפר את הזכויות של עצמו…
פיקנטריה: קליפ של השיר "היא" של שארל אזנבור, שמתי צילם בפריז ב-2006. כספי מעיד, כי כמעריצו של הזמר, הייתה לו אז מן כמיהה – שהוא (שארל) ישתתף בקליפ. התוצאה לא להאמין – פגישה עם הזמר מאחורי הקלעים של הופעתו בפריז. אזנבור מאזין לביצוע של כספי לשיר (מהאלבום – "את האישה שלי") ואף משבחו ("גרסה יפה יותר מזו של אלוויס קוסטלו") וגם מסכים להופיע בקליפ המצולם של השיר…
כספי: "החמיא לי שאזנבור אמר שהוא מגיע לצילומים למשך חצי שעה, ובסוף נשאר כמה שעות, עד סוף הצילומים. והכי מחמיא זה שהוא ראה את הסט ומה הולך להיות, ויום אחרי הצילומים התקשר וביקש עותק מהקליפ ברגע שזה יהיה מוכן. זה אומר שהוא מאוד נהנה וראה שהקליפ עשוי בהתייחסות וברמה מאוד גבוהה ומקצועית."

לאתר של מתי כספי

מתי כספי – היא

גלריית תמונות

שיתוף הפוסט

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email

תגובה אחת

  1. איזה כייף של פרגון, תודה רבה! 🙂
    (אני יודעת על התקלה בדף הוידאו… יטופל 🙂

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

הכתבות המומלצות

המשך קריאה לפי סגנונות