"שפויים" מארח את קרן פלס, דניאל סלומון, מוש בן-ארי

שלמה ארצי

האנגר 11 נמל ת"א.
4/5

נגנים: מאיר ישראל – תופים, אבי סינגולדה – גיטרות, ניצן עין הבר – כלי נשיפה , גדי סרי – כלי הקשה, צילי ינקו – שירה וגיטרה אקוסטית, פיטר רוט – בס, טל פורר – קלידים, קרן טננבאום – כינור.

בקורת על ארצי? הצחקתם אותו. במקרה שלו, וזה כבר עניין של נצח נצחים הרומן הגדול עם הקהל נמשך. מה-נמשך? מתגבר. מי ששילם 250 שקל לכרטיס להופעה הזו, הגיע כדי להמשיך לעשות אהבה עם שלמה ארצי ושיריו. במערכת היחסים המהודקת הזו – אין משברים. הכל כמו מה שהיה. הקהל בא לחבק, שלמה בא לקבל חיבוק ולתת שני חיבוקים.  

לפני 10 שנים בקיסריה ראיתי את אותו הריטואל.  ויש תחושה כזו שהוא זקוק להם בפולחן האהבה הזה, לא פחות ממה שהם זקוקים לו. יש מיקרופון גדול לקהל.  תן להם לשיר הרבה במקומך, כי בשביל זה הם שילמו – כדי לשיר עם שלמה ארצי. רד אליהם, תסתובב בתוכם, כי בשביל זה הם שילמו.

גם כשהוא מזמין אורחים לשיר משיריו, או לשיר איתם את שיריהם, אז זה לא מפני שיש כאן איזו קומבינה אומנותית ממדרגה ראשונה – אלא כדי להמשיך להחניף בענק. כדי לתדלק את מעשה האהבה, להוסיף לו אלמנטים.  ואגב, קרן פלס פרחה איתו. סלומון – לא משו. מוש – החגיגה הצפויה.

האם שלמה ארצי יכול להיפרד מהחיבוק הזה של הקהל, ללכת על כיוון קצת אחר, לא להגיש הכל על כפית? התשובה נדמה לי ברורה. הזמר הכי מצליח בישראל לא יוותר על הפלירט הזה, כי הוא טוב לכולם. בעיקר לקהל שממשיך להגיע לכל הופעה שלו.

 כשאני מדבר על "קצת אחר", אז אני מתכוון לזמר הכי שנסונייר בישראל, שיכול היה ללכת לכיוונים של פחות פלירטוט עם קהל ולהיות יותר אמן בתוך עצמו, להעמיק את הדיאלוג, להעניק לו היבטים יותר אישיים, ללכת למקום טיפה אחר. כששלום חנוך היה איתו על הבמה, הוא חידד לי את ההיבט הזה. פחות להתפרע, יותר לשיר. ארצי תמיד קצת הלך לי לאיבוד בחגיגה הזו. אבל שלמה ככל הנראה לא יכול להתנתק מהחיבוק הגדול. נוסחה מנצחת לא משנים. אפשר לייפות אותה בדואט של "אם אלה החיים" עם קרן פלס, כדי להעניק לערב בונוס חגיגי. לא יותר. תגידו שזה ניצחון המיינסטרים, ולא אתווכח.

הקהל קיבל הפקה. רמה בפני עצמה. וידאו נהדר מאחור על בסיס האיורים של "שפויים", תזמורת משויפת,  נגנים ותיקים כסינגולדה, עין הבר מאיר ישראל שממשיכים לאהוב לנגן אצל ארצי ולשדרג אותו. בכלל: אם מעשה האהבה הוא עניין של התמדה ושמירת אמונים והחנפות, אז באהבה הזו, הקהל ממשיך להזדקן יפה עם שלמה ארצי. שלמה ארצי ממשיך להזדקן איתו, וצריכים להגיע להופעה כדי להבין כמה האהבה כאן היא עדיין ענקית.

 

 

Shlomo Arzi At The Hangar Tel-Avivi

גלריית תמונות

שיתוף הפוסט

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

הכתבות המומלצות

המשך קריאה לפי סגנונות