"ללכת עם האור", מופע להשקת הדיסק

זהבה בן

צוותא ת"א
3/5

"לדעת לגעת זו לא בושה להתרגש/ לסלוח לשכוח לתת לזמן להתחדש/ את האתמול שלא יחזור אליי השארתי מאחור/ אני יודעת זה הזמן שלי ללכת עם האור"

 

יש מי שחורז את הביוגרפיה של זהבה בן בזמן אמת. מעכשיו זה אור, מבשרת הזמרת. יוסי גיספן, חרזן זמר ים-תיכוני לפי הזמנה סיפק לה את זה.

אז גם אם  המילים זה קיטש נורא, לפי ההופעה שזהבה דפקה, יש אצלה אור חדש בחיים. הזמרת באה לחאפלה. באמת קורנת אור ואושר, צהלה ושמחה, באה להגיד – אני בתקופה חדשה.

תקופה חדשה, קריירה מחודשת, אבל מבחינת החומרים אין הרבה חדש תחת השמש של זהבה. צריך לחפש בנרות שיר או שניים שיאירו את זהבה באור חדש, שמבשר על ניסיון אמיתי להתעסק עם סיפור החיים שלה. יוסי גיספן אינו האיש הנכון לזה. הדואטים – "מכולת" של מיכה שטרית את ארקדי דוכין,   "משקר" של זאב נחמה את תמיר קליסקי (שהוצא מהערב) לא ממש עושים את השינוי.

 

לא היינו צריכים לקבל אישור מחודש לזה שזהבה בן היא זמרת רגש אותנטית יש לה את זה. גם בסלסול, גם בעוצמות הקוליות, תרבות מזרח שטבועה ומושרשת, אבל מבחינת בחירת החומרים – עדיין לא הגיעה לזה.

 

זהבה זקוקה לניהול אומנותי שיסלול את דרכה האומנותית מחדש. "מכולת" השיר החדש של מיכה שטרית את ארקדי דוכין הוא ניסיון לעשות את זה אחרת, אבל זה שיר אחד. עצבות נוסטלגית קלילה, שיר געגועים למכולת השכונתית, חמימות תמימה. אין פה משהו מתוחכם לא מבחינת הטקסט, לא מוסיקלית, אבל הפשטות – יפה ונוגעת. רק חבל שארקדי שמבצע בדיסק את השיר עם זהבה בדואט לא הגיע לערב החגיגי.

נפקדות דפק גם עופר לוי שאמור היה להצטרף אליה לדואט "שאני איתך" וגם זאב נחמה לא הגיע לעשות את "משקר". חבל שזה קרה לה דווקא במופע החגיגי הזה.

לא בכל ערב יש לזהבה הרכב כזה מאחוריה, 8 נגנים   – קלידים, גיטרות, כלי הקשה, דרבוקאי, כינור, תופים וגם זמרת ליווי. נגנים קבועים ונגנים אורחים. גם כאן לא תמיד הנגנים נשמעו כמו להקה. בשני שירים התזמורת פינתה הבמה לפלייבק, וזה נשמע לא טוב.

כששומעים את הביצועים שלה ל"אהבה אסורה" ל"אינתא עומרי" (כאן התזמורת התעלתה)  ול"זמר שלוש התשובות", מבינים שהזמרת הנהדרת הזו באמת יכולה לעלות על דרך חדשה. לראות את האור.

 

גלריית תמונות

שיתוף הפוסט

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email

2 תגובות

 1. בחיים תמיד יש עליות וירידות ולא צריך להיתרגש מכול שינוי ביגלל שזה יכול להישתנות בציק וזה ה' שקובע מה יהיה ולא האדם !

 2. התקשורת אשמה בהרבה דברים בעיני
  וכן יש מקום להאשים אותה
  תמיד כשזהבה הלכה וירדה התקשורת תמיד הדגישה את המיסכנות והאומללות שבה
  עכשיו היא קמה מחדש הולכת עם האור
  אצל המון אנשים בישראל זהבה נשארה אותה מסכנה
  לדעתי עם קצת טיפת מזל היא תחזור ובגדול
  כי באמת אפשר הלהגיד על הרבה זמרות דברים
  אבל קול כמו של זהבה
  אין
  לא היה ולא יהיה
  זה קול ייחודי
  ובכלל הדיסק הזה מוצלח
  זהבה אנחנו אוהבים אותך
  חיכיתי כל כ הרבה שתוציאי את האלבום הזה:)
  דיסק מהמם!!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

הכתבות המומלצות

המשך קריאה לפי סגנונות