מישהו פעם ההופעה

עברי לידר

תיאטרון הבימה ת"א
4/5

כיוון שאני בטוח שההפתעה הזו לא תחזור בהופעה הבאה של עברי לידר – אחשוף אותה קבל עם ומעריצי לידר, שלא הגיעו להופעה: קבלו את שרית חדד! לא סתם שרית חדד, אלא דואט ל"בחום של תל אביב". ידעתם שלידר כתב את המילים של השיר? שאבי גואטה, האמרגן של שרית, הוציא את השיר ממנו בלחץ מתון?
אגב, ברשימת השירים שקיבלתי, השיר נקרא "פרחה במרצדס". מתאים יותר מאשר "בחום של תל אביב", אבל מה חשוב: שרית באה לתדלק חגיגה, שנמשכה גם בשיר המסיים "בוא". חיכיתי לעוד הפתעה (נו, מפנקים אותנו), ציפיתי שריטה תעלה. אחרי הכל "בוא" מזוהה איתה. עברי היה זוכה לקינוח אדיר. אבל את ריטה פגשתי רק אחרי ההופעה באכסדרה של "הבימה".
יכול להיות שחששו מחגיגת יתר. טו מאץ'. ריטה ושרית ביחד עוד היו גונבות לעברי את הערב. אגב, לא נקפח את מוקי, כן מוקי מהשבק, שעלה לשיר ולקפץ עם לידר את "מזל טוב ישראל" בשביל קצת קיטורים על המצב. עברי לידר בתקופה האחרונה רוקד ומקפץ על הרבה חתונות. לא נשכח את אסף אמדורסקי המופע המשותף,  TYP כמובן הכל הולך. תגידו – אקלקטי, ואני לא אתעמת איתכם. מתנסה אובססיבי. מתחבר מיינסטרימי. מתאתגר כרוני.
תיאטרון "הבימה" צהרי שישי. מופע רוק בתיאטרון "הבימה?" האם יש לזה קשר לידיעה שקראתי בעיתון – שהתיאטרון בגרעון. משהו אחר שקרה לתיאטרון? האמת, לא ממש אתנגד לראות ב"הבימה" פורטיס, סחרוף ושלום חנוך בסוף השבוע. אלך רחוק יותר, מופרע יותר, נועז יותר: תיאטרון הבימה כמקדש הרוק הישראלי החדש.
את עברי לידר ראיתי כבר בכל מקום אפשרי. הפעם האחרונה – בפברואר השנה במועדון התיאטרון ביפו לרגל 15 שנה ל"מלטף ומשקר". והפעם – האלבום החדש "מישהו פעם". האם השתנה לנו? האם יש משהו חדש, חדיש ומחודש, שדחוף לבשר עליו? אחרי TYP, נדמה שקשה לשלוף שפן חדשים, פרט אולי לשרית חדד.
על האלבום האחרון כתבתי: עברי לידר כאן הוא הישן, לפעמים הטוב, לפעמים קצת פחות, לא תמיד חידושים והמצאות שדחוף לספר עליהם, אבל רגעים שבשבילם כדאי לחזור ללידר. שזה משהו כמו: תגיעו לדיסק הזה, אבל בהליכה, לא בריצה.
על ההופעה הנוכחית אכתוב: תגיעו בהליכה קצת יותר מהירה: מופע פופ טוב – כולל תאורה אפקטיבית, עד שלפעמים הייתה תחושה שזה קצת גדול על השירים. עברי לידר הוא הישן והטוב, מגיע מאוריינטציה של מוסיקת דאנס בידורית, למרות שעל הנייר הטקסטים מעבירים לעיתים תחושות קדרות. פרפורמר מקצוען, שבא לעבודה, נעזר בנגנים מיומנים, רוקר ואקוסטי ודאנסי צליל אלקטרוני, שמנסה לחבור לזרמי המחשבות שלו באיזונים מדודים, רומנטיקן רגיש, שמצרף האלבום האחרון למיטב שלו ובונה מופע לקראת שיא. זה שוטף, מתוזמן היטב. התזזית המוכרת שלו במופעים מהסוג הזה. נכון שאין כאן טיפה TYP, אבל ברוח הדברים לידר הוא היום יותר פופ עדכני בשילוב של קלידים וגיטרות, שטוף תאורת מועדונים, קולח, יורד אל קהל, דואג למופע מיינסטרים כמעט בלי רגע דל.

שירים: לרגע קטן, ואולי, בתי קפה, בקצב אחיד, התרופה היקרה, יותר טוב כלום, לאונרדו, תרמיל, מזל טוב ישראל, ניסים, האנשים החדשים, תמיד אהבה, חורף, אסתר אוכלת פחמימה, זכיתי לאהוב, הכוס הכחולה, חצי בחושך, חולצת פסים, מרי לנצח. הדרן: קוסם, מישהו פעם, פרחה במרצדס ("בחום של תל אביב"), בוא
נגנים: עדי גולדשטיין -קלידים, יונתן פריג' – גיטרות, אלעד סיקל – בס, אריאל טוכמן – גיטרות, טל תמרי – תופים.

צילומים: מרגלית חרסונסקי

עברי לידר ושרית חדד – פרחה במרצדס ("בחום של תל אביב")
קטעים מההופעה

גלריית תמונות

שיתוף הפוסט

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

הכתבות המומלצות

המשך קריאה לפי סגנונות