ראה את האור

אקס פקטור ישראל: יהב טווסי

הערב הגורלי, קטגוריות הבנים והלהקות
3.5/5

עברי לידר חייב לי ולציבור הצופים בתוכנית הסבר: מדוע העדיף לשלב ההופעות החיות את להקת הבנים "פיוז'ן", ששרו Time After Time של סינדי לאופר, על פני חבורת הריתם נ' בלוז והראפ – מיראז', שביצעה Turn On Me של ניקי מינאז'
אם מדובר בלהקות מגובשות, מיראז' היא תלכיד מגובש ומהוקצע ווקאלית (פלצטים נהדרים) ובימתית (נותנים שאו שאף כוריאוגרף מקצועי לא ימציא) שייתן פייט לכל הרכב אמריקאי מיומן בז'אנר הזה.
הייתכן שעברי לידר נכנע לתכתיבי תוכנית הריאליטי ולמפיקיה, שעשו שיקול רייטינג כפול: א. אי אפשר לוותר על חמישה סוליסטים אטרקטיביים – גם אם אינם ממש להקה. ב. הרבה יותר יעיל להמשיך עם "להקת בנים" לבנה בסגנון פופ, שכל אחד מחבריה חדור מוטיבציית-על להצליח, מאשר ללכת על חבורה "שחורה" שאין לה פוטנציאל תקשורתי. עברי עצמו אמר שהוא "לא סגור" על פיוז'ן. עד שהוא לא יסביר לי את שיקוליו להדיח את מיראז', אני רושם אדום לשופט. אין שום סיבה אומנותית טהורה להעדיף את פיו'זן על פני מיראז'. להיפך: אומנותית ומקצועית – מיראז' עולים על פיוז'ן.
שלב בתי השופטים הפך את פרק הערב הגורלי למהדורת אח גדול מוסיקלית מעייפת. טוב שהמצלמות אינן פוגשות את המתמודדים בשירותים, כי לכל מקום אחר הם נכנסו. וגם: המילה "לחץ" משתלטת. אין מועמד שלא אמר משהו הקשור ללחץ. נו, טוב הבנו שמדובר בתחרות קשה. למה לעשות מזה מסטיק לעוס.
אם ריאליטי, אז אני הולך על השופט משה פרץ. ההתלבטויות שלו שידרו אמת. אני מדבר על התמודדות בין ליאב אזרן, בעל אוריינטציית הקאונטרי מיוזיק, ששר You Are Always On My Mind המוכר מאלביס, בין בן גולן ששר "למה לא אמרת לי" המוכר מאריק לביא, אורי שכיב ששר "שווים" של עילי בוטנר ויהב טווסי, שביצע את "לראות את האור" המוכר מאפרת גוש.
שני האחרונים הכניסו את פרץ לסערת רגשות: סיפורו האישי של אורי שכיב – חוסר התקשורת עם אביו שהזכיר לו את עצמו. וגם: הביצוע המאוד מיוחד של יהב טווסי בעל הטנור המופלא – שהצליח להתפטר מעודפי מניירות תיאטרליות ולהתמקד בשירת עומק מאופקת יותר, שהעידה על בגרות, אינטליגנציה ועל שיפור משמעותי. בסופו של דבר, בגלל אילוצים, ההדחה של ליאב אזרן בהחלט מתקבלת על הדעת.
באשר לאחים טומי ויאן והאחיות כרקוקלי: אחת האחיות נראתה כאילו היא נלחמת על חייה ומוכנה לטרוף/דרוס כל מי שנקרה בדרכה. לעומת מלחמת ההישרדות האנוכית של השתיים, אני אוהב את ההתנהלות השפויה של האחים, שבביצוע של Fix You של להקת קולדפליי האפילו על האחיות, שלא ממש התעלו ב"עדין ריק" המוכר מלירן דנינו (בחירה קלושה, ובעברית – הן פחות טובות), אבל גם אותן  העדיף לידר על פני מיראז'. שיקולי הריאליטי ניצחו. חבל.

עלו לשלב ההופעות החיות

קטגוריית בנים עם השופט משה פרץ: אורי שכיב, בן גולן, יהב טווסי. הדחה: בן אזרן.
קטגוריית להקות עם השופט עברי לידר: להקת פיוז'ן, האחים טומי ויאן, האחיות כרקוקלי. הדחה: להקת מיר'אז'

גלריית תמונות

שיתוף הפוסט

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email

11 תגובות

 1. יוסי ,בתחום של תגיות מוסיקליות ונתינת תאורים מיקצועים לזמרים -זה לא המקום שלך כיאתה לא ממש בקיא בעיניני שירה וקול מבחינה מיקצועית ולעומק ,,יש לך דעות שלך אך יש דברים שההבנה שלך לא מיקצועית עד הסוף …

 2. זאת דעתי ולא רק אני חושב כך
  בגרסאות אחרות בחו"ל מכנים את זה JOKE ACT
  לטובתו היה עדיף שלא היה עובר שלב
  כי עכשיו יצחקו עליו

  הוא מזכיר לי את חנן בן סימון האיום מהעונה
  הראשונה של THE VOICE

 3. ל-8
  להגיד שטווסי מוכשר ל"דברים אחרים" זאת בדיחה. יכולת השירה שלו יוצא דופן. רואים ושומעים שהוא למד מוזיקה מגיל צעיר. הידע ניבט היטב. הוא יכול לסלסל סול ביתר קלות, הוא יכול לשיר קטן, לשיר גדול, להעצים כשצריך, לרגש. אתה יכול לומר עליו מה שאתה רוצה, אבל דווקא שירה היא היא הכשרון שלו.

