בא מן השתיקה, ההופעה

קובי אפללו

מועדון התיאטרון יפו.
4/5

שירים: שיר געגועים, אהבת חיים, שיהיה לך טוב, סימן, ים הרחמים, מה הן המילים, טורונה, אין לי דבר אחר, תהפוך את העולם, אחיזת העינייים, בא מן השתיקה, היום, מה שהלב בחר. הדרן: שיר למעלות, נשקיני, שיר געגועים.

קובי אפללו בא מן השירה שבלב. אין לי מילה אחרת. הסלסול שלו אינו רק תוצאה של יכולת טבעית, מהסוג שנולדים איתה (מין חוזליטו), הוא מגיע ממקומות עמוקים שמתחת למיתרים, משהו מאוד נקי, חם, אנושי, ובעיקר – מפשטות.
פשטות, היא מילת מפתח אצל הבחור ממעלות. לבכורה במועדון התיאטרון המשופץ הגיע אפללו באותו הלבוש כפי שהוא התייצב לפרזנטציה שעשתה לו חברת אן.אם.סי לפני כחצי שנה בתיאטרון תמונע בת"א – ג'ינס משופשפים, חולצה שחורה בחוץ. כמו בא לומר: זה אני, קבלו אותי ככה. גם הסיפורים שסיפר בין השירים יצאו לו בטבעיות כובשת, נגיעות של הומור עממי, כמו גם ההתרגשות כשהוא פנה אל הוריו שישבו באולם.
פתח וסיים ב"שיר געגועים": "היום ליבי אלייך יאיר/ היום קולי עלייך ישיר". מי שר ככה היום? אפללו מעדיף שפה טיפה מתפייטת, אפילו ארכאית, שירים נטולי טראומות, כמעט ללא "סיפורים". אבל אפללו נותן לך להרגיש, שזה מגיע אצלו ממקומות אמיתיים. אין כאן זיוף. אין כאן חאפלה ממוסחרת.
אין לי ספק שזה גם מה שקנה את המוסיקאים שרצים איתו מאז הקלטות הדיסק, המעבד והמפיק המוסיקלי עמוס בן דוד, – שניגן מאחור בכלי הקשה, שלקח אותו למקומות שאין בהם כמעט קיטש. ההפקה המוסיקלית פתחו את אפללו כמו פרח באביב. תרמה להבליט את קווי המתאר האותנטיים שלו כזמר.
התמהיל שנתפר לשיריו – פיוז'ן תימני, אפרו קובני, נגיעות פלמנקו. שעטנז ים-תיכוני-וורלד-מיוסיק. השילוב של צליל לטיני וספרדי מגיע לא רק מעמוס בן דוד, אלא גם מגיא בוקאטי בקדמת הבמה בפריטה פלמנקואית קולחת באקוסטית שמוסיפה הרבה צבע טרי לערב.
אפללו בחר להעניק משהו מאוד מיוחד ל"מה הן המילים" של שלמה ארצי, ואילו את "טורונה" (שיר עממי ספרדי ישן ששר בזמנו דני בן ישראל למילים של דידי מנוסי) הוא סלסל באותם טונים תחושתיים שהוא שר "ים הרחמים", "בא מן השתיקה", "שיר למעלות", והקומבינה הזו, בעיבודים האקוסטיים, במנגינות המלודיות האלה, בקול הנשמה, בהרכב הנגנים הזה – מפעימה בתדרי רגש גבוהים.

 

קובי אפללו – ההופעה, קטעי וידאו מהופעת הבכורה

"ים הרחמים" – שירים בכיכר

גלריית תמונות

שיתוף הפוסט

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

הכתבות המומלצות

המשך קריאה לפי סגנונות