פסטיבל הביטלס בחולון

אגדות ליברפול Liverpool Legends

בית שטיינברג
3.5/5

לבמה עלתה קשישה שנראתה יותר פולניה מאשר אנגליה. היא הציגה עצמה – "אני אחותו של ג'ורג' הריסון". אוקיי. בהמשך הערב היא תעלה לומר עוד כמה דברים. לא הכי הבנתי מה הפונקציה שלה? מנחת הערב? מנהלת הלהקה? עדות אותנטית למה שנשאר מהביטלס בכלל ומהאח ג'ורג' בפרט? גורפת הרווחים הראשית? לא יודע. מה שברור הוא שמופע הבידור Liverpool Legends, נמכר כעסקת חבילה עם השם לואיז הריסון, מה שמוציא את בת השמונים ושתיים לדרכים עם מי שמגלמים ארבעת המופלאים מליברפול. מוזר.
מדהים, אבל הגורם הרשמי הראשון במדינת ישראל שהכיר בביטלס כלהקתה לגיטימית היא העיר חולון. תזכורת: בשנות השישים אסר משרד החינוך על הלהקה להגיע לכאן. נכון, פול מקרטני כבר הופיע בישראל ב-2008, אבל עכשיו גבירותי ורבותי –סוף הכרה בלהקה בחולון, הגם שמדובר בחבר'ה שמנסים לגלם כפילים.  באתר שלהם מדובר בלהקת הכיסוי Tribute Band הראשונה של הביטלס שהופיעה אי-פעם בישראל.
עכשיו, יד על על הלב: מה אני צריך חיקוי של הביטלס כשיש את המקור, והוא נשמע גם אחרי הערב בחולון הרבה טוב יותר מהחיקוי. האם  Liverpool Legends היא להקת החיקוי הטובה ביותר של הביטלס ששמעתי? אין לי מדדי השוואה. ה"מג'יקל מיסטרי טור", תוצרת ישראל לא ממש ירגישו רע מול ההרכב הזה.
אני לא חיפשתי אצל הכפילים מעט אבק כוכבים של הביטלס המקוריים (למרות הגב' הריסון), אלא ביצועים יותר חמים לשירים המוכרים. לי הם נתנו תחושה כאילו הם באו להפעיל מריונטות של הביטלס, עם כל התסרוקות-פיאות האלו והלבוש המצועצע. זה נשמע-נראה אנכרוניסטי. האם השירים חזקים יותר ממבצעיהם? התשובה היא יותר מחיובית, וזה מה שהופך את הקאברים של "האגדות" גם אם נשמעו אינסטנט ונעדרי ייחוד ונשמה – למופע קולח ומבדר.
אני מודה שהקהל נהנה. הוא גם נענה ל"אגדות" כאשר קראו לו לקום ולהצטרף לשירים. העובדה הזו עדיין אינה הופכת את "אגדות ליברפול" לערב שהוא יותר מאשר חיקוי לא רע של הדבר האמיתי. האגדות האמיתיות לנצח ישארו אגדות, עם כל הכבוד לגב' הריסון המכובדת.

שירים: Rock and Roll Music , I Fell Fine, All My Loving, Secret, Hard Days Night, Rollover,Saw Her Standing, Yesterday, Help,Can't Buy Me Love, Act Naturally, Nowhere Man, In My Life, Hold Your Hamd, Everybody's Trying, Day tripper, Sg. Pepper, With A Little Help, Got To Get You, All I Need Is Love, I am The Walrus, Yellow Sub, A Day In A Life, Sun, Obladi Oblada, Something, Get Back, 
  Birthday, The End, Hey Jude, Revolution

צילומים: מרגלית חרסונסקי

Liverpool Legends

Liverpool Legends – Beatles Festival Holon

גלריית תמונות

שיתוף הפוסט

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

הכתבות המומלצות

המשך קריאה לפי סגנונות