אולי הלילה

משה פרץ

מילים לחן עיבוד והפקה מוסיקלית: משה פרץ
3.5/5

ואפתח בדברים מתוך הקומוניקט שנשלח עם החדש של משה פרץ: "משה מפתיע הפעם בשיר שאינו מזרחי קלאסי, אך ידבר אל קהל של צעירים וצעירים ברוחם". נשבע לכם שהטקסט הזה כתוב שחור על לבן. כלומר: עד היום קיבלנו ממשה פרץ "מזרחי קלאסי", והנה הפעם– שיר שידבר אל צעירים ואל צעירים ברוחם, כאילו מה הסתירה? עד היום משה פרץ שר בשביל קשישים וקשישים ברוחם, והנה סוף סוף – גם הקהל הצעיר ששונא "מזרחי קלאסי" – יהנה מצליליו?
ומה זה "מזרחי קלאסי"? האם הכוונה למוסיקה המשתייכת לנכסים של המסורות הערבית, הפרסיות, רבטיקו, צפון אפריקאיות, טורקיות, לאדינו או פלמנקו? כולה פופ ים-תיכוני קליל. מה
קלאסי אצל משה פרץ?
משה פרץ,
שופט כוכב נולד: אתה קורא את הטקסטים שנשלחים עם השירים שלך? אם קראת ועברת לסדר היום – אנא שקול את מעמדך כשופט כוכב נולד. אם לא קראת – בעיה, כי אתה משלם כסף עבור יחסי הציבור.
לעצם העניין: אין חדש תחת השמש הים תיכונית הקיצית. גם צליל הגיטרה החשמלית בפתיחה אינו מעיד על מהפך. פרץ הוא אותו פרץ. אינפופו – אותו אינפוף. הטקסט  קליל כנוצה ברוח – אולי הלילה אני ואת סתם נשתולל עד הבוקר. יענו –  משהו זמני, בלי כוונה.
משה פרץ מעדיף לזרום ללא הפרעות מעכבות. למה לקחת ללב, למה לשאוף לריאות? החיים טובים, הזמן עדיין לא ממהר לתקתק על דלתו. אז יאללה – נרקוד סתם עד הבוקר.
המוסיקה – קלילות רחבות אנרגתית. מבחינה זו – הכל בסדר. להיט פופ דאנס שוצף, שאינו זקוק לפרשנות. מצד שני, מסחרית, אולי יש מי שיזהיר את פרץ מהתמערבות-השתכנזות יתר, אבל אל חשש – פרץ נשאר באגן, והלהיט ישתלב היטב עם להיטיו הקודמים.

בשעה שכולם ישנים מנסה להבין מה קורה לי הלילה/ מחפש למצוא לי סימנים, אולי את היית או סימן מלמעלה/ וזורם, וזורם, וזורם עד שייקח אותי הזמן שלאן ייקח/ ונושם, והוזה, והולך האם אלייך זה מושך אותי עד לכאן
אולי הלילה אני ואת סתם נרקוד ונצחק נשתולל עד הבוקר/ אולי הלילה אני ואת רק אני ואת סתם אני ואת
תמיד רציתי להבין מה יקרה שהזמן יתקתק לי בדלת/ ונצא לעוד לילה שמזמין גם אותך, גם אותי, אל שמיים בתכלת/ וזורם, וזורם, וזורם עד שייקח אותי הזמן שלאן ייקח/ ונושם, והוזה, והולך האם אלייך זה מושך אותי עד לכאן 

 

משה פרץ – אולי הלילה

גלריית תמונות

שיתוף הפוסט

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email

2 תגובות

  1. "כותב את השירים שלו" – אחד מאמצעי היחצון של מר משה פרץ. אז הנה לכם התוצאה של כישרון נחות הכותב את שיריו ועכשיו גם מפיק אותם. אני פשוט תוהה אם יהיה פעם איזה סוף למכת מצריים האחת-עשרה המכונה "פופ ים-תיכוני".

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

הכתבות המומלצות

המשך קריאה לפי סגנונות