הימים הטובים

מלכה

אן.אם.סי
3/5

אינגדשט פה. אינגדשט שם. אחרי איילה – זו מלכה. מלכה אינגדשט, (נולדה בירושלים ב-1984, 3 שנים אחרי שמשפחתה עלתה לארץ) שיוצאת מדאנס קליל + פאנקי + קולות רקע סטייל סרג'יו  מנדז.

השיר נקרא "געגוע", אבל איפה הגעגוע? לא יוצא רגש. זה נשמע ריחופי. מלו-נעים. רונן סאבו ואופיר קותיאל הלא הם סאבו וקותי  אחראים להפקה הפאנק ג'אזיית הזו, שמשתמשת במלכה ככלי. לא מוציאה אותה החוצה. לא משהו שמביאה לפרונט. התכוונו לזה?  אם אין הם להם אז מי להם? אבל מה עם מלכה? למה היא נשמעת כאן אפילו לא נסיכה?

 

"תחת עיניך" שיר שני במקצב מיד-טמפו  מוביל לטון הנינוח הזה ששר "אהוב אותי תחת עיניך/ במקום בו אוכל להיות תחת השגחתך". מחפשת אהבה תחת השגחה בכל מקום שבו תדרוך כף רגלה, שבו יש מנוחה לגופה. שנאמין? למה לא.

הבעיה שהביצוע לא הכי משכנע כדי שנאמין.  יש לה קול נעים. הבעה שנוגעת וכמעט מצליח לחלחל, צליל ונוסך חום נעים, והיא גם מצליחה לאלתר יפה פה ושם, אבל פרט לחמימות נעימה, אין גם בשיר הזה אלמנט שיהפוך אותו ליותר מאשר אפיזודה מוסיקלית מענגת לארבע וחצי דקות תמימות. זה לא רגאיי,  זה לא עיבוד פאנקיי עד הסוף. ורק המנגינה עושה חסד עם הזמרת.

העיבוד של "געגוע" חוזר פחות או יותר ב"לאהוב" – וגם כאן מלכה נשארת כלי בהפקה המוסיקלית כשהיא שרה: "איתך ביחד/ רק איתך אין פחד" ו"למרות הכל אני לוחשת לאהוב". ושוב זה הזגכיר לי עיבודים איזי ליסנינג ששמעתי מסרג'יו מנדז + הפאנקיות המסוימת.

הקונספט הזה אינו משתנה בהמשך. סאבו וקותי הם תלמידים מצליחים בבית הספר למוסיקה שחורה. הצליל של פילי (פילדלפיה) מגיע ב"כמה מאוהבת" מלכה  כתבה שרה: "שמרי על שפיותך/ אל תפחדי להזדקן"…. תאהבי את כל מה שהאל נתן לך" ולמרות שזה נשמע כמו צרור עצות נדושות למתבגרת, שומעים סוף סוף שימוש אפקטיבי יותר במנעד שלה.

האהבה פרשה כנפיה ואותה לקחה איתה, כך היא שרה. יכול להיות שמלכה מתכוונת למה שהיא אומרת. אבל המילים איכשהו נשארות בצל התזמורים הפאנקיים שחוזרים על עצמם.

ב"שלכת" השקט שמייחל לימים טובים יותר (ניסיון מטפורי נחמד – "כולם בונים קנים ממש כמו נמלים כורים/ אבל עצלים מכדי לחפש את ההבנה") מקבלים סוף סוף סוג של Soul , בעיבוד ג'אזי ובצליל חצוצרה שמטעין את השיר באווירה.  והנה עוד עיבוד פאנק פיוז'ני ב"מה נותר", וכאן נעשתה עבודה ממש מקצועית (הפתיחה הזכירה לי "בלאד, סווט אנד טירס") מה שאומר שהשמות סאבו וקותי  חסרים לי על העטיפה. הם מקצוענים, חבל רק שהם התבלטו על חשבונה של מלכה.

 

 

גלריית תמונות

שיתוף הפוסט

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

הכתבות המומלצות

המשך קריאה לפי סגנונות