מארחת את ניקולה פיובאני

אחינועם ניני והתזמורת הסימפונית ראשון לציון

פסטיבל ראשון לציון
4.5/5

יכול להיות שאחינועם ניני לא הופיעה בראשון אפילו פעם אחת משך עשרים שנות הקריירה שלה? בסוגיה החשובה הזו דנו שני גברים ראשלצים בסיום ההופעה. מה הבעיה? גאוותכם נפגעה? הרי ניני עצמה הודתה באשמה. אחינועם ניני הגדולה לא הופיעה מעודה בעירכם עד אמש. פאקט. אגב, משמועה שהגיעה לאוזניי, גם הפעם עמדה הופעתה בראשל"צ בסכנה של ממש – שלושה ימים לפני כן, ביטלה הופעה בגלל שקולה אמר לה – ביי ביי ניני, אבל אני נוטש אותך עד הודעה חדשה.
צפירת ארגעה: הקול חזר. הכל בסדר. אחינועם ניני הופיעה בהופעת בכורה בראשון לציון. לא רק הופיעה – גם שרה, ושרה נהדר. בדקנו את קולה במהלך הארייה המצחיקה על לול התרנגולות ששרה לפני ההפסקה. המנעד שלה נפרש לכל טווח צליליו. טיפסה למקומות הקשים, ולא סתם הופיעה, אלא אירחה בחלקו השני של הערב את ניקולה פיובאני האיטלקי, מי שהלחין את המוסיקה ל"החיים יפים".
איך אתם רוצים את ניני? קלאסית, ישראלית בטעם של פעם, ישראלית-ימנית, אופראית, איטלקית, נפוליטנית? אין בעיה. תקבלו. היא תרכיב הרפרטואר לפי צרכי הערב. כשמלחין כמו פיובאני מגיע, היא תתחשב בו, ותחזור לשני שירים מהדיסק הנפוליטני שלה.
פתחה את הערב ב – The Israeli Songbook על בסיס האלבום "ארץ שיר", ריח הישן באיכויות קלאסיות. אחינועם ניני, מביאה את הקול והפרשנות שלה לשירים שמעולם לא ימותו. משב מהימים שבשיר הישראלי לא היה זכר לגיטרה חשמלית. זהו גם מפגש בין השירים למנצח של הערב אילן מוכיח – בין הקלאסי לישראלי. אילן מוכיח שניצח ועיבד יחד עם גיל דור, הגיטריסט והמוסיקאי שמלווה את ניני כל שנות הקריירה שלה, לקחו את הפרויקט שמתייחס לשיר הישראלי כפוטנציאל להארה מחודשת במצלול הסימפוני, בניואנסים עדינים של פרשנות.
אבל ניני כידוע – לעולם אינה עשויה מקשה אחת. תגידו ניני אינטרנשיונאל ולא אתעמת איתכם (ועם דנה). תגידו – ניני קוסמופוליטית, קרוס קלטשר. מה שתרצו. היא אינה זמרת של סגנון. היא אינה סינגר סונגרייטר. היא זמרת גדולה של רפרטואר, אתנית, פולקית, ימנית-קלאסית. קצת מזה, קצת מזה. כמובן, שהופעה עם תזמורת סימפונית מתווה קו עיבודים, שמקשה עליה, נגיד, "להתפרע" כמו עם הריתם סקשן הרגיל שלה, אבל ניני כבר מקצוענית כל כך שהיא משתלטת על הבמה בכל פורמט. גם אילן מוכיח, המנצח, נעץ בה כמה מבטים לאורך הערב כמו כדי לומר – היא כאן המלכה.
המלכה ניני הצטרפה לניקולה פיובאני שפתח את חלקו השני של הערב בניצוח על la vita è bella suite . בחלק הזה של הערב היא שרה באיטלקית, נפוליטנית, אנגלית ועברית ("אורי", בואי כלה") וסיימה עם "החיים היפים", כשפיובאני ליד הפסנתר.
אז מי היא ניני? זמרת העולם הגדול? וורלד מיוסיק סינגר? ישראלית קלאסית? איטלקית – נפוליטנית? נו באמת, מי צריך הגדרות. ניני היא ניני, עם הקול הנדיר, עם היכולת לקחת כול שיר למקומות שלה, בעידון, בפרשנות ייחודית, בדקויות, בביטחון הבימתי. אחת ויחידה.

רשימת שירים: אוברטורה, שלושה ימים, החליל, מי זאת עולה מן המדבר, בראשית, שיר ערש, היו לילות, קח סתיו, גדליה, ארייה, la vita è bella suite בניצוח ניקולה פיובאני, Quanto t'ho amato שירים נפוליטניים: Santa Lucia, Era di Magio, קרן אור. הדרן: אורי, בואי כלה, החיים היפים

צילום: מרגלית חרסונסקי

גלריית תמונות

שיתוף הפוסט

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

הכתבות המומלצות

המשך קריאה לפי סגנונות