מוזיאון מגדל דוד

הטרומבונים של סלייד המפטון

עם אבי לייבוביץ', יונתן וולצ'וק, סטיב דיוויס
5/5

סלייד המפטון – טרומבון, סטיב דיוויס, אבי ליבוביץ' ויונתן וולצ'וק – טרומבון, עמית גולן – פסנתר, גלעד אברו – קונטרבס, דורון תירוש – תופים.

 

שמו הוא המלט לוקלי וולינגטון המפטון, אבל הכי פשוט לקרוא לו כמו שהוא נקרא כבר למעלה מחמישה עשורים – סלייד המפטון, בן 75 בהופעה בירושלים.

 זהו ענק ואגדת הטרומבון שניגן בין השאר עם דיזי גילספי, וודי הרמן, באדי ג'ונסון, ארט בלייקי וצ'ארלס מינגוס.  והנה הענק הזהב מתייצב מול חומות ירושלים עם רביעיית טרומבוניסטים ששניים מהם – טרמובוניסטים ישראלים מהשורה הראשונה.

סלייד המפטון הוביל רביעיית טרומבונים וחטיבת קצב לערב סטנדרטים מעובד, מתוזמר לעילא. איתו היו סטיב דיוויס (ארה"ב) והישראלים אבי ליבוביץ' ויונתן וולצ'וק (כוכב עולה!) הם ניגנו בין השאר ג'ובים, אנדרסון ומונק. לצליל שהם הפיקו הייתי קורא לו – שירת הטרומבונים. טקסטורות יפות. מוסיקה מלודית.  

זה היה ערב שהתבסס על עיבודים להרכב המיוחד הזה של רביעיית הטרומבונים פלוס חטיבת קצב.  לא לשכוח שלהמפטון   יש ניסיון רב בעיבודים להרכבי טרומבונים גדולים. מאז 1977 הוא מוביל אנסמבל של 9 טרומבונים שנקרא  "עולם הטרומבונים",  אז לשמוע הרכב של רביעיה כזו עם מנהיג להקות, מעבד ממדרגה ראשונה – זו הזדמנות נדירה באמת. המפטון, מעונב, רציני, מפרגן.

אבל מי שיצא מהערב הזה עם דיפלומה של ההבטחה הגדולה בעולם הטרומבון הוא יונתן וולצ'וק. ובשבילו הנגינה ליד המפטון הייתה ללא ספק אירוע. בכלל זה היה אירוע ג'אז.

בתמונות: באמצע – סלייד המפטון, כל ההרכב, אבי לייבוביץ', המפטון (מתבונן בדווים) המפטון ויונתן וולצ'וק 

גלריית תמונות

שיתוף הפוסט

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

הכתבות המומלצות

המשך קריאה לפי סגנונות