טום אטיאס שר אביב גפן

The Voice ישראל 3

עם תמרה פרץ, שובל עמיאל, דר ואורין, עמית עמוס
4/5

שובל עמיאל בת 17 מקרית חיים שרה את Somewhere Over The Rainbow בפרשנות אישית, פירקה את השיר ובנתה אותו מחדש. אביב גפן פוצץ את לחצן הכיסא ממכות כבר בשניות הראשונות של הביצוע. יחד איתו הסתובבו שלומי שבת ושרית חדד. רק מוש בן ארי נראה מתחבט ומתלבט, ועל הסוף הסתובב.
הסבר ונמק: "זה פחות העולם שלי, מחזמר עם אובר רגש. עברו עלי ימים מסובכים, אבל אם הצלחת לרגש אותי, סימן שאני צריך להיות איתך". הבנתם?
התשובה גם מסבכת את שאלת תפקידו של שופט-מנטור בדה-וויס. האם יימנע מלהסתובב, כשמדובר בז'אנר לא אהוב עליו, גם אם הביצוע הוא לעילא ולעילא?
אביב גפן מחייך, כשהוא יורד על השופטים ה"מזרחיים" שלצדו (שרית, שלומי), ברור שגם הוא מבין, שקיימת איזושהי חלוקה ז'אנרית ביניהם. גפן מחפש הניואנס, את ה"קצת אחרת", כאילו משאיר לשופטים האחרים את הקאבר המיינסטרימי. לצמד המתחרות דר ואורין, ששר נפלא Radioactive של Imagine Dragons, הוא אמר בחיוך מתרברב: אם אין לכם חומר מקורי, לכו עם מוש או שרית". מאחורי החיוך קיימת כמובן יומרה. אני אחר, אני מתוחכם, אני לא מיינסטרים. אני האלט-רוק.
מצד שני, הוא יזדהה עם קול רועד, בתולי לא הכי מהוקצע כמו זה של עמית אטיאס ששר ברגישות את שירו "אולי" – כי הוא שידר אמת. "כמעט בכיתי", אמר גפן על הביצוע של אטיאס, לפני שעבר להרצאת המבוגר המחנך על דור הג'י.פי.אס (?), שהוא מה-זה דפוק מול "הדור המזוין" מהזמנים שלו.
אהבתי את הקול המיוחד (בין מערבי למזרחי) של שמואל נלסון מירושלים בעל רקע אתני-דתי מעורב ששר Free Fallin של טום פטי. השופטים לא הסתובבו. מוש נהנה מהביצוע, אבל לדבריו הוא היה "חסר אופי". לשלומי חסר "זמן אוויר" בזמר הזה. עם נימוקים כאלה, הייתי מציע לנלסון להגיש בג"צ. את גרסת עמר נצר בן 19 מנהריה ל – The river של ברוס ספרינגסטין, הגדיר אביב גפן בלא פחות מאשר "הונאה", בגלל שלא נראה לו, שזמר יכול להיות צרוד בגיל הזה. הונאה מוגדרת במילון – תרמית. אז נכון שהבחור מושפע מברוס ספרינגסטין, אבל הוא לא נראה-נשמע לי רמאי, ממש כמו שביג מאמא תמרה פרץ אינה עובדת עלינו, כשהיא שרה Think של אריתה פרנקלין עם כל הגרוב הדרוש.
נ.ב. לפי עדותו של אביב וויץ, שהודח בעונה הראשונה, שלומי שבת צלצל אליו והזמין אותו לתוכנית החדשה, כדי לתקן עוול ההדחה. הוא אפילו שר שיר של שבת – "בראשית עולם". גם אמא של וויץ סמכה על כך ששבת יזהה את הקול ויסתובב. ריאליטי או לא.
השתתפו: אביב וייץ, ביג מאמא תמרה פרץ, שובל עמיאל, שמואל נלסון, טום אטיאס, דר בקסלר ואורין יעקבסון, עמר נצר, עמית עמוס
בתמונות: טום אטיאס, שובל עמיאל, דר ודורין, עמית עמוס, תמרה פרץ

וידיאו 1: שובל עמיאל – Somewhere Over The Rainbow

           עמית עמוס, דר ואורין, טום אטיאס

גלריית תמונות

שיתוף הפוסט

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

הכתבות המומלצות

המשך קריאה לפי סגנונות