השקת Love Medicine

אחינועם ניני

אולם אסיא מוזיאון תל-אביב
4.5/5

זמרת ישראלית. זמרת מוזיקת העולם. זמרת בינלאומית. קוסמופוליטית עם אוריינטציה ברזילאית. ניחוח תימני. פולק אמריקני, עברי לירי. ג'אז. אופרה. קרוס קלטשר.
מותר לשאול: אז מי היא למעשה אחינועם ניני? התשובה יכולה להיות פשוטה: אחינועם ניני היא השלם של כל החלקים האלה. מחברת אותם בזכות היכולת לעבור מסגנון סגנון בהתאמה מופלאה של המנעד הקולי. לוקחת כול שיר למקומות שלה, בעידון, בפרשנות ייחודית, בדקויות, בביטחון הבימתי. בהתלהבות.
ערב השקה אינו אינדיקציה לערבים הבאים: הוא מעניק בדרך כלל בונוסים חד –פעמיים, גם בהרכב המלווה. בשביל הדואטים עם היוצר והזמר הספרדי חואקין סבינה – היה כדאי להגיע למוזיאון. אלה באמת רגעים נדירים. האינטראקציה הזו הרימה את רף הריגוש לגובה כזה, שקשה לרדת ממנו. אבל ניני היא תחנת כוח מוסיקלית, המשיכה להאיר את הבמה, נטענה בצלילים שסיפקו לה הנגנים, עלתה מעלה למרכז הבמה, לעמדת תופי הקונגה, כדי להכניס אלמנט נוסף של קצב.
היא פתחה ב – Happy Song. הקצב משתלב עם רביעיית מיתרים. גילי דור, הגיטריסט והמעבד, שממשיך איתה מאז למדה אצלו ברימון, מעניק הגוון המיוחד בנגינת הגיטרה. בלט ב – Eternity and Beauty, שפט מת'יני הלחין לה.
כבר כתבתי על האלבום: ,Love Medicine שלשמו התכנסנו: זהו אלבום שמובנה כחלק מהקריירה שלה – כזמרת פורצת גבולות. האלבום משתלב ברפרטואר שלה. זוהי אותה ניני ששמעתי לפני שנתיים וארבע שנים, אבל יש רגעים שאני מוכן לשמוע בפעם המי-יודע-כמה: היא שרה "אורי", אותו הקדישה לסופר דוד גרוסמן, שנכח באולם. רגע של שקט בתוך החגיגה האקלקטית. ניני יכולה להרשות לעצמה את הגיוון והאיזון הרפרטוארי.
שום פוליטיקה. אין שירי מחאה. גם בין השירים – אף מילה. אפילו Shalom של ז'ילברטו ז'יל הוא חלק מקו פוזיטיבי של אהבת החיים. היא לקחה את Eternal Flame של הבנגלס לחלקה המאוד אישית שלה. כשהיא שרה Look At The Moon My Love, זהו עוד שיר מאותה ספירה עליונה שניני נמצאת בה, מנותקת מרוחות המוסיקה העכשוויות. קולה המופלא מאפשר לה לגעת במקומות האלה. כשהיא שרה Little Star, היא באזורי פולק סונגס מסורתיים.
ניני עלתה על פסים של זמרת עולם מהמדרגה הראשונה. ערבוב של ז'אנרים? רק ניני יכולה לשיר הערב אחד "בואי כלה" ו"החיים היפים" בלי שזה ישמע שעטנז. למעשה, המפתח לשילוב של פסטיבלי הג’אז-וורלד מיוסיק ואולמי הקונצרטים. העידון והקצביות. עושה שאו מצד אחד ושומרת על הערכים האומנותיים הצרופים שלה כזמרת אחת ויחידה.
שירים: Happy Song, Look At The Moon, Mishaela, Eternal Flame, Nothing But A Song, Eternity and Beauyt, IM EN AT, אורי, בואי כלה, שלום (ז'ילברטו ז'יל), Little Star, פוקח, סולו אחינועם – גילי, סולו אדם בן עזרא על הבס, ניסיון, A La Sombra De Un Leon עם חואקין סבינה, You עם חואקין סבינה, Child Of A Man, Keren Or הדרן: Chicken Coop Aria, Beautiful That Way.
נגנים: גיל דור- גיטרה, גדי סרי- פרקשיין וכלי הקשה, אדם בן עזרא- קונטרבס , חן שנהר- כינור, ניצן קאנטי- כינור, גילי רדיאן- ויולה, אביגיל ארד- צ׳לו.

Love Medicine – ביקורת האלבום

צילום: מרגלית חרסונסקי

וידיאו 1: You עם יואקין סבינה

    

שירים מהשקת Love Medicine

גלריית תמונות

שיתוף הפוסט

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email

תגובה אחת

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

הכתבות המומלצות

המשך קריאה לפי סגנונות