השבוע בישראל

קליף ריצ'ארד (73)

0/5

מי מזמין את אמא ואבא שלו לקליף? בואו נסגור עניין אחד. האיש נראה צעיר בלפחות 20 שנה מגילו (73) הוא זז על הבמה כאילו יש לו עוד 10 שנים לפחות (על הבמה) קולו – כנ"ל, התנועה שלו על הבמה – לא מביישת את צעירותו, וגם הוא מקרין – בחור נחמד. מוסיקה נחמדה. לא גדולה. במיוחד להיטי ה – old-school rockabilly מהשישים, כמובן אלה שהכי מזוהים איתו – Summer Holiday, Living Doll.
אודה ולא אבוש: יש לי סנטימנט לסיר קליף ריצ'ארד, הוא ליווה את נעורי, ואני שומר לו חסד נעורים, וזה עושה טוב משהו לראות שהאיש נראה טוב, שר ממש בסדר, מלא חיים וחיוכים.
נולד כהרי ווב באוקטובר 1940, נחשב לתשובה הבריטית לאלביס פרסלי כבר בסוף החמישים, תקופה הפרה-ביטלס. בישראל נוצרו מחנות מעריצים "אלביס- קליף", אבל גם המעריצים הכי שרופים של קליף, ויש עדין כאלה – גם מי שלא חוו את התקופה ההיא – יודו כי מבחינת "ירושה מוסיקלית" לדורות – קליף נמצא רחוק מאחורי אלביס, ואגב בטור של הקונצרט הזה עושה קליף מחרוזת תזכורת לשירי אלביס.
ב – 1963 הופיע לראשונה בישראל בקולנוע תל-אביב. הופעה נוספת ב – 1988 הייתה במסגרת חגיגות ה-40 למדינה. הוא ייצג פעמיים את בריטניה באירוויזיון: עם Congratulations בשנת 1968 ועם Power to all our friends ב – 1973 ריצ'ארד הוא אליל הרוק הראשון שקיבל ממלכת אנגליה את תואר האבירות.
למעלה מחמישה עשורים של קריירה עברו מאז הסינגל הראשון . Move It בהמשך יגיעו The Young Ones, Livin’ Doll, Bachelor Boy, Congratulations, Summer Holiday, Lucky Lips, When the Girl in Your Arms – רובם להיטי מקום ראשון בבריטניה, חלקם בליווי להקתו The Shadows , עימה שב והופיע בפעם האחרונה בשנת 2009. עכשיו חוזר הצעיר הנצחי לכאן להגיש את מיטב להיטיו. שני ערבים בסוף השבוע (11.7 ו-13.7) בהיכל נוקיה.

קליף ריצ'ארד – ביקורת ההופעה בהיכל נוקיה 11.7.2013

גלריית תמונות

שיתוף הפוסט

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

הכתבות המומלצות

המשך קריאה לפי סגנונות