השוטר אזולאי

קלרה סבג

מילים: אהוד מנור, לחן: נורית הירש עיבוד: ארי שור
4.5/5

השוטר אזולאי מהסרט של אפרים קישון כבר בן 42. שוכן בפינת הנוסטלגיה החמה. נורית הירש בחרה בזמנה לכתוב לחן עצוב מאוד לדמות, למרות שבסרט הסיפור אינו בדיוק כזה. קלרה סבג מ"כוכב נולד 9" לא בדיוק יכולה להתרפק בגעגועים על הדמות, אבל לפי הטון משהו מאוד מאוד עמוק מחבר אותה לשיר ולדמות. פרשנות של הזדהות מדהימה. העיבוד עוטף באווירה אפרורית. שרה בשבריריות מיוחדת, משנה גוונים בצורה מפתיעה. אני קורא שקלרה סבג יוצאת עכשיו בתוכנית קאברים לקלאסיקה עברית. זה יפה, אבל הגיע הזמן שזמרת מהסוג שלה תקליט מוסיקה מקורית. לא חבל?

כל הרחובות כבר ריקים הסמטאות כולן שלו / שוב הוא לבדו שוב רק עם צילו / כל הרחובות כבר ריקים הסמטאות כולן שלו / אין מה למהר או לאחר לו להשיב ניתן את מחוגי הזמן / איזה עולם נפלא הוא היה בונה לו / רק להשיב ניתן את שחלף מזמן / איך העולם אז היה משתנה עשר שנים לפחות הוא מהלך בין הצללים / שוב ושוב סובב בין הגלגלים / עשר שנים לפחות הוא מהלך בין הצללים / אין מי לאהוב או לעזוב
לו להשיב ניתן את מחוגי הזמן / איזה עולם נפלא הוא היה בונה לו / רק להשיב ניתן את שחלף מזמן / איך העולם אז היה משתנה
בוקר אפור באוויר הסמטאות כבר לא שלו / שוב אומרים לו לך, שוב אומרים לו בוא / בוקר אפור באוויר שוב משנה את התמונה / שמש אט יוצאת מנדנה

גלריית תמונות

שיתוף הפוסט

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email

2 תגובות

  1. הכוונות טובות. התוצאה הרבה פחות טובה. שיר כזה עם עיבוד וביצוע כמו של המקור – זה עסק מסוכן קצת.
    קלרה סבג, עם כל הפירגון, אינה בשלה לשיר כזה, ואולי אינה בשלה לשום שיר כרגע. ודאי שומעות האוזניים את השירה הנמוכה בה היא שרה את השיא של הבתים, האמור להיות גבוה באוקטבה. זה יכול להעיד על יכולת טכנית בעייתית, כך גם אי היציבות בקולה. זה מקצוע אכזרי ואין בו הנחות , לפחות על ביצועים כאלה. ואם רוצים להבין מהו ביצוע – ראו את בטי פבלו.

  2. מושיקו תפסיק כבר עם ביקורת חריפה ודוגמתית, אינך אוטוריטה לא במוסיקה ולא בשירה. קלרה סבג נתנה פירוש אחר שונה במיקצת לשירו של אושיק ובכוונה אני אומר זאת כיוון שהשיר בביצוע הנפלא שלו התיישן ונשמע ארכאי ואנכרוניסטי, כל יוצאי כוכב נולד, דה וויס, ושות נותנים אינטרפטציות שונות וביצועים אחרים שמתאימים לתקופה, הביצוע של קלרה מעניין מכובד ומשאיר הרבה כבוד לשיר של נורית הירש.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

הכתבות המומלצות

המשך קריאה לפי סגנונות