אמנים שונים

ג'אז באילת – המיטב

הליקון
4/5

האוסף יוצא בשנתו ה-20 של הפסטיבל הבינלאומי. העורכים לקחו מיטב ה"איזי ליסנינג" של ענקי הג'אז שהופיעו בין המכולות בנמל אילת. התוצאה: ג'אז מלודי, קולח, להיטי, משהו שמתאים גם לדיסק במכונית, גם למסיבה בגינה. קחו את הקטע El Cadete Constitutucional שמנגן הטריו של גונזלו רובלקבה, שהופיע בפסטיבל ה-20. אני לא מאמין שרובלקבה עוד חוזר למוסיקה האפרו קובנית הקליטה הזו. לעומת זאת, פחות קליל-מחניף ה-A Go Go הפאנקיי של פול סקופילד בשיתוף מדסקי מרטין & ווד, אבל זה קטע שמפעיל נפלא את חושי הקצב.
הדיסק (15 קטעים) נפתח בקטע הכי מוכר של הפסנתרן מישל פטרוצ'יאני – Looking Up, בקצב לטיני, משב של זרימה יפה, נעימות מלו-קצבית.
בקטע השני מנעימה הזמרת המצוינת דיאנה קראל עםI Love Being Here With You . קטע מהיר, ג'אז קצבי, אילתור גיטרה וירטואוזי. היא בהחלט לא מתמרחת כאן.
גם "ריקוד בוקר" של Spyro Gyra הוא מהקטעים היותר מוכרים-קליטים-פריכים של הרכב הסמות' ג'אז הזה. הסקסופון שמוביל ונותן מרחב מחיה גם לכלים אחרים.
קורט אלינג הוא זמר ג'אז שממשיך בכישרון מסורת של ענקי השירה מפרנק סינטרה ועד "מנהטן טרנספר" והקטע הזה – "הדברים הטובים שקורים בשעה שאתה רוקד" – מחבר בין הנ"ל.
די.די בריג'ווטר, זמרת ג'אז שעושה לי את זה, עושה את ה"פסינייטינג רית'ם" בעידון יפה בליווי אנדרה קאקארלי טריו. זה משהו שמלטף בקלילות מחניפה.
את "הבלוזט" המפורסם של המפוחיסט טוטס טילמנס מקבלים מהקלטה חיה. השריקה ששולטת לאורך הקטע היא סימן הזיהוי הבולט ביותר בכול יצירותיו של טוטס.

נכנסו לאוסף גם ה"זאפמאמה" (פופ-אפרו-סול), דיאנה ריבס עם Loads Of Love באילתור מול באס. ג'יימס מודי בשירה של – Moody's Mood For Love הוא אחד הקטעים המרטיטים בדיסק. נשמה וג'אז ואילתורי קול שמגיעים לפלצט מדהים.
ג'ו הנדרסון מעניק מפעיל סקסופון לצליל רך-נוגה-רומנטי ב-Miles Ahead.
שלוש זמרות מסיימות: אייבי לינקולן בBrother Can You Spare A Dime – עם צבע קולי ייחודי ויכולת הגשה נפלאה, אוטה למפר הגרמניה בביצוע אינטימי, תיאטרלי מיוחד של "נ מה קיטה פה" לברל. ועוד ביצוע אחד ויחיד של ויקטוריה טולסטוי ל-Angel Eyes. איזו זמרת.

 

בתמונות מלמעלה למטה: מישל פטרוצ'יאני, קורט אלינג, ג'יימס מודי, ג'ו הנדרסון, אוטה למפר

The 20th Red Sea Jazz Festival Eilat

גלריית תמונות

שיתוף הפוסט

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

הכתבות המומלצות

המשך קריאה לפי סגנונות