לאזארטו Lazaretto

ג'ק וייט

יוני 2014
3.5/5

תחביבו הגדול של ג'ק וייט הוא שיפוץ רהיטים עתיקים. אני לא צוחק. קשר למוסיקה? תנו לו בלוז, סול, קאנטרי וגוד אולד פשן רוקנ'רול והוא ידאג להעניק להם את הטקסט האישי ואת הטאץ' העכשווי כרסטוראטור גדול. את Three Women יצר וייט על בסיס Three Women Blues של בליינד וילי מקטל מ-1928. זה הולך ככה:

Yeah, I got three women
Red, blonde hair, and brunette
I got three women
Red, blonde, and brunette
It took a digital photograph to pick which one I like

Well, I'm lonely at night, but I stay up until the break of day
Yeah, I'm lonely at night, but I stay up until the break of day
How come I gotta have a woman to blur these bruise away
Yeah, alright, I said

ה"לאזארטו" (בית חולים למצורעים) הוא אלבומו השני של יוצר אקלקטי-אקסצנטרי, עם קווים דומים ל – Blunderbuss (הראשון שלו שיצא ב-2012) לדבריו, השירים בנויים על סיפורים שכתב בגיל 19. Alone In My Home הוא אחת הדוגמאות לסיפורו של נער עשרה בעל תחושות ביטול עצמי: “I’m becoming a ghost /So nobody can know me”.
"לאזארטו"? האם השיר נוגע לפרשת גירושיו מהזמרת קארן אלסון, שהוציאה צו הרחקה המורה לווייט לשמור מרחק ממנה ואוסר עליו ליצור כל קשר איתה, פרט לכל הנוגע לזמן המשותף עם שני הילדים של השניים. וויט מתייחס לשכניו בנשוויל – “They threw me down in a lazaretto / Born rotten, bored rotten” – "הם השליכו אותי לבית מצורעים". וייט צורח את נשמתו. העיבוד – פאנק רוק מלוכלך, גיטרה חשמלית מטאלית מייללת מוסיפה עוצמות לדרמה האישית. עוד פאנק בליווי סולו כינור – That Black Bat Licorice, שיר טירופי, תיאטרלי מאוד.
המוסיקה היא סייסמוגרף של מצבי רוח. Temporary Ground הוא שיר קאונטרי חלומי מתקתק המתבסס על גיטרת סלייד וצלילי קאונטרי. Would You Fight for My Love? הוא פופ-רוק הרמוני להפליא. Alone in My Home הוא שיר פסנתר המצביע על בדידותו-עצמיותו – "All alone in my home nobody can touch me".
Entitlement משאיר בתחום בלדת ההונקי טונק –קאנטרי בליווי גיטרת פדאל סטיל. איך לפרשן את הטקסט הזה? , צירוף של צדקנות/ תסביך של קדוש מעונה.
"I can’t bring myself to take without penance / Or atonement or sweat from my brow / Though the world may be spoiled / And getting worse every day / Don’t they feel like they cheated somehow?"
הסיום הוא בלדת פולק Want and Able לשירה בציבור , כשהמוטו הוא: "Who is the who, telling who what to do?"
ג'ק וייט מוליך בדרכים עקלקלות. זיקית שעושה כמעט הכל כדי לייצר מישמש מוסיקלי, שמכסה יותר מאשר מגלה את האדם שמאחורי האמן.

1. Three Women
2. Lazaretto
3. Temporary Ground
4. Would You Fight for My Love?
5. High Ball Stepper
6. Just One Drink
7. Alone in My Home
8. Entitlement
9. That Black Bat Licorice
10. I Think I Found the Culprit
11. Want and Able

Jack White Lazaretto

גלריית תמונות

שיתוף הפוסט

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

הכתבות המומלצות

המשך קריאה לפי סגנונות