הדירוג שלי

כוכב נולד 5

0/5

למרות הזכיה של בועז מעודה ב"כוכב נולד 5". מרינה היא מבחינתי, גם מבחינת 4 שופטי התחרות הזוכה של התחרות השנה. הביצוע שלה ל"נפרדנו כך" של לאה גולדברג ומירון מינסטר המוכר בגרסה המרגשת של נורית גלרון, אישר סופית את מה שקבענו לפני כשלושה חודשים.

  כבר בחודש יוני עם תחילת התחרות, זיהיתי אצלה איכויות שלא שמעתי עד היום ב"כוכב נולד" – לא רק מבחינת יכולות השליטה בקול, אלא גם בהבנה גבוהה של טקסט, בחלוקת האנרגיות בשירה, ביכולות האלתור הג'אזיות. מרינה היא זמרת ללא הגדרה. היא מה שמכנים "זמרת של רפרטואר":  בכל שיר היא יודעת לטפל מתוך הפריזמה שלה, באינטילגנציה טבעית, בבת חן אנושית. הביצוע שלה ל"וידוי" של אלכסנדר פן וסשה ארגוב היה אולי הביצוע האיכותי ביותר ששמענו לשיר הזה, ואני מדבר גם בהשוואה לביצועים של צילה דגן ויהודית רביץ.

 

מרינה נקלעה  לתחרות הקשה ביותר של "כוכב נולד" מאז הועלתה התוכנית הזו בערוץ השני.  גם בתחרויות של הנינט-סקעת-מויאל-ג'קו לא זכורה רמה כל-כך גבוהה של מתחרים, אחדים מהם – כבר זמרים שיכולים ללכת על קריירה, וממש הייתה תחושה של חבל – שחלקם לא הגיעו לגמר. אני מדבר על ז מ ר י ם, כי יש תחושה שהמקצוע הזה – זמר נטו – קצת נחת מאז שכל מחזיק בגיטרה נחשב לסינגר-סונגרייטר.

 

והנה הדירוג שלי

 

1. מרינה מקסימיליאן בלומין בת 19 מרמת גן (דברי הסבר למעלה)

 

2. דורון רוקח בן 21 מבת-ים: אחד הזמרים היותר אינטליגנטים ששמעתי בז'אנר הזה הקרוי – "ים תיכוני". דורון יוצא מטקסט, מסלסל נכון, מנמיך במקומות שצריך להנמיך. לא יעזור בית דין: נולד כאן זמר ישראלי שראוי להגיע רחוק. 

 

3. אדיר אוחיון  בן 21 משלומי: אם להצביע על זמר הנשמה של התחרות – זה אוחיון. השילוב של הבנת שיר + שליטה בגבוהים (פלצטים), זה משהו שלא שומעים אצל זמרים, והא ניחן בשילוב מדהים של אינטליגנציה וחום אנושי.

 

4. מרים טוקאן בת 25מכפר אעבלין: היכולת של מרים לשיר בעברית, למרות המבטא שלה – היא בעיני כמעט נס. הסלסול העדין שלה – בלעדי, חסר תקדים. החן שלה – שובה לב. השירה המאוד מבוקרת שלה – בלי הררי דרמה – נפלאה בעיני. היא באמת מסוג הזמרות שהייתי רוצה לשמוע עוד ועוד.

 

5. בועז מעודה בן 20 ממושב אליקים: הגם שלא תמיד "התחברתי" אליו, מעודה מציג את הקול הכי מיוחד בתחרות, קול גבוה, יפהפה, קול פעמונים, אותנטי מאוד. לפעמים נדמה שהוא שר רק עם קולו ללא פרשנות, אבל באיכות הזו בטוח שקיימת גם "פרשנות".

 

6. נדב קדמון בן 19 מראש העין: זמר רגש מצוין, השירה יוצאת לו בקלות טבעית, המון צבעים בקול, רציני מאוד, זמר סוג א'.

 

7. שלומי בראל בן 20 מאשדוד:  יודע לתרגם את ההשפעות ההבי מטאליות לשירה נכונה בעברית בז'אנר הזה (החולשה שלו – לגרי מור). שלומי אמר באחת הפעמים שסטלה מאריס שינתה לו את החיים. מרגישים את זה.

 

8. חן אהרוני בן 17 מחולון: בגיל הזה, אהרוני כבר מקצוען, שולט כמעט בכל המרכיבים של זמר שהגיע לפרקו, ויש לו לא רק קול והופעה, אלא גם חן טבעי. תארו לכם מה יהיה עם חן בעוד שנתיים. למה שנתיים – שנה.

 

9. דניאל בן-חיים בן 20 ממגדל העמק: גם דניאל הוא מזמרי הנשמה והרגש המוצלחים של התחרות השנה, שעל אף איכויותיו הקוליות – נאלץ לצאת מהתחרות בגלל הרמה הגבוהה מאוד של שאר המשתתפים.

 

10. עדן אמזלג בת 17 מקרית גת:  לטעמי, זמרת שלא מיצתה את עצמה בכוכב נולד של השנה, ולא מפני שהיא אינה טובה אלא למרות שהיא טובה מאוד. היא סוג של נינט אבל בדרכה שלה, באיפיונים המאוד חמים שהיא מקרינה, בשירה התחושתית. לא אמרה את המילה האחרונה.

 

11. אליסה שפרגה בת 20 מנתיבות: נשית מאוד, בוגרת מאוד בשירה, הריקי גל של התחרות הזו, כבר מקצוענית, יודעת לעמוד על במה. וגם אליסה – "סבלה" מהתחרות הקשה, ובעיקר מנוכחות מרינה.

 

 

 

 

 

 

גלריית תמונות

שיתוף הפוסט

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

הכתבות המומלצות

המשך קריאה לפי סגנונות