בכל זאת כוכב נולד

כוכב נולד 4

0/5

בכל זאת, כוכב נולד

אני רואה "כוכב נולד", אבל לא בזמן אמת. מקליטים ומוצאים זמן להריץ, ותודה לממציאי השלט רחוק. אני לא חייב להשתתף בקומבינה של תעשיית הרייטינג. לצפות ב"כוכב נולד" בשידור ישיר זה גזל של זמן וגם ניג'ז לא קטן ומייגע. הפרסומות המייגעות,  הכאילו-שופטים שהתוכנית מקדישה להם זמן מסך בהגזמה, כאילו הם לפחות המתמודדים. הניסיון לייצר בידור נמוך, ההתחנחנות של המנחה, שהפך לסוג ניג'זי הממחזר את עצמו.

מה שעדיין טוב ב"כוכב נולד", שהיא אכן מגלה זמרים. פשוט וחלק. אז נכון שמדובר במיינסטרים דביק, ובזמרי קאברס, שלעיתים קרובות אינם מצליחים לעבור את הרף שהציב להם המקור, אבל עדיין "כוכב נולד" מתפקדת על תקן מה שהיו פעם ועדות הקבלה של הלהקות הצבאיות – ממיינת ומגלה של כישרונות צעירים, בהבדל אחד – החשיפה הבומבסטית של ערוץ שהפך את התוכנית לגורפת רייטינג.
אני כותב את הדברים, כי מתברר שבישראל יש באמת הרבה כישרונות, שאלמלא תוכניות כמו "כוכב נולד", ספק אם אי פעם היו נחשפים, ודווקא חשיפה מהסוג הזה עושה להם חסד, מפני שהתחרות גם מסיעת להם להתמקצע, להגשים הפוטנציאל. ובעונה הנוכחית, עונת "כוכב נולד 4", אנחנו נאלצים להיפרד מדי שבוע מזמרים טובים מאוד, ואני לא בטוח כי הדחתם מהתוכנית אמנם מעידה על איזשהו פער ברמה בינם לבין מי שממשיכים במירוץ.

אני מדבר על זמרת כמו ישראלה אסגו מקרית גת, לא צעירה מאוד (24) אבל מאוד בשלה מבחינה מקצועית, יש לה אוריינטציה של זמרת Soul, יש לה את הגרוב והוא שרה מדויק. מאוד אהבתי את הגרסה שלה ל"בשבילי" של שירי צפרי. על היעדרותה מהגמר יש להצטער. אני גם מצטער על היעדרו של עידן שמי בין ה-19 מקרית אתא שלטעמי (בניגוד לדעת שופטיו) שר בעידון יפה את "אחרי 20 שנה" של רוטבליט את קראוס.
רפאל מירילא מאשדוד הוא בעיני זמר. הוא שר את "מכל האהבות" של עידן רייכל ברגישות מופתית, משקיע רגש, בעידון בלי להפריז, בלי להימרח. אצל מישל גוריאלשווילי זיהיתי טכניקה כמעט מולדת, כזו שיוצאת לו טבעי, אופיינית מאוד לזמרי להקות לייט מטאל, אבל עם מעט יכולת "לומר" משהו בשירים. לעומתו ז'אקו אייזנברג ששר בין השאר את "תגידי" של שלמה ארצי עם עומק ועוצמה. איזנברג הוא הזמר שלא מתבסס רק על קול. יש לו משהו מעבר לזה.
גם זהבית פסי, בת ה-20 מנתניה, הקטנה והביישנית משהו, לא רק מבינה על מה היא שרה, היא מגישה את השירים ברגישות יפה, יודעת מתי ללחות טיפה על הקול, מתי להחריש. היה משהו נוגה מאוד ומרגש בגרסה שלה ל"יומן מסע" של אביב גפן.
ומה חסר למיה רוטמן. היא מסוג הזמרות שאני סקרן איך היא תנצל את הכישרון שלה, את היכולת להטעין שירים בעוצמות – לפיתוח קריירה. לא דיברתי על כולם/כולן, אבל בדבר אחד אין לי ספק: טוב שיש "כוכב נולד" רק כדי לגלות שיש כול-כך הרבה זמרים שספק אם היינו מגלים אותם אי-פעם, אם לא הייתה נולדת "כוכב נולד".  

גלריית תמונות

שיתוף הפוסט

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email

תגובה אחת

  1. הפינליסטים שצריכים להיות בגמר הם ולא אחרת :
    מאיה רוטמן ,ג'קו איזנברג ורפאל מירילא.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

הכתבות המומלצות

המשך קריאה לפי סגנונות