סימני דרך

מוש בן ארי

אולם סוזן דלל
4.5/5

הערב התחיל בסולו פסנתר דרמטי בחשכה (רועי זוארץ). שום סימן דרך שמאותת מוש בן ארי. ואז בסיום (הסולו פסנתר), נתגלתה דמותו מאחור. קדמת הבמה נותרה ריקה. גיטרה הצטרפה לפסנתר כדי לבנות מחדש את "איך בסוף כל יום" ו"אנשום". נגן קונטרבס (אדם בן עזרא) נתן לנו להבין שגם הוא רוצה סולו כמו הפסנתרן. גם כאן הייתה הפתעה.
מה קורה פה? מוש בן ארי. קום מהכיסא – תביא אותה מוש בן ארי כמו שראינו אותך בקיסריה. שהפסנתרן והקונטרבסיסט יחכו. הערב הוא שלך, לא שלהם.
אז זהו – שיש שינויים: אנחנו במהדורת האנפלאגד שפותחת את פסטיבל הפסנתר מארח. בהמשך התברר שיש סיבות לריגושים נוספים. כל השירים היו בניו, מיום היוולדם עירומים ולאורך כל המסע שהוא עשה. והוא  מתרגש להחזירם לתקופת ילדותם, טהורים, חפים מהצליל האורבני המחושמל. מותר לו לעשות בהם כבשלו, להקריבם על מזבח האקספרימנט האומנותי.
בשביל מוש בן ארי, פסטיבל הפסנתר מארח הוא אמצעי לצאת לעוד מסע עם שיריו. המטרה המסומנת היא מופע חורף. החורף הופך אצלנו זמרים לאקוסטיים, שולפים בקלות את קונספט האנפלאגד. תנו לאקספרימנט להוכיח את עצמו.
לאורך כל המופע מוש יושב במקום אחד רחוק מקדמת הבמה ואינו מש ממנו, הוא הפשיט את השירים מהעיבודים המוכרים, שחרר אותם מדציבלים, נתן להם צבעים אחרים, פסנתר דומיננטי למדי, כלי מיתר אקוסטיים כמו כינור עוד, כלי הקשה אקזוטיים.יותר אישי ואינטימי, פחות בידור.
קיבלנו מוש בן ארי בשתי מהדורות – אקוסטית ישראלית ואקוסטית פלמנקו – מוסיקת עולם עם זמרת ונגנים מספרד. לא תמיד הפלמנקו הולם את השירים שנבחרו אבל במקומות שהעיבוד מתלבש נכון – זה אפילו מלהיב. ככלל, הקונספט האקוסטי האקלקטי טוב למוש, כי הוא מבליט גם את האיכויות שלו כזמר, והתוצאה בסופו של דבר מצדיקה להגיע אליו במהדורה הזו, שהיא ראשונית, מיוחדת, אותנטית  ומרתקת לעיתים הרבה יותר מהחשמלית. הייתי נשאר איתם עוד שעה.

שירים: סולו פסנתר, איך בסוף כל יום, אנשום, סולו בס, בואי נעוף, עד שתבואי אליי, את, מסע ומתן. עם ההרכב הספרדי: דרך, שיר פלמנקו עם אנה סולה, בטח שאבוא. ובהמשך: ההנה הוא בא, תסתכל לי בעיניים, ממריאים. הדרן: ואיך שלא, אנצל.

נגנים: רועי זוארץ – פסנתר, תומר מוקד – כלי מיתר, אדם בן עזרא – קונטרבס, יאיר פרבר – גיטרה אקוסטית, אנה סולה – שירה, פטטס פרננדז – גיטרה, דן בן ליאור – גיטרה (מעבד שיתופי הפעולה המוסיקליים עם האורחים מספרד) דני פילוני קרק – מפיק מוסיקלי.

צילומים: מרגלית חרסונסקי

גלריית תמונות

שיתוף הפוסט

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

הכתבות המומלצות

המשך קריאה לפי סגנונות