ההופעה

אייר סופליי Air Supply

אמפיפארק רעננה
3/5

אחת מהקהל צעקה לבלונדי הגבוה – "אתה נראה אחלהההה" שזה באנגלית "יו'אר לוקינג סו גוד" (מושתלת של ההפקה?) הבלונדי הגבוה (קוראים לו גראהם ראסל) חייך מדושן עונג, ואני מאוד מקווה שהשמנמן הקשיש (ראסל היצ'קוק) לא ממש שמע את זה.
כשעה לפני שהגעתי לרעננה שמעתי שירים של הדורז ברדיו. והנה בדימיוני ג'ים מוריסון עולה מן האוב על בימת אמפי רעננה.
ואז התעוררתי מהחלום המתוק ישר אל הבלונדי הגבוה והשמנמן המזיע במעין ז'קט רב חובלים מצחיק (בחום הזה? מה הא השתגע?
לא לצחוק, גם לא להאמין: הקהל באמפי גם מאחורי הגדרות הגיע להתרפק על להיטי קיטש. ואני ראיתי בקהל לא רק גברות בנות 45-50. ראיתי בני 20 ו-30, ומישהו שהיה בן 3 כשהלהיטים שלהם פרצו אמר לי "גדלתי על השירים שלהם" איך? "ההורים שלי ניגנו אותם נונסטופ".
אז מה זה אייר סופליי? בעיקר מלודיות. בעיקר מלודרמת רגש. בעיקר לאב סטוריז. פרט ללהיטים הגדולים, הגיעו כמה פחות להיטים גדולים ודי משעממים וגם קאברים כמו The Power of Love, שגם סלין דיון עשתה לו כיסוי שכבש את אמריקה. ואז לקראת סיום החלה הפצצה בלהיטי ה-Love Songs הגדולים, וביניהם Just as I Am, Even the Nights , Here I Am, Lost in Love. The One That You Love. וגם Every Woman In The World  ואיך לא: All Out Of Love
ראסל היצ'קוק שר בטנורו הגבוה בשיא הרגש מנגינות שמאלץ, רומנטיקה בשיא הגאות, אבל בלי דמעות.
צמד אוסטרלים, שאחרי כמעט 30 שנה מאז ההצלחה הגדולה עדין מנסים להרוג ברכותם ב-1980 לא יכולת שלא לשמוע תחנת רדיו ללא הצליל נוטף האמוציות של אייר סופליי. הז'אנר נקרא סופט רוק (Soft Rock) תזמורים שופעים, טונים רומנטיים עמוקים שגרמו פה ושם התעלפויות אצל מעריצים (היום זה ז'אנר שמכונה בארה"ב Adult Pop, יענו פופ לבוגרים)
הם עשו סיבוב בקהל, סוג של החנפה בענק. גראהם ראסל לוקח סיכון מחושב ומזמין בסולו שלו אנשים להתקרב אל הבמה, מה שגרם לאמפי להתרוקן בחלקיו ולאנשי האבטחה כוננות שיא, אלא שהיצ'קוק לא רצה להמשיך עם המאבטחים על הבמה, (משהו כמו תעופו צהעיניים שלי, אחרת אני לא שר) והקהל נשאר עד לרגע שניסו להחזיר אותו למושביו.
מה אגיד: הופתעתי לראות קהל שוחרי מיינסטרים מידל אופ דה רוד כזה גדול, ועוד על להקה שנדמה היה ששייכת עמוק לעבר אספקת אוויר כנראה מספקת צורך גדול מאוד של קהל גדול מאוד לשירי רגש כאלה, סוג של חמצן רגשני שכל מבקר רוק היה משתמש כמטרת אימונים למטווח כיסוחים. אבל בואו לא ניתמם: הלהקה הזו מכרה מיליונים מהלהיטים האלה. ואין כמו "אייר סופליי"  של 2008 לעשות כמו "אייר סופליי" של 1980.


אייר סופליי – קטעי וידאו מההופעה באמפיפארק רעננה

Air supply Live In Israel

גלריית תמונות

שיתוף הפוסט

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email

2 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

הכתבות המומלצות

המשך קריאה לפי סגנונות