הופעת השקת "ענין של הרגל"

יזהר אשדות

זאפה אמפי שוני
4/5

ככלות הקול והתמונה, שיר אחרון בערב, אליו מצטרפים אורחים מיוחדים שנקראים "תיסלם", רשמתי מינוסים לשלושה שירים שהופיעו אצלי ברשימת ההדרן: "נועה של הים", "כוכבים" ו"עוד פגישה". אנחנו שישי בלילה, אמפי שוני. באחת עשרה חייבים לסגור את האורות, כי המועצה המקומית קונסת. הידעתם, משלמי הכרטיסים, שמפסיקים לכם את החגיגות בשוני בגלל מנוחת השכנים בבנימינה?
הגעתי להשקת "ענין של הרגל" של יזהר אשדות בלי ששמעתי אותו (את הדיסק). לא ענין של הרגל אצלי. בדרך כלל לפני השקת דיסק – אני מאזין לו. הסיבה (לאי ההאזנה) לא צריכה לעניין אף קורא שנמצא עכשיו בטור הזה, אבל מה לעשות, שמכל  הדיסקים שיוצאים לקראת החג –  של יזהר בושש, אולי בדרך. נקווה שיגיע באחד הימים, וגם אחרי החג יתקבל בברכה. נכון, אתם צודקים: מבקר מוסיקה מפונק שכמוך, קפוץ לחנות הדיסקים הקרובה  (יש עוד דבר כזה?) – אבל מה לעשות שגם אצלי – זה ענין של הרגל.
לעצם הענין: אני יכול לבשר, שככלות הקול והתמונה – הכל בסדר. רשמתי לפני: הייתי בעוד פגישת מחזור של יזהר אשדות. שמחתי לראות שכל החברים הותיקים הגיעו. צוף פילוסוף על הבס והקונטרבס, רן עפרון – קלידים לא בוגדים. חתונה קתולית. וגם שי ברוך ממשיך להכות בתופים, אהוד נתן לפרוט ולחלל בכלים האתניים, דינה לוריא בכינור. גם "תיסלם" – האורחים – ועידת פסגה של ותיקי הרוק, אזרחות כבוד עם כל ההנחות, שוכני היכל התהילה של המוסיקה המקומית – ברוחם ובגופם. קבלו את משה לוי ואת תיסלם.
אני מעריך שגם חלק מהקהל, כמוני הגיע לאמפי שוני בליל טרום סתווי שלפני כניסת החג בלי שהוא מצויד בשירי האלבום החדש. העובדה הזו לא ממש העיבה על השמחה. נכון שבחלק מהשירים החדשים, הייתה סקרנות באוויר, אבל "התוכי פלובר" יאלץ כנראה להמתין להופעות הבאות כדי לבחון שאלת הצטרפותו לנבחרת להיטי הנצח של יזהר אשדות. לפי תגובת הקהל, נדמה לי שרק "ערב בלי טלפון" כבר עבר את המבחן. מה שבטוח: הלא מוכרים ששורבבו לערב, ממש לא שיבשו את החגיגה הישראלית-אירית של אשדות, התמהיל המוכר של "הלילות שלנו", "יש לך אותי", "ריקוד קטן", "מלך שלך", "איש השוקולד", "במרחק נגיעה" "צילו של יום קיץ", "מתאהב", פלוס להיטי תיסלם – "כבר הסתיו עכשיו", "פרצופה של המדינה", "חצבים".
עבר עלינו ערב נעים, המשך למופע הרץ, באוריינטציה רוק-פולקלוריסטית-אירית. לפי ההופעה בשוני תנו לקהל ליהנות לשיר ולנגן עם החברים משכבר הימים, ויש חגיגה. אם גם מוסיפים כינור ובוזוקי אירי וחלילים, אז מקבלי משב רוח אתני נעים מאוד בערב קייצי, שבו השירים החדשים מתערבבים בישנים וזורמים בקלילות מענגת.
יזהר אשדות, קלסיקון עברי, גיטריסט בחסד, מלודיסט  מיוחד, מפיק על, ממשיך לנוע על מסלול מיינסטרימי מאז תיסלם ועד הדיסק האחרון – עם רענון אירי וכמה שירים חדשים, אבל בעיקר חשוב לו נצחון הרפרטואר הותיק, זה שמוציא את הקהל מהבית לכבישים כדי להגיע לפארק בבנימינה – ולהמתין ללהיטים המוכרים. ענין של הרגל. איך אומר השיר: להתאהב מחדש.

 

 

גלריית תמונות

שיתוף הפוסט

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

הכתבות המומלצות

המשך קריאה לפי סגנונות