Beyoncé

ביונסה

אן.אם.סי
4.5/5

כשביונסה רוצה להפתיע – היא תפתיע.  תטיל פצצה. מבצע של ממש. ביונסה המשועממת משגרת הפופ סטאריזם החליטה לעשות מעשה, לעקוף מנגנונים. שמרה על פרויקט מורכב בסוד. לא פשוט.
האלבום הגיע ישירות לחנות האייטיונס על תקן "האלבום הויזואלי" הראשון שלה. במקביל ל-14 שירים חדשים, הפיצה ביונסה 17 קליפים פרובוקטיבים (state-of-the-art videos ) ליטוטיוב עוד לפני שהאלבום יצא.
ביונסה הסבירה את האקט בהסבר פלצני משהו – "יותר מאשר אני שומעת מוסיקה, אני רואה מוסיקה. כשאני קשורה למשהו, אני מיד רואה את הויזואל או סדרה של מראות שמחוברים לתחושה, לזיכרון מימי ילדותי, מחשבות על חיי, חלומותיי או הזיותיי וכולם מקושרים למוסיקה".
וכדי להמחיש שמוסיקה מבחינתה אינה רק צלילים, הגיעו גם מראות. בין השאר Flawless כולל נאום של הסופרת הניגרית הפמיניסטית צ'יממנדה נגוזי אדיצ'יה. השיר מכיל סימפול של הרצאה שנתנה אדיצ'יה במסגרת יוזמת ההרצאות המקוונות TED ונושאת את השם – "כולנו צריכות להיות פמיניסטיות". השיר Blue עם בתה Blue Ivy, שמסיים את הדיסק.
האקט נובע מבחינתה מהרצון לדלג על מיני מתווכים-גימיקים-קמפיינים מסחריים שבדרך, ולהגיע ישירות את המעריצים, כי יש המון "גורמים שמפרידים". המעריצים בדם יקנו את הגחמה. מצד שני – יש כאן הגיון בריא: כזמרת שהייתה מטרה לדליפות לא חוקיות של שירים לרשת, היא יצאה בתוכנית מניעה – אלבום אודיו-ויזואלי, אנטיתזה לשיטת הכנת תשתית מסחרית באמצעות סינגלים מוקדמים.
מוסיקה: ראיתי הגדרה – futuristic R&B. אם לא להיכנס לשיוכים, הכל כאן קיבל אוריינטציה של neo. ניאו ספיריצ'ואל אלקטרו סול. היפ הופ. ראפ.
הבלדות – על האמונה בהגשמת חלומות. חלקן מצוינות. Heaven לוקחת למקומות תחושתיים עמוקים. אבל רגעי השיא באלבום – שירים המדיפים מין. Drunk in Love – דואט היפהופ יפהפה עם הראפר ג'יי זי על מה שהתרחש במשך הלילה. Partition – על סקס בלימוזינה.
יפה הוא הדואט עם הראפר דרייק בשיר Mine, שמתחיל כבלדה ותופס תאוצה לכיוון דיסקו. Blow העוסק בסקס אוראלי – הוא סוג של ניאו דיסקו. מיוחד הדואט עם פרנק אושןSuperpower .
ביונסה במיטבה. נדמה לי שכל המבצע המפתיע הזה של הוצאת האלבום ללא הודעה מוקדמת נבע מהביטחון שלה, שיש לה מוצר מעולה, ושיש לבדל אותו ממוצרים אחרים שיוצאים על פס היצור השגרתי.

01 Pretty Hurts
02 Haunted
03 Drunk In Love ft. Jay Z
04 Blow
05 No Angel
06 Partition
07 Jealous
08 Rocket
09 Mine ft. Drake
10 XO
11Flawless ft. Chimamanda Ngozi Adiche
12 Superpower ft. Frank Ocean
13 Heaven
14 Blue ft. Blue Ivy

וידיאו: Drunk In Love

Beyoncé – Beyoncé

גלריית תמונות

שיתוף הפוסט

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email

2 תגובות

 1. אני לא אהבתי.
  אבל לפחות כיפי וטוב מהאלבומים של גאגא ומיילי סיירוס המביכות. ביונסה תמיד הביאה יותר חן לפחות משאר הכוכבניות. אבל השיר איקס או והשיר עם ג'יי זי המעייף, חביבים מאוד.

  נפלאות הסולסיק (אבל אני מהקונים גם)
  כבר דלפו לאנטנרט שתי יצירות חדשות יפות מאוד מ 2014
  I Break Horses – Chiaroscuro (2014) AND Notwist new LP

  On beyonce New reocrd :
  What a waste of a beauty soulful voice & woman.
  She had one solid record- "I am", back in nov 2008.
  http://www.youtube.com/wat…AC872D0F225EE17

  She's over trying that art pop direction. with slow & boring albums. Ur ain't bjork (the 97 days), sis. best were those fun Loosened, almost hood like (the Good kind) pop singles she had with Destiny's Child.

  "Independent Women" was one of the most fun mainstream pop singles in the early 2000' decade (early army times for me) http://www.youtube.com/watch?v=PJKze_ukrXY
  http://www.youtube.com/watch?v=sQgd6MccwZc http://www.youtube.com/watch?v=NiF6-0UTqtc
  היה להן אוסף רשמי חמוד שיצא אז כמדומני

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

הכתבות המומלצות

המשך קריאה לפי סגנונות