ראה את האור

אקס פקטור ישראל: יהב טווסי

הערב הגורלי, קטגוריות הבנים והלהקות
3.5/5

עברי לידר חייב לי ולציבור הצופים בתוכנית הסבר: מדוע העדיף לשלב ההופעות החיות את להקת הבנים "פיוז'ן", ששרו Time After Time של סינדי לאופר, על פני חבורת הריתם נ' בלוז והראפ – מיראז', שביצעה Turn On Me של ניקי מינאז'
אם מדובר בלהקות מגובשות, מיראז' היא תלכיד מגובש ומהוקצע ווקאלית (פלצטים נהדרים) ובימתית (נותנים שאו שאף כוריאוגרף מקצועי לא ימציא) שייתן פייט לכל הרכב אמריקאי מיומן בז'אנר הזה.
הייתכן שעברי לידר נכנע לתכתיבי תוכנית הריאליטי ולמפיקיה, שעשו שיקול רייטינג כפול: א. אי אפשר לוותר על חמישה סוליסטים אטרקטיביים – גם אם אינם ממש להקה. ב. הרבה יותר יעיל להמשיך עם "להקת בנים" לבנה בסגנון פופ, שכל אחד מחבריה חדור מוטיבציית-על להצליח, מאשר ללכת על חבורה "שחורה" שאין לה פוטנציאל תקשורתי. עברי עצמו אמר שהוא "לא סגור" על פיוז'ן. עד שהוא לא יסביר לי את שיקוליו להדיח את מיראז', אני רושם אדום לשופט. אין שום סיבה אומנותית טהורה להעדיף את פיו'זן על פני מיראז'. להיפך: אומנותית ומקצועית – מיראז' עולים על פיוז'ן.
שלב בתי השופטים הפך את פרק הערב הגורלי למהדורת אח גדול מוסיקלית מעייפת. טוב שהמצלמות אינן פוגשות את המתמודדים בשירותים, כי לכל מקום אחר הם נכנסו. וגם: המילה "לחץ" משתלטת. אין מועמד שלא אמר משהו הקשור ללחץ. נו, טוב הבנו שמדובר בתחרות קשה. למה לעשות מזה מסטיק לעוס.
אם ריאליטי, אז אני הולך על השופט משה פרץ. ההתלבטויות שלו שידרו אמת. אני מדבר על התמודדות בין ליאב אזרן, בעל אוריינטציית הקאונטרי מיוזיק, ששר You Are Always On My Mind המוכר מאלביס, בין בן גולן ששר "למה לא אמרת לי" המוכר מאריק לביא, אורי שכיב ששר "שווים" של עילי בוטנר ויהב טווסי, שביצע את "לראות את האור" המוכר מאפרת גוש.
שני האחרונים הכניסו את פרץ לסערת רגשות: סיפורו האישי של אורי שכיב – חוסר התקשורת עם אביו שהזכיר לו את עצמו. וגם: הביצוע המאוד מיוחד של יהב טווסי בעל הטנור המופלא – שהצליח להתפטר מעודפי מניירות תיאטרליות ולהתמקד בשירת עומק מאופקת יותר, שהעידה על בגרות, אינטליגנציה ועל שיפור משמעותי. בסופו של דבר, בגלל אילוצים, ההדחה של ליאב אזרן בהחלט מתקבלת על הדעת.
באשר לאחים טומי ויאן והאחיות כרקוקלי: אחת האחיות נראתה כאילו היא נלחמת על חייה ומוכנה לטרוף/דרוס כל מי שנקרה בדרכה. לעומת מלחמת ההישרדות האנוכית של השתיים, אני אוהב את ההתנהלות השפויה של האחים, שבביצוע של Fix You של להקת קולדפליי האפילו על האחיות, שלא ממש התעלו ב"עדין ריק" המוכר מלירן דנינו (בחירה קלושה, ובעברית – הן פחות טובות), אבל גם אותן  העדיף לידר על פני מיראז'. שיקולי הריאליטי ניצחו. חבל.

עלו לשלב ההופעות החיות

קטגוריית בנים עם השופט משה פרץ: אורי שכיב, בן גולן, יהב טווסי. הדחה: בן אזרן.
קטגוריית להקות עם השופט עברי לידר: להקת פיוז'ן, האחים טומי ויאן, האחיות כרקוקלי. הדחה: להקת מיר'אז'

גלריית תמונות

שיתוף הפוסט

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email

הכתבות המומלצות

המשך קריאה לפי סגנונות