דנה צלח, מישה סוחינין, עתליה פירס, סהר שרב, רוני פרי, אופיר בן שטרית

דה וויס 2.3 רבע הגמר הנבחרות של שרית ואביב

מי עלה לחצי הגמר
4/5

"זה הרגע שאתה מפסיק להבין במוסיקה", אומר יובל בנאי, כאשר נשאל את מי היה מעלה לחצי הגמר. נדמה לי שלא חייבים להבין במוסיקה, כשמדובר בזמרת כמו רוני פרי. כלומר: יש זמרים טובים מאוד, ויש זמרים טובים יותר מהטובים מאוד.
רוני פרי שרה Nothing Compare To You, במקור של הזמרת האירית שינייד אוקונור, ואכן בתחרות הזו – אין מי שישווה/ תשווה לה. אחת ויחידה גם מול דנה צלח המיוחדת, מי שההיסוס והפחד הפכו בתוכנית האחרונה לביטחון בימתי מופגן גם בזכות העיבוד המצוין ל"אף אחד לא בא לי", מול הטון המעודן והחן הטבעי של אופיר בן שטרית ששרה "לא בוכה" הזכירה את עפרה חזה ומול עוצמות ה-soul בנוסח המסורתי של עתליה פירס ששרה Mercy של דאפי. שלושתן – מעולות.
מול השלוש האלו – רוני פרי ייחודית. לוקחת כל שיר אל הטריטוריה האומנותית שלה, ממירה אותו לגרסה חדשה, כמו המקור הוא חומר גלם בידי היוצר. יש בה בלוז, יש בה עומק, יש בה אינטימיות שפוגשת עוצמות פנימיות של זמרת גדולה.
עוזבים את דה וויס: הזמרים סהר שרב ומישה סוחינין. שניהם טובים, כל אחד בסגנונו. מכאן הם לבדם במערכה, וזו אינה מערכה קלה. הכל תלוי בניהול האומנותי שלהם, בנחישות להגיע רחוק, כי הפוטנציאל קיים.
חינוך: אביה של עתליה פירס הוא בעל קודים חינוכיים שונים משאר האבות והאימהות: לא ביונסה ולא מייקל ג'קסון הם חלק מעולמו. בקהילה שלו לא מעשנים, לא מתאפרים, תעשיית המוסיקה – מנוגדת לערכיו. הוא חושש ששאו ביזנס עלול להפוך לסיוט לבתו עתליה. זוהי עמדתו כהורה חרד, והיא בהחלט לגיטימית. המנטורים אפילו לא ניסו להבין אותו: שרית חדד אמרה שבגיל 17 היו לה כבר 2 אלבומים – כי זה "בער בה". אביב גפן ניסה להקיש מ"ילדותו העשוקה" – משהו כמו אבא שלך מתנגד, אבל כמוני תעשי אלבומים. גם לי לא היה קל עם ההורים, ותראי לאן הגעתי.
אני הייתי מציע גם לשרית וגם לאביב לצנן. יש לכבד את אביה. עם כל הכבוד למוסיקה ולקריירה, יש מי שחושבים בצורה אחרת מאשר הורים שמזילים ריר מרוב עונג כאשר הילד שלהם מתפרסם. קריירה מוסיקלית אינה עניין של מה בכך, וזכותו של אב להיות חרד ולא להיסחף.
הפתעה: שלמה ארצי מגיע לתוכנית. מנטור על תקן שחקן חיזוק? מה קרה יש ירידה ברייטינג? אין לי משהו נגד רייטינג ושלמה ארצי, אבל יש תחושה של די – עד כמה אפשר להיות שקופים, להיות עבדי המדרוג ללא נשוא.
אביב גפן: אי אפשר לסיים בלעדיו. כשאביב הביע משאלה שעם ישראל יצביע בעד רוני פרי, הוא הוסיף שהצבעה עבור רוני זה כמו לומר – "מאסנו בזילות של ערוץ 2". לא יודע מה גובה ההמחאה שאביב מקבל בסוף התוכנית מערוץ 2 (הלוואי עליכם), אבל נדמה לי שהוא כל כך בטוח בעצמו, שאין לו בעיה עם משפט כזה. הצ'ק יגיע. העונה הבאה כנראה גם מובטחת לו, אלא אם כן יחליט אחרת.

הנבחרת של שרית חדד

דנה צלח – "אף אחד לא בא לי" ביצוע במקור: קרולינה
מישה סוחינין"מעליות" ביצוע במקור: דודו טסה
עתליה פירסMercy ביצוע במקור: Duffy

עלו לחצי הגמר: דנה צלח ועתליה פירס
מישה סוחינין: אינו ממשיך.

הנבחרת של אביב גפן

סהר שרב"נשבע" ביצוע במקור: חיים משה
רוני פריNothing Compare To You ביצוע במקור: שינייד אוקונור
אופיר בן שטרית – "לא בוכה" ביצוע במקור: יעל לוי

עלו לחצי הגמר: אופיר בן שטרית ורוני פרי
סהר שרב אינו ממשיך


דנה צלח, מישה סוחינין, עתליה פירס
סהר שרב, רוני פרי, אופיר בן שטרית

גלריית תמונות

שיתוף הפוסט

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

הכתבות המומלצות

המשך קריאה לפי סגנונות