הנעימות הבלתי נשכחות

בלי מילים

IMP
2.5/5

חיפשתם בנרות את "הליכה בחלום"? – יש בשורה אם כי חלקית, אותה הגברת, אבל עברה תספורת. גם המארז – לא באיכות המארז ההוא.
תקציר הפרקים הקודמים: לפני עשרים שנה יצא אוסף משולש של 75 נעימות מפורסמות שנשא השם "הליכה בחלום" בעריכת עופרה הלפמן מרשת ג' בחסות ארבע חברות תקליטים מקומיות. הדיסק המבוקש נעלם מן המדפים, אבל הביקוש רק הלך וגבר (גם לאתר הזה הגיעו בקשות תכופות), והנה – סוף סוף הכפפה הורמה חלקית. IMP לא שחזרה במדויק את הדיסק המשולש עם 75 הנעימות, אלא ערכה דיסק כפול של 40 נעימות.
אז כן, אלו אותן נעימות-מנגינות ללא מילים שחלקן שימשו אותות פתיחה לתוכניות, חלקן פסי קול לסרטים וגם כאלו שעמדו בפני עצמן כלהיטי פופ. לא בטוח שמישהו יוכל לתת הסבר רציונאלי לכך, שנעימה קליטה מצליחה להותיר חותם נוסטלגי יותר מאשר להיטים ווקאליים למיניהם, לעורר תחושות רומנטיים, דז'ה-וויים. אבל כשמאזינים – העומס הנוסטלגי אינו מכביד. האוזן אינה מתעייפת, ואתה רק מנסה לשאול – מנין המנגינה הזו והזו והזו.
הדיסק הכפול הוא פשרה מעט מאכזבת: הרשימה חלקית בהשוואה לדיסק המשולש – אינה מכילה את כל הנעימות של "הליכה בחלום", וגם – חסרה חוברת (ספרון) המספרת את סיפורה של כל נעימה ונעימה – השנה בה נוצרה, יוצריה ועוד. בקיצור – קיצרו לנו את החלום, ועדיין ארבעים נעימות מאפשרות לגעת בו  מחדש.  


להגדלת רשימת השירים – לחץ מימין

הליכה בחלום – הדיסק המשולש

גלריית תמונות

שיתוף הפוסט

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

הכתבות המומלצות

המשך קריאה לפי סגנונות