 4. ל-7
  הוא מוכשר לדברים אחרים , לא לשירה מקצועית של לפתח קריירה מוזיקלית
  ממש לא מגיע לו לזכות , יש מתמודדים הרבה יותר מוכשרים ממנו , את השלב הראשון הוא לא היה צריך לעבור

 5. ל – 6
  מי קבע מה מתאים ל"אקס פקטור"? אין כאן עניין של ז'אנר מסגרת או סגנון – אלא כישרון, ויהב טווסי הוא כישרון נפלא, שראוי להמשיך ואפילו לזכות באקס פקטור.

 6. מסכים ולא מסכים
  ללא ספק הוא נכנע להפקה בהעדפתו את פיוז'ן על פני מיראז' (האחיות לא קשורות , זה לא אותו סגנון)
  מיראז' הרבה יותר מוכנים , מהוקצעים ונפלו קורבן לשיקולי הריטינג
  אבל אני מסייג ואומר שמיראז' , על אף שהם מביאים שואו כיפי על הבמה , ווקאלית הם עדיין יש להם דרך לעשות
  הפלצטים נשמעים לא טוב ובהופעה האחרונה זה היה בולט

  לגבי יהב טווסי , אני מצטער אבל הוא לא מתאים לתוכנית אקס פקטור , זה יכול להתאים להצגות , מחזות ששם שירה תיאטרלית נהוגה
  יניב עזרן הרבה יותר מתאים לסוג של התוכנית הזאת וחבל שמשה פרץ לא פתוח לעוד סגנונות וגם מפחד ללכת על מישהו שלא בקומפורט זון שלו

 7. וטווסי נפלא. בעל יכולת ווקלית יוצאת דופן, הבנה מוזיקלית. שירתית, הוא משאיר לכולם אבק. אם רק ייפטר מהטווסיות, והוא אכן יראה את האור.

 8. כל מילה בסלע.. כשמדובר בשיקול התמוה של עברי לידר להדיח את מיראז' ולהשאיר את להקת הבנים הרייטינגיסטית. זה מריח כמו התערבות של ההפקה. אחרת, ממש לא ברורה הבחירה השגויה הזו.

 9. אני לא הייתי בכלל נותן פוסטים על האקס פקטור המלאכותית הזו.
  בכוכב הבא עוד איכשהוא יש טיפה הנאה.
  האקס פקטור, ובטח שכ…ל שאר תכניות הריאליטי הן פשוט כלום ושום דבר.

 10. הפעם אני לא מסכימה איתך.
  מיראז' להקה מעולה. מבושלת, מהוקצעת ומקצועית לעילא ולעילא. היא בכלל לא צריכה את ה-X פקטור. הלהקה הזאת צריכה מפיק ולהתחיל להופיע. והאמת היא שעם כל כמה שהתלהבתי מהם ומהמקצועיות שלהם, הם לא ממש נגעו לי באיזו פינה בלב או בבטן. לא ממש דיברו אליי. לעומתם, האחים והאחיות מעולים והלהקה החדשה פיוז'ן יש לה פוטנציאל אדיר. עדיף לי להיות מופתעת מאשר לקבל את הארוחה שאני מצפה לה.

 11. לא מבין מה זה היהב טווסי הזה. הוא ילד נחמד, אינטיליגנטי ומשעשע, אבל מאד לא מתחבר לשירה הזאת. ממש לא. היה ראוי לתת לקאבוי צ'אנס.

  לגבי הלהקות: ברור לי שהאחים בליגה אחרת. הקולות שהם מפיקים – במיוחד הצעיר – פשוט ברמה בינלאומית. השילוב הווקלי – מושלם. תענוג.

  האחיות דווקא כן נתנו ביצוע קולי יפהפה, לדעתי לראשונה בתוכנית. מאד אהבתי.

  להקת הבנים הזאת שהקימו, אפעס, לא משהו. הם נחמדים ותו לא. אכן להקת השחורים הייתה צריכה להכנס. הייתה פה טעות חמורה של ההפקה.

  בסה"כ כל הסיפור הזה של "בתי השופטים" הוא פיהוק אחד גדול. גם הרייטינג נפל בגגל זה. זה כל כך משעמם שאין מילים. באמריקה תודה לאל הפנימו את זה והסיקו מסקנות וביטלו את זה, במקום כל הפטפטת על הרגשות של השופטים וילדים בני 15 במשך שעה וחצי (פשוט נורא!!!) בחרו 10 מועמדים מכל קטגוריה ונתנו להם לשיר אחד אחרי השני, לייב מול קהל. הבחירה נעשת על המקום, וארבעה ממשיכים הלאה (לא רק 3). היה מצוין.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

הכתבות המומלצות

המשך קריאה לפי סגנונות