לייב

אר.אי.אם

2 סי.די/ 1 די.ווי.די דולבי דייגטאל 5.1 Warner Brothers התו השמיני
4/5

זו הופעה שמסכמת קריירה מזהירה של להקה, שראשיתה בתחילת השמונים במדינת ג'ורג'יה שבארה"ב. היא הוקלטה (אאודיו, וידאו) ב- Point Theatre בדאבלין ב-2005 במסגרת סיבוב שנקרא "סביב השמש".  למעשה – אלבום ההופעה החיה הראשון ש-אר.אי.אם משחררת. מייקל סטיפ מרוח ב"צבעי מלחמה" על פניו – באחת משעותיו היפות. במיוחד הביצועים המצמררים של 'Everybody Hurts','Losing My Religion' and 'Bad Day'.. יש טוענים שלשמוע  להקה בהופעה חיה – זה כבר אאוט, אולד פאשן. אני טוען שבשביל כמה ביצועים ייחודים, כדאי להגיע לדיסקים האלה. ובערב הזה R.E.M הגיעה.

מי שאינו פוחד מהגדרות, אז הייתי מציע "רוק אינטליגינטי", וההופעה הזו אינה עוד מיחזור נוסטלגי של רפרטואר העבר. הם לא מתעלמים ממה שנקרא ה"בסט אופ". מצד שני הם משלבים שירים שיש בהם אמירה פוליטית, בהתייחס לממשל בוש ולמעשיו בעולם.

R.E.M  2005 היא R.E.M הרבה יותר מהוקצעת מאשר בתשעים ובשמונים, וזוהי כבר בשורה. מרגישים את זה  מהשירים הראשונים,  "לקחתי את שמך", So Fast, So Numbגם Electron Blue. הלהקה בחרה שירים ממרבית אלבומיה, וגם שתמיד חסר משהו, לא נראה שמישהו יתאכזב. 

ה-DVD שמתעד את הקונצרט נותן למעלה מ-100 דקות מההופעה.  בלו ליץ' שביים יש טוענים שזה אינו שמו האמיתי)  עשה מאמץ לא למחזר שבלונות בימוי של הופעות רוק. משתמש בטכניקות ובטריקים כדי לעורר התרגשות. הניסיון  להפוך הופעה חיה ליותר חיה ממה שהיא לא תמיד תורם לעניין העיקרי שלשמו התכנסנו – המוסיקה. לפעמים, רציתי פשוט לראות את ההופעה ישירות, לא לחוש בהתערבות של היוצר הקולנועי. אבל האווירה והסאונד בסך הכל הופכים גם את הצפייה לחלק מהאירוע של  R.E.M בדאבלין,  וזו עדיין חוויה שלא ניתן לדלג עליה בקלות יתרה.

 

על המובחרים של אר.אי.אם

 

 

 

R.E.M. Live 2CD/1DVD

גלריית תמונות

שיתוף הפוסט

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

הכתבות המומלצות

המשך קריאה לפי סגנונות