חוטים

רונית רולנד

התו השמיני
4/5

מי שלא שמע את שני האלבומים הקודמים של רונית רולנד, צריך להגיע לחדש, השלישי שלה. האמת: גם אני הייתי מתחיל מהנקודה הזו.  רונית עשתה סוף-סוף אלבום. יש כאן הפקה, יש כאן סאונד ויש שירים. ויש הרבה רונית רולנד.

"הצל של החיוך שלך נשאר כאן במקומך… הוא לא מבטיח לחכות". שיר על הארעיות בחיים.  מוסיקה שלוקחת למחוזות השבעים, מנגינה סרג'ו מנדזית כזו, טון מהורהר, צבוע אפרורי-מלנכולי, מכניס לאווירה. אבל זה צבע אחד. ההמשך הוא מסע תחושות צבוע בצבעים מגוונים.

רונית בוחנת דברים שקשורים במהויות קיום עם קורטוב פילוסופי – "הרוח לא בוחרת לשנות כיוון זה רק אנחנו שמתבלבלים" . רונית עוסקת באמביוולנטיות שנובעת מתחושות סותרות. מסרבת לקבל המציאות כפי שהיא.

כשהיא שרה ב"סיוט מתוק" על שגרת החיים, מקבלים מונולוג אישי בלוזי בשילוב מוצלח מאוד של צליל אלקטרוני וג'אז. שיר שהוא הישג מכל בחינה.

קולה הרך מעביר  תחושות.  לא רץ לפני השיר. אנחנו בחדר האינטימי שלה, אבל שפותח חלונות להפקה עשירה, מעודכנת ומתוזמרת (הפקה: רונית + תמר אייזנמן,אייל קצב מ"מוזאיק פרוג'קט" – מיקסים)

 "לפעמים אני נוסעת/ רק בשביל להתגעגע/ לפעמים אני שואלת ולא רוצה תשובה/ לפעמים אני מתקרבת ולא נוגעת". (מתוך "בסוף מוצאים אהבה")  שיר על הפערים והניגודים בין מה שאנחנו עושים ובין מה שאנחנו חשים.

וגם כאן,  רונית  עושה דברים מפתיעים, אפילו נועזים, קולה שנשמע מאונפף – מתבהר, ןהצליל האלקטרוני  שמקושט בנגיעות אקוסטיות משדרג את ההבעה.

גם ב"פשוט עכשיו", על רגש אהבה שקיים למרות שהשמחה נעלמה –  יש עיבוד יפה לפסנתר, צליל דאב אלקטרוני, רוק חשמלי שנותן עומק לשיר.

שיטת הכתיבה באמצעות חזרה מרובה על מילה אחת לאורך השיר  לעתים מוצלחת כמו המילה "ושוב" בשיר "סיוט מתוק", אבל לעיתים פשטנית כמו המילה "כמה" בשיר "חוטים" – ודווקא קצב הדאנס (החריג בדיסק)  מתלבש כאן יפה. 

"מתקלפת מהחול/ מהעצב הגדול/ מביאה אלי שמחה וגעגוע/ מלטפת בכחול מחבקת/ ושותקת זה הכל"

רונית מתקלפת בדיסק הזה וחושפת עצמה בקשת מצבי רוח, צבעים ומקצבים מנוגדים, ובהפקה מלוטשת שלוקחת אותה למקומות שהיא רצתה להגיע אליהם, ובדיסק הזה היא מגיעה.

 

Ronit Rolland – Strings

גלריית תמונות

שיתוף הפוסט

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email

2 תגובות

  1. איזה כייף שיש אנשים שמבינים במוזיקה.גם אני מתלהב מהאלבום הזה..כל הכבוד יוסי

  2. רונית היא זמרת ענקית… אלבום מושלם!! אני אהבתי מאוד מאוד.. במיוחד את "חוטים" ו"פשוט עכשיו" הנפלאים..

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

הכתבות המומלצות

המשך קריאה לפי סגנונות