שיר חדש בהופעה באירלנד

צפו: לאונרד כהן

0/5

בן 78,ממשיך לחרוש עולם, ואפילו מפתיע בשיר חדש בהופעתו ב-02 ארינה בדבלין אירלנד ב-12 בספטמבר. שירו החדש של לאונרד כהן נקרא I’be got a secret. כמו ברבים משיריו, כהן עוסק באהבה ובגילו. “הייתי רוצה לאהוב אותך, אבל לא מרגיש טוב, יש לי מראה גדולה, ומה שרואים בה לא יפה”.
חלק מהמילים מקורם ב – "Feels So Good", יצירה שכהן ביצע בהופעותיו ב-2009, שלא יצאה עדיין באלבום. הוא ביצע אותה בפעם האחרונה בטורנטו בדצמבר 2012.
אלבומו האחרון של כהן
Old Ideas יצא ב-2012. מאז הוא ממשיך לסובב עולם. הגם שהוא רחוק שנתיים מגיל שמונים, כהן נותן הופעה של כמעט שלוש וחצי שעות. החזרה שלו מדהימה על רקע העובדה שהוא לא הופיע אפילו פעם אחת בין השנים 1993 ל-2008, וכי החזרה שלו לבמה נכפתה עליו בגלל שהמנהלת הקודמת שלו שדדה את כספו, והוא נותר כמעט ללא כלום.
כהן חזר להופעות במאי 2008, אחרי 15 שנה היעדרות מהבמה. "מעולם לא חשבתי שאחזור להופעות, הגם שהיו לי חלומות לעשות את זה. לפעמים חלומות מהסוג הזה מגיעים בצורה מבעיתה, כשאני חולם שאני על הבמה ולא זוכר מילה או צליל מהשירים".
מה ששכנע אותו לחזור להופעות היה מצבו הכלכלי, אחרי שהמנהלת שלו לשעבר שדדה את רוב חסכונותיו (נידונה ל-18 חודשי מאסר בגין הטרדותיה את כהן ראה ידיעה) ואכן תוך שנה אחת של הופעות – החזיר לעצמו את כל שנגזל ממנו, בסביבות ה-10 מיליון דולר, אבל המשיך להופיע והגיע ל-250 הופעות, ביניהן אחת באצטדיון רמת-גן. חזר לאולפן ההקלטות עם המפיק פטריק לאונרד כדי להשלים את הקלטות האלבום החדש Old Ideas. לדברי כהן, יש בידיו חומר לאלבום נוסף. וגם: לתדהמתו ולתדהמתנו, כהן ממשיך לאהוב את הקאמבק שלו לבמה. נחגוג איתן 80 ברמת גן ב- 2015?


 

גלריית תמונות

שיתוף הפוסט

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

הכתבות המומלצות

המשך קריאה לפי סגנונות