רוני פרי, אופיר בן שטרית, ניב מנצור, אנאל ולנזי, לינה מחול, יאיר לוי

דה-וויס ההופעות

הנבחרות של אביב גפן ושלומי שבת
4.5/5

בכי הפך כבר חלק בלתי נפרד מדה וויס. כולם בוכים. זמרים, הורים, והפעם גם מנטורים. לא התלמידים מתייפחים אלא המורים. זה אמיתי – אומר לי מישהו. אל תחשוד. נכון, אבל זה טוב גם לרייטינג.
הדמעות של שלומי שבת: אנאל ולנזי התאפקה שלא לבכות עם שלומי שבת במהלך ביצוע "והיא שעמדה". לא עמדה לו – קשיחותו.
הדמעות של אביב גפן: המנטור השכלתני, הסרקסטי, השבוי בסטריאוטיפים ומיני דימויים מגלומניים, לא הצליח לעצור את הדמעות במהלך Space Oddity של רוני פרי. האמת: ביצוע שלא לומדים בשום בית ספר בעיבוד אלקטרוני שמיימי. היא אחת ויחידה. אבל דמעות מגפן – בעיה. לא עמדה לו שפיותו. מנטור סכיזופרן? להזעיק פסיכולוג? מוכנים להתערב ששלומי ברכב ויובל בנאי לא יבכו?
שפיות ראויה להערכה: אופיר בן שטרית ויתרה על הכתר המגוחך שאביב גפן ביקש ממנה לחבוש, ושרה את "עד שתעזוב" של ריטה בדיוק נפלא, בעיבוד אלקטרוני קלאב דאנסי שהעניק קונטרסט יפה לשיר. מסכים עם המשפט של גפן: צנועה אבל לא כנועה.
ריטה: לתת לזמרות לשיר ריטה – בעיה. צילה הגדול מאפיל. מצד אחד – אסור לחקות אותה, מצד אחר – יש לתת ביצוע כזה שיעניק ערך מוסף על המקור. לינה מחול כמעט מעדה ב"אהובת הספן" – אבל אצילותה המיוחדת במיזוג העדין בין מערב למזרח חילצה אותה ממעידה בשלב הזה.
שרית חדד: צורת השיפוט שלה היא חידה. למרות היותה זמרת מקצועית, היא נראית שם על כיסא השופטים לעיתים כקישוט: מאי כהן נתנה ביצוע מאופק-עדין מיוחד ל – Untitled של מיוז. אבל שרית לא קיבלה כלשונה "דקירות". צריך להזכיר לשרית שבתורת האסתטיקה של המוסיקה יש מקום גם לעדין ומאופק, שכן – גם מרגש.
יעל שושנה כהן: La Vie En Rose הוא שיר שלעולם יזוהה עם אדית פיאף. האתגר אינו פשוט. אבל יעל שושנה כהן כל כך מוכשרת שהיא הכניסה את השיר לקברט שלה, בלי להיכשל ביתר תיאטרליות.
נפילות: הנפילות בשלב הזה הן על שיר שפחות מתאים למבצע. כאן "אשמים" לא פחות המנטורים שעלולים לבחור לא נכון את השירים. לניב מנצור בעל החספוס המיוחד בחר שלומי שיר תואם – "זה קורה" בעיבוד בוסה יפה.  לעומת זאת, אדם להב, זמר מצוין שימצא ללא ספק את פרנסתו על הבמות – נפל על הבחירה ב"גאולה" של חמי רודנר – בחירה שגויה לזמר כמוהו. כנ"ל מנאר שהאב, זמרת של מעמדי גמר – נכשלה בשיר שפחות תואם את אישיותה האומנותית.

הנבחרת של אביב גפן

יעל כהן שושנהLa Vie En Rose במקור: אדית פיאף
מאי כהןUntitlded במקור: Muse
מנאר שהאבSeven Nation Army במקור: White Stripe
רוני פרי
Space Oddity במקור: דיוויד בואי.
אופיר בן שטרית – "עד שתעזוב" במקור: ריטה
סהר שרב – "זמן של מספרים" במקור: ברי סחרוף.
מנאר שהאב – אינה ממשיכה

הנבחרת של שלומי שבת

ניב מנצור"זה קורה" במקור: אריק לביא.
אנאל ולנזי
והיא שעמדה במקור: יונתן רזאל ויעקב שוואקי
אדם להב
– "גאולה" במקור: חמי רודנר.
לינה מחול –
"אהובת הספן" במקור: ריטה
אור בן עטר
– "ילדות נשכחת" במקור: נורית גלרון.
יאיר לוי –
"חלון לים התיכון" במקור: יהודה פוליקר.
אדם להב – אינו ממשיך

רוני פרי, אופיר בן שטרית, ניב מנצור
אנאל ולנזי, לינה מחול ויאיר לוי

גלריית תמונות

שיתוף הפוסט

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

הכתבות המומלצות

המשך קריאה לפי סגנונות