עם הפנים לאירוויזיון

הכוכב הבא

עם שרי נחמיאס, נדב גדג', אורית ביינסאי, איקי לוי, סער דווידוב
3.5/5

מה קורה כשנותנים לזמרות גדולות שירי אירוויזיון קטנים? הן מנסות להפוך את השירים לשירים גדולים. התוצאה – אמנם שאפתנית ובעיקר יומרנית. היומרה עלולה להרוג. זה מה שארע לשרי נחמיאס בגרסה שלה ל"השקט שנשאר", ששרה שירי מיימון באירוויזיון של 2005.
מוקי טען שהיא עשתה הצגה. הראל סקעת, שהשתפר מאוד באבחנות שלו, שיבח אותה על האומץ לקחת שיר מוכר, לפרק–לרסק אותו כדי להעבירו למגרש שלה. מצד שני, הוא הבחין כי הלכה רחוק מדי, והביצוע היה מעט צעקני ולוחץ.
זה מה שקורה, כאשר מתמודדים צריכים להתאים עצמם לגימיקים של מפיקי התוכנית. שירי האירוויזיון ממש לא מתאימים לזמרות כמו שרי נחמיאס, אבל מאלצים אותה, כמו גם את נאווה תהילה וולקר, לשיר את השירים האלה, להוציא מים מהסלע, למרות שאינם תואמים את האוריינטציה האומנותית שלהן.
ואמנם כששרי נחמיאס שרה בשלב ההדחה Fallin של אלישה קיז, קיבלנו אישור מחודש, שזה האזור הטבעי שלה. 92 אחוזים השאירו אותה בתחרות, ושלחו את יפי ואושר הביתה.
השופטים ממשיכים ללכת שבי אחרי סער דווידוב, למרות שהראפ שלו נשמע ממוחזר באותו קצב ובאותה אינטונציה. הפעם הוא חיבר את תובנות אישיותו ל"דרך המלך", שיר אירוויזיון שולי של גילי וגלית, הלא הם גילי נתנאל וגלית בורג, צמד-גימיק ששלחה רשות השידור לתחרות האירוויזיון בשוויץ ב-1989. דווידוב לקח את השיר לחלקה שלו, אבל זה כבר מתחיל לשעמם. מוקי חושב שהאומץ של הבחור הזה ראוי לדחיפה בהמשך התחרות. יש תחושה שהבחור מיצה את עצמו. כיוון שעלה לשלב הבא – יצטרך להביא איזשהו חידוש.
הגינות בשיפוט: כשהשופטים אטדגי ופלס החלו לרקוד "נתתי לה חיי" עם איקי לוי והראסטה היברו מן, הם היו צריכים להודיע, שהם פוסלים עצמם מלשפוט את השיר. לא יתכן ששופט ירקוד מתחילת השיר ויסמן "כחול". נכון, רגאיי הוא סגנון מקפיץ, מרקיד ומשמח לבב, אבל שופט בתחרות מוסיקה צריך להקשיב – לא לרקוד. האם קבלו באזניה הוראה לעשות בידור???בשלב הזה, הרגשתי שכבר בוחרים את המועמד לאירווויזיון, והראל סקעת אמנם אמר להם – "אם לשלוח מישהו לאירוויזיון – אני הכי סומך עליכם". טוב שהוא הקשיב כמו מוקי ולא יצא במחולות.
הביצועים של הערב: נדב גדג' – When I Was Your Man של ברונו מארס. הילד רק בן 16, והוא שר כמו זמר נשמה מיומן, מקצועי בתוספת אנרגיות וחיוניות נפלאות. אני מסכים עם סקעת: דבר כזה עוד לא שמענו במקומותינו.
שרי נחמיאס Fallin. היא כבר אינה זקוקה לתחרות. זמרת-זמרת-זמרת.

נ.ב מוקי אמר לאטדגי שהוא מתגעגע לרני רהב. כותב שורות אלו מתגעגע לריקי גל.

השתתפו

אביה שושני – "מילים". ביצוע מקורי – הראל סקעת
יפי ואושר אריכא – "הלוואי". ביצוע מקורי – בועז שרעבי
נאווה תהילה ולקר – "עוד נגיע". ביצוע מקורי – ירדנה ארזי.
סער דווידוב – "דרך המלך". ביצוע מקורי – גילי וגלית
אורית ביינסאי – "כאילו כאן". ביצוע מקורי – בועז מעודה.
נדב גדג' – Ne Partez Pas Sans Moi. ביצוע מקורי – סלין דיון.
שרי נחמיאס – "השקט שנשאר". ביצוע מקורי – שירי מיימון.
איקי לוי וההיברו ראסטה מן – "נתתי לה חיי". ביצוע מקורי – להקת כוורת

עלו לרבע הגמר: אביה שושני, נאווה תהילה וולקר, איקי לוי והראסטה היברו מן, אורית ביינסאי, סער דווידוב.

שלב ההדחה

יפי ואושר אריכא – "אם את עדיין". במקור – בועז שרעבי.
נדב גדג'- When I Was Your Man. במקור – ברונו מארס.
שרי נחמיאס – Fallin. במקור –אלישה קיז.

עלו לרבע הגמר: נדב גדג', שרי נחמיאס. הדחה: יפי ואושר.

גלריית תמונות

שיתוף הפוסט

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

הכתבות המומלצות

המשך קריאה לפי סגנונות