עיון ביקורת

דיידו, הופעה חיה בבריקסטון אקדמי (די.ווי.די + סי.די 2004)

DVD, מוסיקה פופ

נתחיל מהסאונד: האיכויות ב-DTS, לא מותירות ברירה אלא להודות וליידע: היינו בהופעה של דיידו בבריקסטון אקדמי. ההבדל: הבאנו איתנו את הכורסה של הסלון, שזה כלל וכלל לא רע. נהפוכה.
נמשיך בצילומים. אווירת המופע פולשת אלינו הביתה. הייתיי אומר: הצילומים אף מעניקים לערב של דיידו עוצמה ייחודית, ויש תחושה של התרחשות יוצאת דופן.
2004 הייתה שנה עמוסה עבור דיידו. ה-די.ווי.די צולם משך שלושה לילות במהלך הטור של LIFE FOR RENT, שבו הגיעה הכוכבת לקהל של כחצי מיליון איש במשך חצי שנה. מבחינתה האישית, זו הייתה חזרה הביתה. כילדה היא ראתה הופעות באולם הזה.
ה-סי.די כולל 12 רצועות ששמענו ב-די.וו.די. איך שלא יהיה, מקבלים את דיידו הכי חיה, הכי חמה, הכי נושמת. אתם לא צריכים להיות מעריצים של הזמרת הזו כדי להתענג על השאו, גם על הצליל שמופק מהרכב מה-זה-מהוקצע של גיטרה, גיטרה בס, תופים וגם כלי הקשה. כמה פשוט, כמה חזק, כמה נכון.
"לייף פור רנט", "דונ’ט ליב הום" הם כמובן השירים שבזכותם קונים את דיידו, אבל יש כאן עוד כמה שירים שבזכותם תקנו את דיידו בלייב. HUNTER למשל נשמע הרבה יותר אנרגתי כאן.  בסך הכול, למרות חסרונם של כמה שירים, דיידו לא משאירה אותך בתחושה שקיבלת כאן את כול מה שרצית ממנה. 
נוכחות בימתית, כריזמה? אין לה בטונות, אבל די והותר כדי לתת הופעה טובה. אומרת דברים במינון, בהומור קל.

הופעה מלוטשת, מבריקה, מקצוענות בכול מובן. והעיקר לדיידו יש קסם כזה, שהוא אך ורק שלה

Dido - Live At Brixton Academy
דירוג:
שתף דף זהBookmark and Share
לאתר האומן

עד כה נכתבו 2 תגובות

  1. מצטרף. תן שתיים שלש המלצות בטוטאל (או - המלצה על כל נושא) על מה שאסור לי להפסיד השבוע בשום אופן. יהיה נחמד גם אם זה יגיע לתיבה שלי או לפייסבוק שלי.

    Life is too short.
    (אבי נהיר, תל אביב)(18/02/2011)
  2. יוסי, בטח עבדת כל כך קשה על הרשימה כאן למעלה, אבל הכול הולך לאיבוד בגלל חוסר יכולת (שלי) לעשות בה שימוש... קצת הפרדת פסקאות, קצת חלוקה ל"גושים" קשורים, משהו? לא? :(

    אני דווקא כן אעשה את המאמץ לקרוא, לפחות חלק, ממה שרשמת, אבל לרוב האנשים אין את הסבלנות. ממש חבל, אני בטוחה שיש כאן דברים טובים :)
    (מיכל, ר"ג)(09/02/2011)

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *