הקסם של בוני אם

בוני אם

הד-ארצי Sony Bmg
3/5

מה זה? עוד אוסף "דה בסט אופ בוני אם"? נו, טוב, יש סיבה למסיבה. תעשו אחורה פנה  30 שנה. התאריך 1976. כל העולם רוקד "דאדי קול". איך זה נשמע היום? כמו שנשמע אז. דיסקו יורו-פופי פשטני. פשטני, פשטני. אבל "בוני. אם" לקחו את הדאדי קול אל המקום הראשון באינספור מצעדים, ממש כפי שהנוסחה של החבורה הזניקה עוד לפחות 10 שירים אל הטופ של הפופ וביניהם "סאני" (באוסף מופיעה גם גרסת רמיקס צ'יל אאוט-גרובית לשיר הזה – דגימת סאונד למטה), "מה בייקר","ריברס אופ בבילון", "בראון גירל אין דה רינג", "רספוטין", "בלפסט", "הוריי הוריי", "קלימבה דה לונה".

בונוס  –  שיר חדש שהוקלט במיוחד לאוסף – A Moment Of Love. עם הזמרת המקורית של ההרכב ליז מיטשל. משהו דרמטי, אמוציונאלי שלא הכי מזוהה עם ההרכב ההוא. נשמע כמו הימנון נשמה בנוסח "אנחנו העולם". האם בשביל אהשיר הזה כדאי ללכת על  האוסף?

תלוי מה מחפשים. הנוסחה המנצחת של Frank Farian הגרמני שרשם זכויות על מתכוני הדיסקו ומנגינות הפופ של ההרכב, בוני אם, לא לגמרי פאסה. אבל המוסיקה הזו נשארה בקו של קלילות קצבית מלודית מרקידה שלא הגיעה  לרמות למשל, של "אבבא "השוודית.

מצד שני, קשה להתווכח עם הפקות פופ כל כך מלוטשות לימים ההם, עם עיבודים מפתיעים כמו הפרודיה הפולקלוריסטית "רספוטין", גם שירים כ"בלפסט", "הפי סונג" בליווי מקהלת ילדים בסאונד שנוגע בפסגות המיקסים של ימינו. אוהבי הדאנס מיוזיק שלא ידעו את בוני אם:  יש מקום לעשות הכרה עם הדה בסט אופ, שזה גם חלק מהדה בסט אופ יורו דאנס שנות השבעים.

בוני אם להיטים גדולים

The Magic Of Boney M.

גלריית תמונות

שיתוף הפוסט

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

הכתבות המומלצות

המשך קריאה לפי סגנונות