צללים של דמותה

אייל גולן

מילים ולחן: אופיר כהן עיבוד והפקה מוסיקלית: תמיר צור
2.5/5

גבר בוכה בלילה בגלל כניעתו בקרב על דמותה של אהובה שנטשה. לא רק לקחה איתה את שמחת חייו, אלא התמסרה לאחר. או-הא.
אשרי המאמינים לאייל גולן, שהוא רוצה לחזור לגלימת הנזיר. אבל זו אינה הבעיה.  אם ללכת על מבחן הטקסט – הכל כאן כבר כל כך שחוק, שגם מנגינה נדירה ביופיה תתקשה להרים אותו, וזה אינו המקרה הזה.
"ים של מחשבות", "מתבונן בתמונה בין דמעותיי", "יושב בתוך חדר עצוב לי וקר". וגם "אלוהים" נדרש לתת לו קצת מזל. נדמה לי שאייל גולן לא עד כדי כך טיפש, שהוא יאות להחליף דיסקט. גולן יודע, שהשירים האלה ימשיכו לשרת אותו בכנסים הגדולים של הועדים, בחגיגות העצמת נשים.
אז מה יש לנו? גבר מתבכיין ברמת מילים של גיל התבגרות, שקר לו ועצוב לו, נמרח על זיכרונות שעולים בין צללים . לא להאמין, אבל לפי השיר הזה גולן עדיין לא הפך ממתבגר לבוגר. כל הזכויות על הרדידות שמורות לאופיר כהן, יצרן להיטים לפי דרישה.
בשורות מהמוסיקה? המוסיקה מספקת קלישאות של תזמורי מוזיקה מזרחית שבלוניים. הקול הגבוה המקונן על האהבה הוא מחזור של המקונן על אהובה בשיר אחר של אייל גולן. מי שיגיד "רגש אינסטנט ממוחזר" – לא אתווכח איתו. מילים פשוטות – החייל גולן יכול להמשיך להילחם על דמותה. אני לא מצטרף למאבקו.

בעיניה את הכל אני ראיתי כבר/ היא החליטה לעזוב לא אמרה דבר/ את החיוך שעל פניי היא לקחה איתה/ ולאיש אחר נתנה את אהבתה
בתוך ים של מחשבות מסתגר אני/ רק רוחות של מלחמה מכים על חלוני/ מתבונן בתמונתה בין דמעותיי/ אחכה לה שתשוב עד אחרון ימיי
לבד יושב בתוך חדרי עצוב לי וקר/ רק מכתב אחד ממנה זה מה שנשאר/ זיכרונות שעולים/ בלילה צללים של דמותה/ מי יאמר לאן הלכה לה אהבתי אותה/ אהבתי אותה
מנחם שוב את עצמי שהכל גורל/ מדבר לאלוקים תן לי קצת מזל/ איך נכנעתי למולה כמו חייל בקרב/ גם היא כה רחוקה רק אותה אוהב.

גלריית תמונות

שיתוף הפוסט

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email

תגובה אחת

 1. המסר אמנם קיטשי. מסכים.
  אבל – וזה אבל גדול- מדובר בלחן ומוסיקה לעניין.
  עם חום לעניין גם. שו קטילה מוגזמת לכמעט כל מה שמסולסל. בעוד שאלבומים מעייפים של הבלקן ביט בוקס, וכמעט כל מה שמערבי- עם שבחים על אוטומט.

  פה לעוד.. מדבר איתכם איש של מאיר אריאל, סחרוף, נעם רותם, אריאל זילבר, רדיוהד, ארקייד פייר (שהיו טובים, שני הראשונים, רדיוהד עד וכולל אמניזיאק)
  https://rateyourmusic.com/list/DavidIs

  וגם כאחד שמעולם לא היה מעריץ גדול של גולן,
  דווקא לאחרונה, כל שיריו עם אופיר כהן טובים !

  ומציגים חום שלא הכרתי לפני כן מגולן (מלבד פה ושם סינגלים כמו "זה אני" ו"הוזה אותך מולי" המעולים.. ובכורה יפה עם אתניקס בשעתו).

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

הכתבות המומלצות

המשך קריאה לפי סגנונות