לקראת ההופעה

ג'יזס אנד מרי צ'יין

חוזרים מהשמונים
0/5

הג'יזס אנד מרי צ'יין, ישו ושרשרת מרי, חוזרים מהמחתרת של גלזגו לדרום תל-אביב. כמו הוולווט אנדרגראונד, Jesus and Mary Chain, הייתה להקה בריטית לא "לא קיימת" במצעדי הסינגלים, אבל השפעתם האומנותית הדהדה חזק על מוסיקת האלטרנטיב (מ"מיי בלאדי ולנטיין" עד "דינוזאור ג'וניור") והדיה מגיעים לבארבי בתל-אביב, אחרי שבשנים האחרונות שוב יצאה החבורה לדרכים. ליבה של "ג'יזס" נשאר האחים הסקוטיים ויליאם וג'ים ריד, שגדלו על הרכבי אלטרנטיב כמו Velvet Underground, ה – Stooges. הם הקימו את ההרכב ב-1984 ליד גלזגו עם עם הבסיסט דאגלס הארט והמתופף מאריי דלגליש (שהוחלף במהירות על ידי בובי גילספי, האיש שהקים את "פרימל סקרים"). המוסיקה – תערובת מקוטבת של פופ ורוק גיטרות דיסטורשני. באותה שנה הוציאו סינגל ראשון Upside Down.
שישה אלבומים – עד Munki של 1998. פירוק ב-1999. איחוד מחדש – לפני כחמש שנים. סיבוב הופעות אינטנסיבי ברחבי בארצות ההופעה בבארבי מתקיימת 25 שנה אחרי צאת Darklands, סינגל ואלבום שיצאו ב-1987, בהופעה כאן יצטרפו לאחים הגיטריסט ג'ון מור ‏(שחבר בלהקה מאז שנות ה–80‏), הבסיסט פיל קינג (מלהקת Lush) והמתופף בריאן יאנג ‏(מלהקת The Poises)
אלבום הבכורה של ג'יזס "Psychocandy" שיצא ב–1985 סימן את נתיב האלטרנטיב של החבורה. קומבינציה של פידבקים עם מבני פופ מסורתיים שנות החמישים והשישים כולל קאבר לבלדה Leader of the Pack של הקת הבנות מהשישים – השאנגרי לאס. Darklands, שיצא שנתיים אחרי נשמע מעודן לעומת קודמו האגרסי, כשבולטים שירים כמו April Skies כמו גם Happy When It Rains.
הלהקה ידעה עליות ומורדות. אחרי היעדרות ארוכה נוספת, ההרכב מתאחד מחדש בשנת 1992 לאלבום Honey's Dead, שהצליח יותר בארה"ב עם הופעת הלהקה ב – Lollapalooza בשיקגו, פסטיבל הרוק האלטרנטיבי. ויליאם ריד זוכר כי זו הייתה הופעת צהריים קטסטרופלית מבחינתם, כי היא נערכה אחרי "פרל ג'אם" … הסינגל הראשון, Reverence הוא שהביא להם מוניטין מחודש בבית, כאשר עורכי מצעד פזמונים Top of the Pops פסלו את השיר בגלל שורות הפתיחה שלו, "אני רוצה למות בדיוק כמו ישו" או "אני רוצה למות בדיוק כמו JFK"

The Jesus and Mary Chain

גלריית תמונות

שיתוף הפוסט

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

הכתבות המומלצות

המשך קריאה לפי סגנונות