מיטב הקולות הקסומים

מג'יק ווייסס 5

פונוקול
4/5

 IL DIVO פותחים עם "בדרכי שלי" השיר המכוסה ביותר בהיסטוריה מאז פרנק סינטרה. פתוס ענק. ביצוע גדול מן החיים, מלודרמה הרדקור.

"הקולות הקסומים" הם הקולות שנוגעים בקלאסי, אבל לא מכריחים אותך להיות דווקא שוחר מוסיקה פיור קלאסי. קרה משהו בעולם המוסיקה של השנים האחרונות,. לוקחים את הלהיטים הכי מלודיים והופכים אותם לאופרה.  תפסו שקיטש עם הרבה שמאלץ אופראי הולך אחלה, ואני מכיר יותר מאדם אחד שאוהב את זה עם הרבה מאוד שמאלץ (זה לא אני, נשבע!)

 

הקולות הקסומים הם הקולות שמגיעים לטקסי פתיחה של אולימפיאדות. זמרי אופרה שאינם מוותרים על מגרש המוסיקה הקלה ושאר ז'אנרים. שרה ברייטמן שרה באיטלקית את מה שאנחנו מכירים מסלין דיון באנגלית כ- My Heart Will Go On, הלהיט הגדול מ"טיטאניק". כאן זה נקרא: IL Mio Coure VA  ברייטמן עושה מזה משהו מעודן-מסתורי-קלאסי יותר מהגרסה המוכרת. ואיך אפשר אוסף כזה ללא אחד של אלסנדרו סאפינה שמוסיף את הקיטש האיטלקי שלו ב"סמפרה פר סמפרה".

אבל אז עוברים לסוג אחר של "קולות קסומים", הפסואודו-ליתורגיים של Georgian ב-Nothing Else Matters הלהיט הגדול של מטאליקה – וזהו כבר סוג של מניפולציה. באמת מה הקשר בין רוק כבד לקיטש גרגוריאני ליתורגי? 

אוסטרליה על המפה! קוראים לו אלפיו, מחתיכי הפופ-אופרה העולמיים, ליגת ה-IL DIVO,  וגם הוא מחובבי האיטלקית הרומנטית, מה שאינו מפריע לו לשרבב קצת אנגלית ב-IL Nostro Songo שזה בעברית פשוטה – "החלום שלנו" ואלפיו זה חולם באיטלקית על השלום.

PHAROS ממשיכה בקו האופראי מלו-נשפך ב"קוואנדו סנטו קה". ויש להם גרסה אנגלית "חוליו איגלסיאסית" כזו ל"אתמול הייתי צעיר" המוכר משירלי באסי. הדואט של סנדרה וטוני אלסי לוקח לעיבוד מרוגש  לאדג'יו של אלביניוני שנקרא כאן Close To You המתבל איטלקית ואנגלית. הוא נשאר בתחום האופרה ומגיע לפסגות, היא מתרפקת, מלחששת, זועקת.

והנה מגיעים הגדולים בכבודם ובעצמם: קבלו את חוזה קארראס ב-Herido de Amor ואת פלסידו דומינגו בגרסה ל"הלילה האחרון בעולם" מהמחזמר "מיס סייגון" בדואט עם קארלי סיימון. איזה יופי.

בשלב זה מד הרגש שלי עומד להתפוצץ. לחיצה בשלט. תנו שניות להתקרר. כמה אפשר לספוג מנות של רגש. ובקיצור: קחו את זה לדיסק, תתענגו.


בתמונות מלמעלה
: איל דיבו, שרה ברייטמן, אלפיו, פלסידו דומינגו, אלסנדרו סאפינה

 

Magic Voices V

גלריית תמונות

שיתוף הפוסט

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

הכתבות המומלצות

המשך קריאה לפי סגנונות