מרינה מקסימיליאן בלומין

0/5

עוד הרבה שבועות לפני שנקבע מיהו הכוכב נולד הבא, אני כבר בחרתי –  בשלוש מילים: מרינה מקסימיליאן בלומין.

האמת: לא האמנתי שמרינה (19, מרמת גן) תבחר במסגרת הזו. תקראו מה כתבתי עליה כשהשתתפה בפסטיבל הג'אז באילת במסגרת "קומון בנד".  גם היא לא הייתה מאמינה שתגיע לתחרות הזו. ציטוט: "'כוכב נולד' קטן עליה."

שמענו אותה בביצועים ל"כמו צמח בר" (המוכר מחוה אלברשטיין) "שיר אהובת הספן" (המוכר מריטה) – וזה עולם אחר של שירה. רצינית, יודעת לספר סיפור בשיר, להגיש עם פרשנות, בשלה מאוד מבחינת חלוקת האנרגיות בשיר. נמצאת גם "בין השורות" של השיר, לא רצה לפניהן, לא נשארת מאחוריהו.

זמרת  שיכולה להשתמש בטווח הקולי שלה לשלל סגנונות שירה, בוחרת את הפרשנות  מתוך בגרות ואינטיליגנציה.

וסוף סוף זמרת שמבינה שלשיר זה להתייחס גם למשקל של המילים. לא תמיד "רגש" הוא העניין. גם השופטים לפעמים מחפשים "רגש" בשירה, אבל רגש לא יכול לבוא לפני הבנת השיר, ולמרינה היכולת לפרשן אותם הכי אישי.

יש השנה כמה זמרים וזמרות טובים מאוד בתחרות, אבל מרינה מקסימילאן בלומין נמצאת דרגה או שתיים מעליהם, היא אחרת, מצמררת ומברווזת רבת ביטחון, ואם זו הייתה תחרות של שופטים מקצוענים בלבד – מרינה הייתה לוקחת כמו שאומרים "בהליכה". אני את הבחירה שלי כבר עשיתי.

 

גלריית תמונות

שיתוף הפוסט

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email

10 תגובות

 1. מרינה היא בליגה מעל השאר ולמעשה, ביחד עם הראל סקעת, האומן הכי איכותי שהופיע בכוכב נולד.
  ההישג המרשים של מרינה הוא בכך שהצליחה להיות חביבת הקהל (ובכוונה אני מדגיש את הקהל הלא מקצועי) תוך שהיא מפגינה ביצועי ג'אז ווקאלי לכל דבר. הציפיה שלי הייתה שהקהל ידחה את הסגנון הזה במקרה הטוב או יראה בו כהתנשאות במקרה הרע. אחרי הכל, כוכב נולד מכוונת למכנה משותף רחב, הכי רחב שיש ומה לעשות – בדרך כלל הדבר בא על חשבון איכות.
  אבל הקהל מקבל את הז'אנר הזה גם אם במקרים מסויימים מרינה שרה אותו בלי פשרות מחוץ לסולם – עם דיאזים, במולים ובלו נווטס ארוכים ,כפי שהרבתה לבצע ב"ברוש".
  כל הכבוד למרינה על האיכות שהיא מביאה אבל כפי שאני רואה זאת – זו בעיקר תעודת כבוד לקהל.

  יוסי מגיב: אפילו השופטים עדיין תוהים על פשר היצור המופלא הזה, והגדיל לעשות ברוב חוצפה יוני בלוך שאמר למרינה: "מה שמפריע הוא שאת יודעת שאת טובה"…

 2. אני מחכה עד אחרי הסולו שלה , ואז מעביר לערוץ אחר.

  אין שום מתמודד שאיכשהוא יכול לרגש אותי אחרי מה שהיא עושה.

  מעניין מה יהיה איתה

 3. מרינה היא עילוי מוסיקאלי ללא ספק.
  מפעימה ביכולותייה.

  יתעללו בה בחוסר פירגון (כנהוג במקומותינו) וכך, אני צופה בצער, נאבד את הפלא לטובת העולם…ולטובתה כי מגיע לה לזכות בהכרה עולמית.

  היא מהטובות והמחוננות ששמעתי אי פעם.

 4. יפה כתבת.
  לא יכלתי לנסח זאת בצורה מושלמת יותר!
  מארינה, את הכוכבת הבאה, כל-כך טוב שהיא באה לכוכב נולד וקיבלה את החשיפה הזאת וכעת אנחנו מכירים אותה.
  אתם חייבים להיכנס לאתר של קומון בונד ולהקשיב לשירים… זה מדהים:
  http://www.common-bond.net/

  וגם בדיסק של אוהד בן אבי היא השתתפה בשיר אחד מקסים "בית הספר למשחק".
  מארינה, עלי והצליחי! אני מאוהבת.

 5. מרינה את בכמה דרגות מעל הזמנים בכוכב נולד. גם אם לא תזכי יש לך המוני מעריצים ובודאי יחטפו אותך בשזוק האמנים. אל תתיאשי !!!

 6. גם אני אפסיק לצפות בתוכנית אם היושבים בציון יחליטו להוריד אותה מהמסך. היא פשוט מדהימה אותי באיכויות שלה. זמרת ואישיות יוצאת דופן. אני נפעמת כשהיא שרה. היא מעלה את התוכנית הזו בכמה רמות. אי אפשר בכלל להתחרות עם מה שהיא מציעה. צר לי על המתחרים האחרים. מרינה, אני אוהבת אותך ומאחלת לך המון הצלחה. בשבילי את הכוכבת ולא יעזור כלום לאף אחד.

 7. גם אני השתוממתי לראות כזאת זמרת אדירה ויוצאת דופן בכוכב נולד אבל זה שוב מראה כמה חשובה תרבות הרייטינג וחבל שזמרת כמוה צריכה לצאת מכאן

 8. מאז אסתר עופרים לא רגשה אותי זמרת כמו מרינה.
  ברגע שהקהל יוריד אותה מהתכנית אני מפסיק לצפות בה.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

הכתבות המומלצות

המשך קריאה לפי סגנונות