ה"באטל" של אביב גפן.

דה וויס ישראל 3 שלב הדו קרב

ג'וש פרץ, תמרה פרץ, טל פלורה, נדב דמירל, לני גומל, עמית עמוס
3.5/5

במלחמה כמו במלחמה, שופכים דם. אביב גפן מרגיש בתוך מלחמה על איכות הזמר של הדור הבא, ולא איכפת לו לירות כדי להרוג. מפיקי התוכנית אוהבים את ה"באטל" Battle – שלו. זו מילה שאביב עצמו משתמש בה. על ההתמודדות בין ג'וש פרץ לנוגה משיח בשיר "ציפור מדבר", הוא אמר "זה הבאטל הכי גרוע ששמעתי פה". לא "דו-קרב", אלא "באטל". מה קרה? למה באנגלית?
כשג'וש שאל אותו – "עד כדי כך אני גרוע?" ענה גפן: "בעיני אתה לא ייחודי". זה הכל? זה כל מה שנשאר מ"הכי גרוע". הרי רוב המתמודדים בתחרויות האלה אינם ייחודים. אבל גפן חושב, שכל זמר צריך להיות "השלום חנוך" ו"השלמה ארצי" הבא. מהות הבאטל שלו: "תפקידו של זמר אינו לגרום לקהל הנאה, אלא לגרום לו לחשוב". אומר גפן, ועל כך ענה שלומי שבת: "אם אני אראה שהקהל שלי בא לחשוב – אני פורש". שבת לא כועס. לא תוקף, הוא מרכך בהומור האופייני לו. פרט לכך, אם להוריד להבות: גם כאשר אתה "לא ייחודי" – אתה יכול לעשות דואט מוצלח, וזה היה הדואט של ג'וש פרץ את נוגה משיח שקלח בזכות עיבוד טוב.
גפן הלוחם מכה גם בקולגות שלצידו. הנפגע בדו-קרב לידור ויצמן נגד ניב דמירל ששרו "גשם אחרון" –  היה מוש בן ארי, מי שבחר בהם לנבחרתו. "יש כאן היסחפות היסטרית לגבי זמרים מעולים … צריכים להוריד ציפיות. יוצאים מכאן אנשים בדיכאון עמוק, אחרי שאומרים עליהם שהם זמרים גדולים"… אמר גפן.
התחושה היא, שגפו שונא תוכניות ריאליטי מיוסיק, שכל מה שמתרחש בדה-וויס הוא מבחינתו – רע לתפארת, אבל הוא ממשיך כאילו הוא באמת מאמין באיזו מטרה, כאילו אינו מכיר את חוקי המשחק, כאילו אינו משתף פעולה עם מממני הפרסומת.
הנקודה היא שגפן כמנטור לא מגיע לייחודיות שהוא דורש מהמשתתפים. הוא בחר עבור לני גומל ויהל יצחק, זמרות הנבחרת שלו, את "מישהו" של יהודית רביץ, שיר שהוביל את שתיהן לביצועים בינוניים ומטה בעיבוד אנמי. במקום לשיר, צעקו. לעומתו, שרית חדד שיחקה אותה בגדול בדו-קרב בין טל פלורה לוי לתמרה, ביג מאמא, פרץ בגרסה לשיר American Boy של אסטל וקניה ווסט. למרות קשיי התקשורת בין השתיים בחזרות, הן הרביצו ביצוע גרובי יפהפה, שכמו ניסח מחדש את עוצמתו של השיר.שתיהן שלטו נפלא בקצב, ב – Soul, בביצועים ווקאליים ממדרגה ראשונה. כאן התברר שלשרית חדד יש היכולת להביא זמרים טובים לשיאים. גפן נכשל בזה הפעם. חבל רק ששום מנטור לא לחץ "סייב" לתמרה. התוכנית איבדה זמרת ליגת על.
ה"באטל" של אביב נגמר בג'סטה: הוא לחץ "סייב" כדי להציל את עמית עמוס (16) מהנבחרת של שלומי שבת בדו-קרב עם שובל עמיאל. שבת, שחווה קשי נפשי עמוק בהדחתה, חיבק את אביב שהציל לו את הנערה המופלאה. על הביצוע של עמיאל אביב  אמר: "נשמע כמו שיר במסיבת סיום בבית ספר לפחחות". ב"באטל" שלו, גפן יורה בלי מעצורים. בית ספר לפחחות? מכירים?

הנבחרת של שרית חדד
ג'וש פרץ נגד נוגה משיח – "ציפור מדבר" ביצוע במקור של "אתניקס" שרית בחרה בג'וש פרץ
טל פלורה לוי נגד תמרה פרץ – American Boy ביצוע במקור – Estelle & Kanye West.
שרית בחרה בטל פלורה לוי

הנבחרת של מוש בן ארי
לידור ויצמן נגד ניב דמירל – "גשם אחרון" ביצוע במקור – חנן יובל
מוש בחר בניב דמירל. הצלה של לידור ויצמן: שלומי שבת.

הנבחרת של אביב גפן
לני גומל נגד יהל יצחק – "מישהו" ביצוע במקור יהודית רביץ
אביב בחר בלני גומל

הנבחרת של שלומי שבת
עמית עמוס נגד שובל עמיאל "תן" ביצוע במקור – רוני דלומי
שלומי בחר בשובל עמיאל הצלה של עמית עמוס – אביב גפן.

בתמונות מלמעלה: ג'וש פרץ, תמרה פרץ, טל פלורה, ניב דמירל, לני גומל, עמית עמוס

וידיאו 1: תמרה פרץ VS טל פלורה – American Boy

    יהל יצחק נגד לני גומל, ניב דמירל נגד לידור ויצמן, נגה משיח נגד ג'וש פרץ

גלריית תמונות

שיתוף הפוסט

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email

תגובה אחת

  1. עממית או לא. שרית חדד מתגלה כמנטורית מעולה. גם אם אפשר להתווכח על רמת המוסיקה שהיא שרה, היא מצליחה להוציא מהמתמודדים שלה דברים טובים.
    לעומת זאת, אביב- חד כתער במילותיו כלפי המנטורים והמתמודדים, הוא מצליח לחדד אמירות משמעותיות כמו זו שצוטטה לעיל: "יש כאן היסחפות היסטרית לגבי זמרים מעולים … צריכים להוריד ציפיות. יוצאים מכאן אנשים בדיכאון עמוק, אחרי שאומרים עליהם שהם זמרים גדולים", הוא כל כך צודק! ואפשר לצקצק ולשאול אותו: מה הוא עושה בתוכנית כזו, אבל הוא שם כדי להביא קולות אחרים לפריים טיים וכמובן זו הכנסה יפה, מאוד פשוט.

    אבל.. דווקא מהמתמודדות שלו, לפחות בתוכנית הזו, הוא הוציא דברים רעים לתפארת וחבל.
    ושלומי, מתוק ומקסים! מה אפשר כבר לומר.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

הכתבות המומלצות

המשך קריאה לפי סגנונות