אלבום בהופעה חיה סדרת קלאסי רוק

עברי לידר ותזמורת המהפכה

הליקון
4/5

עברי לידר אוהב להתנסות ולאתגר את עצמו. גם נתיבים כביכול מנוגדים באים בחשבון. מצד אחד – פרויקט TYP האלקטרוני שפנה לרחבות, והנה מעבר חד לתזמורים של מוסיקה קלאסית. אני מאמין שלידר אינו חוטא ביומרה. הגיוון נובע אצלו מפתיחות, מסקרנות. תולדות החבירה של הפופ לקלאסי אינן מלהיבות בלשון המעטה, מאז חברה התזמורת פילהרמונית ללהקת הצ'רצ'ילים לביצוע במוסיקה של י.ס.באך. הניסיונות עד היום לחבר בין אמני פופ לתזמורות קלאסיות לא הולידו אינטראקציות אלמותיות. עיבודים "קלאסיים" לשירי פופ עשויים לשדרג המקור או לעקר את ייחודו.
המפגש בין עברי לידר ו"תזמורת המהפכה" במסגרת הסדרה "קלאסי רוק", שהוקלט במשכן לאומנויות הבמה בת"א, נשמע סולידי ומהוקצע בארבעת השירים הראשונים. "לאונרדו", שעודכן בצליל אלקטרוני, מתחיל לעורר עניין. "ניסים" עוטר בעיבוד דרמטי מרשים, אולי מעט בומבסטי של צליל סימפוני, המדגיש את הקצב של השיר. "מתחמם" זכה לעיבוד נפח מעט יומרני בחיבור בין קלאסי, אוריינטלי ופופ.
העיבוד רחב היריעה ב"השיר ששרת לה" ייצר מתח דרמטי דק, שהוסיף מימד לנרטיב של השיר. מצד אחר, נשמר קו אינטימי יפה ב"להבין את המים" בעיבוד התזמורתי. היומרה באוברטורה ובעיבוד התזמורתי ל"כרטיסי אשראי" מייצרת תזמור שמזכיר את המוסיקה הבומבסטית לסרטי ג'יימס בונד. ב"רק תבקש" – נשזר עיבוד אלקטרוני יפה לתזמור הסימפוני. "זכיתי לאהוב" זכה לעיבוד שהשאיר אותו בקווי המתאר הראשוניים שלו. לידר – במיטבו.
העיבוד התזמורתי המשמעותי – "מרי לנצח" – מעניק עומק ודרמה לסיפור בשילוב של סימפוני אוריינטאלי ואלקטרוני. יופי. בשביל הגרסה לשיר הזה כדאי להגיע לפרויקט. החיבור של הקונצרט לפסנתר מס. 21 של מוצרט ל"מישהו פעם", משיריו היותר מפעימים של לידר, הוא הברקה נחמדה.
איך אומר השיר: "הכל אפשרי אם מספיק מנסים". עברי לידר  מנסה "לטעום מהכל בחיים", והטעימות האלה מולידות גם חיבורים שבשבילם היה שווה להגיע אל "תזמורת המהפכה".

ניצוח: רועי אופנהיים, עיבודים תזמורתיים: זהר שרון, עיבודים אלקטרוניים: ג'וני גולדשטיין
שירים: בחולצת פסים, לרגע קטן, הזמן עכשיו, שמים לב, לאונרדו, ניסים, מתחמם, השיר ששרת לה, להבין את המים, כרטיסי אשראי, רק תבקש, זכיתי לאהוב, מרי לנצח, מישהו פעם, בלה בלה בלה

גלריית תמונות

שיתוף הפוסט

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

הכתבות המומלצות

המשך קריאה לפי סגנונות