אילן בן עמי אינו מכתים את הברירה הטבעית

לידיעת "וואלה"

בעקבות רצח דפנה בר ציון
0/5

בעקבות רצח דפנה בר ציון, פרסם וואלה רשימה של נדב מנוחין תחת הכותרת: "אילן בן עמי מכתים את הברירה הטבעית". אני שואל – איך ולמה? מדוע נגן הלהקה, הנחשד ברצח אהובתו, מכתים את שם להקת הברירה הטבעית ומנהיגה, שלמה בר? מה הכתם שמנסים להדביק לבר?
והנה הפסקה המלאה מתוך הכתבה – קופי-פסט בלי שום השמטות:
"לדרמה הזאת יש השלכה גדולה מאוד על דמות שלישית, משמעותית מבר ציון ובן עמי גם יחד: שלמה בר. בר בן ה-71 ובן עמי יחד כאמור כבר שנים, במסגרת הברירה הטבעית וגם במסגרות צדדיות כמו הסופרגרופ "נקודת מפגש" (שכלל גם את מאיר ישראל, מיקי שביב, עדי רנרט ויעל אופנבך) שהושק לפני פחות משנה ועכשיו בוודאי ייגנז גם הוא (אם זה עוד לא קרה כבר קודם). בר הוא אמן פורץ דרך, סמן של איכות שהיה לסמל של מאבק לצדק חברתי. עכשיו הוא במלכוד מסוים: ההתנהלות של בר בימים ובשבועות הקרובים עלולה להכתים את הקריירה שלו אם יבחר להגן על רוצח נשים קנאי. בנוסף, מעצרו של בן עמי היא גם מכה קשה ללהקה האם, וספק אם היא תתאושש ממנה. אני מתקשה להאמין שזה יקרה, אבל כולי תקווה שבר, מועמד לגיטימי לחלוטין לפרס ישראל, יצליח לשמור על המורשת שלו נקייה מן הכתמים האלה"
קראתם? לא רק שמנוחין הפך את בן עמי לרוצח נשים קנאי וסדרתי, הוא גם מנסה לחזות מצב הזוי, ש"הדמות השלישית", שלמה בר, "יכתים" את הלהקה, כלומר – ילכלך את שמה בצורה כלשהי, אם יבחר "להגן על רוצח נשים קנאי". מי בכלל יכול להגן על בן עמי, להוציא הפרקליט, שזה מקצועו? מנוחין מכניס שדים, שלא נבראו, לבקבוק של שלמה בר. הוא כורך את הרצח עם שמה הטוב של הלהקה, ללא שום סיבה. הוא מייצר יש מאין רק כדי להישמע כאלו "דואג" לשמה הטוב של הלהקה. זוהי מניפולציה נבזית על חשבון בר והברירה הטבעית, שמנסה לייצר צללים וכתמים, שאין ולא נבראו. זוהי עיתונות, שיורדת לשפל כדי לברוא סיפור, שלא קיים. הברירה הטבעית הוקמה לפני בן עמי ומן הסתם, תמשיך להתקיים, עם כל הצער, גם בלעדיו.

נ.ב. שלמה בר פרסם פוסט על הרצח: "ביום חמישי האחרון הוכנו בתדהמה, עצב וכאב ואנחנו שרויים בצער גדול מאוד בימים אלו. אילן ניגן איתנו משנת 1991 במסירות ובכישרון אין קץ. הטרגדיה האיומה השאירה אותנו כואבים מאוד והמומים.אנחנו מגנים את הרצח ומביעים את צערנו העמוק ואבלים על מותה של דפנה בר ציון ז"ל"
זהו. פשוט, ישר ולעניין. לא כתמים, ולא משהו עקום, שעיתונאי קטן מנסה ליצר.

צילום: מרגלית חרסונסקי 

לכתבה בוואלה

גלריית תמונות

שיתוף הפוסט

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

הכתבות המומלצות

המשך קריאה לפי סגנונות