ההופעה

טוקיו הוטל

ביתן 1 גני התערוכה ת"א
3/5

ילד 1.20 גובה, אותיות T.H מרוחות על פניו, על ידיו ועל כל חלקה חשופה בגופו – שר כל מילה בגרמנית. הוא בכלל אינו רואה מה קורה על הבמה. אבל הוא מניף ידיים מעלה מעלה כאילו הוא רואה. אני לא זוכר דבר כזה בארץ: להקה ששרה בגרמנית וילדים  י ש ר א ל י ם   שרים מילה במילה. יגידו לי, ואם זה היה באנגלית?

אז נכון: מעריצים אינם מבחינים בין שפה לשפה. ההערצה פורצת גם גבולות של שפה. אבל  ג ר מ נ י ת?  ומה עם כל הקונוטציות?  

"טוקיו הוטל", אם לרכך קצת את המצב, שרים גם באנגלית. הבחור על הבמה הוא דגם 2007 של בוי ג'ורג' שנות השמונים, מאופר דראג קווין, נשי יותר מגברי. הצרחות שקדמו לעליה של הנערים הגרמנים לבמה עברו את התקן המותר. לא אכחיש: פשוט עצמתי אוזניים, לבל אהפוך אחרי הטוקיו הוטל לנכה שמיעה. יש כמה שכמעט הפכו נכים עוד בטרם עלתה הלהקה.  אמבולנסים פינו מתעלפות, שניסו להגיע ראשונות אל הבמה ונמחצו. מי יחזיר להן את ה-219 שקלים?

על הבמה האחים התאומים ביל וטום קוליץ, גוסטאב שפר וגאורג ליסטיג. הם ינגנו קטעים מ-Schrei וגם מ-Zimmer 483.

בשיא הערב מגיע השיר הזה – איך אומרים את זה בגרמנית – Durch Den Monsun, להיט שלפי ההתלהבות מצדיק כל אגורה, שההורים השקיעו בכרטיסים, שהוציאו מהם הילדים.

הגיל – הגיל כן קובע, אחרת איך תסבירו שלא ראיתי שם בוגר אחד מעל גיל 17, בטח לא מבוגר, פרט לסדרנים, צלמים עיתונאים והורים מודאגים, שגם הם לא מבינים מה עבר על הילדים שלהם, שמדקלמים טקסטים שלמים בגרמנית. יכול להיות שהשלב הבא זה מכון גתה? או: לשרוף להם את הדיסקים…

בינתיים המשיך האנדרוגינוס של הטוקיו לשיר ולעודד קהל. יש לו את זה, עם כל הקסם שבדבר. כל האחרים הם פסלי גן

לעומתו.

אוקיי, בואו ניגש קצת לבקורת: ביל קוליץ הוא בחור יפה תואר בעל נוכחות (פיאת השיער המוגזמת הזו) וקול הורסים (לא אותי, את הילדים), שנראה כמו דמות מצוירת שיצאה מהקומיקס והפכה בשר ודם. הוא מוביל קבוצה מצועצעת שמבחינה מוסיקלית צריכה לגמוע עוד הרבה קילומטרים של אולפנים ובמות ולנסות טקסטים שלא רק פונים לטינאייג'רים – כדי לעבור אל טריטוריות שטווח הגילים בהם מתחיל לפחות ב-18. קהל צעיר מאוד הוא קהל חולף ובוגדני, כידוע, ואלילי נוער נולדים חדשים לבקרים. חוץ מזה – ממש לא איכפת לי שהם יעברו לאנגלית. גרמנית פשוט לא מתחברת אלי. ואני עדיין המום איך כל הילדים האלה דקלמו את הגרמנית של השירים כמו בערב קריוקי.  

Tokio Hotel Live In Tel Aviv

גלריית תמונות

שיתוף הפוסט

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email

תגובה אחת

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

הכתבות המומלצות

המשך קריאה לפי סגנונות