היכל התרבות ת"א

יורוגו דאלארס ותזמורתו

5/5

שלוש שעות אחרי, וגם הסדרנים הקשוחים כבר לא יכולים למנוע מהקהל להגיע לבמה. אז נכון שאת המושבים בהיכל התרבות  מילא קהל ותיק ש"קנה כסא" בשביל לשמוע את יורגו דאלארס הכי מרופד שאפשר, אבל יש גבול.

רוב הקהל הזה אינו סופר את הפעמים ששמע את דאלראס. מאחורי ישב זוג, שנסע לשמוע את דאלארס באתונה וגם הלך ללמוד יוונית. כדי להבין למה הם אוהבים אותו. וכשמדובר בקהל המקומי, זה משחק אהבה מכור.

 לא באתי לחפש דאלארס חדש. טוב לי עם הישן. דאלארס אינו מוחק את השנים ולא צריך למחוק את השנים. והוא צודק.  השיר העממי אינו נשחק עם הזמן, ושיר חדש או שניים לא יעלו ולא יורידו. כשדאלארס שר, אלה שירים של כל הזמנים,

ואין שום בעיה להיכנע עוד פעם לטון הזה החם והמסולסל שמשגר את המתוק ואת המר.  הקהל כרגיל  משלם בשביל להבין מאיפה פוליקר הגיע. התמורה מגיעה בכפולות ובמשולשות.

בליווי תזמורת של 10 נגנים ו-2 יפהפיות ליווי, הקסם של  דאלארס ממשיך להלך,  מתובל בריח המלוח הים תיכוני, שירי המחאה והיגון. פצעי האהבה והגעגועים. שירי העצב והכפיים. הקהל משלם בשביל הדבש לא בשביל העוקץ. בא לרקוד את שיר העצב. אבל דאלארס על הבמה לא רק בשביל החאפלה.

הוא על הבמה בשביל זה הרבטיקו, הלייקי מוסיקי העממי, משולבים בצועני, הלטיני, הספרדי. שירי הכאב והמחאה ואותו פיוט עממי נצחי ואוניברסאלי. מלודיה כובשת  בצד קצב סוער וסלסול של תפילה. זה מגיע  עם 2בוזוקי בגלמה, האקורדיון וגם פסנתר.  קשה לשרטט גבולות. דאלארס הוא מזמן  זמר אוניברסאלי.  לא זמר הגרעין הקשה של המוסיקה היוונית. ששר על האנשים בשולי החיים. על פצע האהבה השרוטה שלא נסגר שממשיך לפזר פשטות שיוצאת מצניעות טבעית שהיא היא אחד מסודותיו. יותר מתוק ממר, יותר אנושי מאירוני.

זה הסלסול שהופך בטונים הגבוהים לשירה שיש בה תהומות של עצב, מלודיה שנשפכת ממנו בקלות, גם קצב ועיבוד שמייצרים אווירה ים-תיכונית.  .

דאלארס מעביר בשירים  תחושה של זכרון הסטורי. זה הקול, זה הלב שלו, הנשמה שלו. הם שמאחדים את השירים הישנים, הקלאסיים והמודרנים למסכת אחת שכולה שלו, של דאלארס.  משהו בזמר הזה עושה לך תמיד תחושה של עוד.

יורגו דאלארס – האןסף האולטימטיבי 

George Dalaras Live In Tel Aviv

גלריית תמונות

שיתוף הפוסט

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

הכתבות המומלצות

המשך קריאה לפי סגנונות