דין דין אביב, מרינה מקסימיליאן בלומין, , בן ארצי, מתי כספי, אביגיל רוז, בבליקי את אוריון

פסטיבל הפסנתר מארח 2007 א'

4/5

פסטיבל הפסנתר. פסנתר? – לא חובה. זה לא הפסנתר ששיחק תפקיד הראשי, אלא מקבץ אירועי פופ, חלקם מיוחדים, חלקם ייחודיים, חלקם פחות. הפסנתר לא ממש מארח, ברוב המקרים – מתארח בקושי.

מי שחיפש, כמוני, הפקות ייחודיות, ערכים מוספים – מצא, אבל לא הרבה. אהבתי את החיבור בין דין דין אביב לפסנתרן מנחם ויזנברג בעיבודים (של ויזנברג ובנו נעם) ששוזרים את הקלאסי לאתני וגם משהו משירי ארץ ישראל הותיקים (דוד זהבי) ים תיכוני, לטיני. מוסיקת עולם.  דין דין נפתחה, הרבה יותר מגוונת, נושמת מחדש. האם ויזנברג ובנו ממשיכים איתה? ההפתעה הייתה: מרינה מקסימיליאן בלומין שעלתה לעשות עם דין דין דואטים על שירים ישראלים כמו "שדמתי".

מיוחד היה המפגש של רם אוריון (גיטרה) ויוסי בבליקי (פסנתר) שניסו פרשנויות חדשות למבחר שיריהם. נשמע קצת הזוי בהתחלה, אבל דווקא מתוך הרצון להתחבר, פרצו אנרגיות שביטאו מערבולת רגשות, ניסיון מעניין להגיד דברים בצורה אחרת שאינה "פונץ".

מתי כספי בסוג של קאמבאק  שר שירים משני אלבומיו הראשונים. מוכר, חביב. נחמד. עובר מהגיטרה לפסנתר. שום דבר שכדאי לרוץ לספר עליו. עוד הופעה. בן ארצי הציג אלבום חדש – "קרוסלה", מה שנקרא "הצצה ראשונה" – ובהצצה הזה הפעיל בן ארצי מנגנון הומור וביטחון בימתי שמעניק איזונים למופע הנורא רומנטי שלו.

מישהי שכדאי לספר עליה – אביגיל רוז, טונים נדירים ביופיים, בשירים שלה, כיסויים לשילה פרבר, ג'ובים. "אהבה אסורה" המוכר מזהבה בן. לעקוב אחריה. מיוחדת.

בתמונות מלמעלה למטה: דין דין אביב ומרינה, דין דין אביב, בן ארצי, אביגלי רוז, מתי כספי, בבליקי ואוריון

 

גלריית תמונות

שיתוף הפוסט

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email

5 תגובות

  1. הביצועים של מארינה עם דיןדין היו מיוחדים ומדהימים ביותר!!! שילוב מאוד יפה של הקולות עוד יותר מדהים היה לשמוע את מארינה שרה באופן מאוד מיוחד, בסיגנון של אופרה את השיר עמוק עמוק העצב בעיניים עם דיןדין מארינה שרה בצורה נפלאה פשוט!! ממש יפה לשמוע אותה שרה אופרה זה היה מדהיםםםם!!!!!!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

הכתבות המומלצות

המשך קריאה לפי סגנונות