בהופעה חיה

אסתר עופרים

אן.אם.סי
5/5

חיפשתי היכן הוקלטה ההופעה. זה לא נמצא על חזית עטיפת הדיסק. אבל בפנים נרשם: "הוקלט חי ב-Funkhuas Hannover בגרמניה. כשמתחילים להקשיב, שומעים את ה"דאנקן" אחרי כול מחיאות כפיים.
אני מעדיף את ההופעה של אסתר עופרים בגרמניה על ההופעות שהיא נותנת כאן, ולו בזכות הגיוון היותר אוניברסאלי של הרפרטואר.
היא זמרת מהיחידות בסוגה בעולם שמסוגלת לטפל כמעט בכול שיר איכותי, תהיה זו בלדה סקוטית או ביטלס או שיר רועים מהשירון הישראלי, טנגו או ואלס.
כאן היא שרה קורט ווייל (Speak Low, שיר ספטמבר) נואל קאוארד ("מאד אבאוט דה בוי") ביטלס ("היא עוזבת את הבית") אלתרמן-זעירא ("לילה לילה") מוהר-רכטר ("תן לי יד") שיר ריקוד מסורתי (Pavane) ליאונרד כהן ("ציפור על חוט תיל"), הבי-ג'יז ("בוקר חיי"), "טייסט אופ האני" של מרלו וסקוט, "אי-שם מעבר לקשת" של הרבורג וארלן, וכאן אני חותם שהגרסה שלה טובה יותר מכול ביצוע של ברברה סטרייסנד.
התרגשתי מההפרשנות שלה לשירו של רנדי ניומן "בגרמניה לפני המלחמה" בעיבוד יוצא מהכלל. עופרים מנצלת מנעד גבוה, יכולות תיאטרליות שמגיעות עד הקברט התיאטרלי, ובסך הכל היא הייתה ונשארה זמרת מופלאה של פרשנות, של יכולת להיכנס לטקסט.
לאסתר עופרים יש איכויות ודקויות שירה שקשה לקחת אותן ממנה. על העיבודים המצוינים – יוני רכטר, רפי קדישזון ופיטר הרבולזיימר. זו אינה אסתר עופרים אחרת ממה שהכרתם, אבל זו אסתר עופרים המעולה שממשיכה לעשות בית ספר להרבה זמרות חדשות.

אסתר עופרים – Bird On A Wire

Ester Ofarim – Back On Stage

גלריית תמונות

שיתוף הפוסט

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email

תגובה אחת

  1. אני חייב לציין ששמעתי הרבה גרסאות ל"מעבר לקשת" וגם במופע חי את ברברה סטרייסנד ובהחלט מסכים עם הכתיבה הנאמרת אסתר עופרים עושה בגרסתה את השיר ליפה מכולם , היא מפריחה חיים חדשים בכול שיר ושיר , ובמעבר לקשת זה דבר שאפשר להבחין בלי שום מצמוץ , עופרים מבצעת בשירו של קאוארד מ-1970 מאד אבאוט דה בוי סגנון כול כך יפה והשיר מאוד מעניין לגופו של עניין מדוע ולמה כתב זאת קאוארד כמו כן גרסתה של עופרים לתן לי יד של יוני רכטר היא גרסה נפלאה ובעצם אין מה לומר יותר מדי כול סגנון שיר שעופרים מבצעת היא הטוב

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

הכתבות המומלצות

המשך קריאה לפי סגנונות