ללמוד לזחול

הפריטנדרס

Rhino התו השמיני
5/5

אמרו כבר ש"הפריטנדרס" היא להקת של האחת והיחידה – כריסי היינד, יוצרת, גיטריסטית, זמרת.  לא אפסול את ההנחה הזו על הסף, ובמיוחד באלבום הזה שציין את הארגון מחדש של הלהקה ע"י היינד אחרי האירועים הטראומטיים שעברה .

"הפריטנדרס" היא להקה בריטית מצוינת שחצתה את הגשר בין פאנק (Punk) ניו-ווייב (New Wave) רוקנ'רול עם להיטי ענק שהגיעו לראשי המצעדים בזכות מנגינות קליטות, אבל לא "מתחנפות", וכשמקשיבים להגשה של כריסי היינד אז ברור שהגברת הולכת עם זה עד הסוף, רוקיסטית מהפופיק ועד הגבה השמאלית. נמרצת, סקסית, אפילו היית אומר – מנפצת את המוסכמות שרוק נ'רול זה מקצוע גברי. ברור שהיא לא היחידה בכך, אבל היא עושה את זה הכי אותנטי.

חוץ מזה חייבים להזכיר את הלד גיטריסט רובי מקינטוש שהחחליף באלבום הזה את ג'ימס האנימון סקוט, שנפטר ממנת יתר של סמים. זה צליל גיטרות שאי אפשר לטעות בו. מלקולם פוסטר בבס החליף פיט פרנדון – שפוטר על רקע בעיות אישיות וגם הסתבכות בסמים. וזה מדהים, כי אחרי האירועים הקשים, כריסי היינד הייתה למעשה היחידה שנותרה כדי "להמציא מחדש" את הלהקה.

ועכשיו אפשר לומר כמה מילים על האלבום הזה, השלישי של הפריטנדרס, שיצא לראשונה ב – 1984. כמה טוב שמוציאים אותו במהדורת רימסטרד מעולה: זה לטעמי אחד המשובחים שבאלבומי הפריטנדרס, אם לא הטוב שבהם – הכתיבה, הליכוד בין חלקי הלהקה, הטקסטים, המנגינות, השירה הכל כך קשיחה-אמוציונאלית-אותנטית של היינד. באיפיון המלודי הייחודי יחד עם טקסטים שקורנים ניסיון חיים ו"חוכמת רחוב" אינטילגנטית. כל זמרת רוק בתחילת-אמצע הדרך צריכה לשמוע את כריסי היינד באלבום הזה.

כל הדברים הטובים שהיו בשני הקודמים שלהם התנקזו לאלבום הזה. אני לא מדבר על להיטים כ"מידל אופ דה רוד" "בק און דה צ'יין גנג" שפותחים וגם Show Me או "2000 Miles" או "קו דק בין אהבה לשנאה". אני מדבר גם על Thumbelina טרייק 6, שיר דרכים שפוגע באברים הפנימיים. על Time the Avenger – מבט על יחסים בתוך עסקי השעשועים. האלבום במהדורת 2007 כוללל גם 7 בונוסים. לא רק אחד מאלבומי הרוק הטובים של הפריטנדרס – גם מהמשובחים בתולדות הרוק. למעשה – ההחזרה הנפלאה לחיים של הפריטנדרס שכולה כריסי היינד, תערובת של עוצמה, אומץ ובעיקר רוקנ'רול כמו שרוקנ'רול צריך להישמע – לא רוכב על גל, לא פסאודו משהו, אלא הדבר עצמו, רוק של יצירה ואמת חיים, של יוצרים שנועדו למשימה הזו, שזה טבוע בדם שלהם. קלאסיקת רוק.

כריסי היינד – Back On The Chain Gang  הוידאו

The Pretenders Learning to Crawl

גלריית תמונות

שיתוף הפוסט

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

הכתבות המומלצות

המשך קריאה לפי סגנונות